donderdag 12 maart 2020

Corona: De schaakvereniging is deze maand gesloten

Nav advies van de RSB met betrekking tot het Coronavirus, heeft het bestuur van de schaakvereniging besloten deze maand de deuren op de maandagavond gesloten te houden.
Dit betreft zowel de jeugd als de senioren.

Er vinden ook geen externe wedstrijden plaats. Er wordt gekeken of het haalbaar is om online een toernooi op te zetten.

Het bericht van de RSB is terug te vinden door op deze regel te klikken.

dinsdag 10 maart 2020

Uitslagen 9 maart

Bij de senioren werden drie partijen gespeeld, en het viertal had een thuis wedstrijd.

Eerst het viertal, door het verlies blijft het helaas onderaan in de klasse 2a bungelen:


   Maassluis V1           1399 - Erasmus V2             1449 1½ - 2½
1. Paul Blok              1474 - Daan Gijsbertse        1598 ½  - ½
2. Peter van Soest        1384 - Karel de Neef          1450 0  - 1
3. Jean Paul Schriks      1360 - Harry Nefkens          1425 1  - 0
4. Jan Spoor              1379 - Anton van Bokhoven     1323 0  - 1

In de interne:
Dirk Brijs - Martin van der Hidde ½ - ½
Gert Dijkstra - Marcel Bergen ½ - ½
Peter Swart - Hans Quak 0-1

Aanstaande vrijdag staat de RSB wedstrijd tegen Moerkapelle op de agenda.

donderdag 5 maart 2020

Rapid: laatste voorronde

Afgelopen maandag was de laatste voorronde voor de finale van de rapid competitie.
De eerste zes spelers plaatsen zich voor de finale in mei.


NrNaamRonde 1Ronde 2Ronde 3Totaal
1Marcel Bergen24410
2Gert Dijkstra3339
3Jos Kruidenier3339
4Paul Blok3,521,57
5Dirk Brijs2226
6Peter van Soest2,5035,5
7Jan Spoor211,54,5
8Jean-Paul Schriks1214
9Martin van der Hidde0224
10Arjen Kouwenhoven0303
11Hans Quak011,52,5
12Koos Stolk0112
13Peter Swart1001
14Piet de Jong000,50,5

donderdag 27 februari 2020

Ronde 21: Marcel slaat gat

Waarschijnlijk zorgde het stormachtige weer voor de lage opkomst afgelopen maandag. Slechts 6 schakers wisten de weg naar De Flat te vinden. Na het indelen bleken Marcel en Martin hun vierde en laatste onderlinge treffen van dit seizoen te hebben. Met een klein verschil tussen de twee kon een eventuele winnaar hier goede zaken doen voor het kampioenschap. Dit gebeurde ook. Wit (Marcel) had wat meer ruimte en actievere stukken tijdens de partij, maar de stelling van Martin was solide. Op het moment dat Marcel wat stukken naar de koningsvleugel gedirigeerd had, dacht Martin zich naar een wat beter staand eindspel te kunnen combineren. Helaas zat er aan het eind van die combinatie een sterke zet van wit waarna het direct uit was. Marcel slaat nu een aardig gat, en beide titelkandidaten treffen elkaar niet meer dit seizoen. Een opsteker voor Marcel derhalve.

Jan Spoor kon zijn winning streak niet naar 2 brengen tegen Jos.
Koos, de speler met de meest gespeelde partijen in de interne, moest het onderspit delven tegen Peter van Soest.

Uitslagen:

Ronde 21   
Marcel Bergen-Martin van der Hidde1-0
Jos Kruidenier-Jan Spoor1-0
Peter van Soest-Koos Stolk1-0


Stand:

PosNaamPartijenWinstRemiseVerliesScore
1Marcel Bergen151041546,5
2Martin van der Hidde14752485,7
3Gert Dijkstra9540418,5
4Paul Blok10442379
5Jos Kruidenier10433372,8
6Dirk Brijs16655355,5
7Peter van Soest16907331,7
8Michael Kroes3021327
9Arjen Kouwenhoven4220303,8
10Jean-Paul Schriks14707291,3
11Hans Quak12345240,5
12Peter Swart9324240,3
13Piet Hofstee3300234
14Jan Parre2011169,8
15Jan Spoor181512140,7
16Piet de Jong6105140,3
17Koos Stolk172312118


woensdag 19 februari 2020

Senioren ronde 20

De eerste overwinning van Jan Spoor dit seizoen is een feit!
Gaat hij nu helemaal los? Stay tuned!




Uitslagen

Marcel Bergen-Jean-Paul Schriks1-0
Paul Blok-Dirk Brijs1-0
Peter Swart-Peter van Soest0-1
Jan Spoor-Hans Quak1-0
Koos Stolk-Piet Hofstee0-1


Stand na ronde 20

PosNaamPartijenWinstRemiseVerlorenScore
1Marcel Bergen14941509,5
2Martin van der Hidde13751480,7
3Gert Dijkstra9540404,8
4Paul Blok10442365,7
5Jos Kruidenier9333350,8
6Dirk Brijs16655345,7
7Michael Kroes3021316,2
8Peter van Soest15807308,3
9Arjen Kouwenhoven4220297,5
10Jean-Paul Schriks14707277,3
11Hans Quak12345231
12Peter Swart9324230,7
13Piet Hofstee3300219
14Jan Parre2011160,5
15Jan Spoor171511139,7
16Piet de Jong6105136
17Koos Stolk162311116,7