maandag 10 december 2018

SVM 1 - HI Ambacht 1

Het wedstrijdteam kreeg de lokale topschakers uit Hendrik Ido Ambacht op bezoek. Hoewel de gasten vooraf licht favoriet waren, begon de avond goed toen Michael Kroes zich redelijk snel naar een knappe zege toewerkte. En nadat Peter Swart zich onder de druk van zijn tegenstander uitspeelde en die verschalkte met een flitsende tegenaanval stond een 2-0 voorsprong op het scorebord. Marcel Bergen meende dan ook met een gerust hart een remiseaanbod aan te kunnen nemen, temeer daar Paul Blok er in zijn partij prima voor stond. Maar helaas vergiste Blok zich in het eindspel , hetgeen de spanning terugbracht. Het duurde tot maar liefst elf uur voor zowel Dirk Brijs als Martin van der Hidde remise overeenkwamen en toen begon het nagelbijten pas echt. Gert Dijkstra vocht tegen zijn opponent én de klok en verloor helaas van beide. Met 3,5 tegen 3,5 kwam de druk tenslotte bij teamleider Jos Kruidenier te liggen, maar die wist daar prima mee om te gaan en bracht de eindstand op 4,5-3,5. Een mooie zege op een enerverende avond.





Teamleider Kruidenier zorgde voor het beslissende punt.

Tekst: Peter Swart
Foto: Peter Swart

Individuele uitslagen:




   Maassluis 1             1769 - HI Ambacht 1            1700 4½ - 3½
1. Marcel Bergen           1872 - Henk van Gemerden       1868 ½  - ½
2. Martin van der Hidde    1933 - Frank Plomp             1806 ½  - ½
3. Jos Kruidenier          1888 - Johan Kleinbloesem      1753 1  - 0
4. Michael Kroes           1815 - Ed van de Geer          1748 1  - 0
5. Dirk Brijs              1703 - Frank van Manen         1664 ½  - ½
6. Gert Dijkstra           1767 - Aart Burggraaff         1668 0  - 1
7. Peter Swart             1686 - Girair Hakopian         1726 1  - 0
8. Paul Blok               1487 - Jan Hauwert             1367 0  - 1

Jeugd ronde 12

De partij tussen Jonne en Thijs was heel spannend. Beide partijen hadden kans om de partij te winnen. Uiteindelijk trok Thijs aan het langste eind:

1Thijs-Jonne1-0
2Lars-Meester Marcel1-0

Duko en Tijn kregen les, het onderwerp was verdedigen.

Jeugdleden opgelet!!! Volgende week is de laatste avond voor de vakantie!!!
Gaan we wat leuke spelletjes doen!!


Rangschikking na Ronde 12 - 10-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko8602274,340,040,0900000
2Jonne10604245,039,039,090690060
3Arnesh9513235,538,038,0970000
4Tijn9513228,037,037,0825000
5Thijs10505203,036,036,0780000
6Lars9405174,035,035,01200000
7Meester Martin1001124,734,034,00000
8Luca4103120,033,033,01150000
9Meester Marcel600653,332,032,0744750-60





Ronde 13 senioren

Aangezien het eerste speelde waren er slechts twee partijen voor de interne:


1Jean-Paul Schriks-Jan Spoor1-0
2Hans Quak-Koos Stolk½-½

Rangschikking na Ronde 13 - 10-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen11551319,040,040,01897188981
2Jos Kruidenier12651313,739,038,018641873-90
3Martin van der Hidde12651304,538,039,019271935-80
4Michael Kroes10433225,037,034,017371743-60
5Gert Dijkstra9432222,836,037,018151792230
6Jean-Paul Schriks9603218,735,035,013411282590
7Paul Blok9423200,534,036,014701441290
8Dirk Brijs12534197,033,033,017051729-240
9Piet Hofstee5221176,332,032,01737000
10Hans Quak11254164,731,031,01481147740
11Peter Swart10424154,230,028,014471450-30
12Jan Parre10244152,529,030,013761411-350
13Koos Stolk12336142,828,029,013211280411
14Thijs4112122,527,027,01378000
15Peter van Soest6213118,526,026,014881467210
16Jan Spoor12327110,325,025,014271446-190
17Marc Janssen5032108,524,024,016251647-220
18Piet de Jong200292,023,023,013701386-161
19Rien de Boer100188,022,022,013491356-70
20Yannick100184,021,021,01050000
21Karel Parre501475,020,020,013571393-361

dinsdag 4 december 2018

Sinterklaas in het land? Ronde 12

Een paar dagen voor pakjesavond traden een twaalftal schakers in het strijdperk. Werden er kadootjes weggegeven? In ieder geval niet in de partij om de eerste plaats tussen Marcel en Martin. De partij bleef in evenwicht. Ook Paul Blok was niet in de stemming om Jos een kadootje toe te spelen. Knap hield hij Jos op remise zodat deze geen gebruik kon maken van de puntendeling van de koplopers.
Het blijft spannend bovenin.....


Hier had Paul het sterke 1. ...... g5! Wat niet gespeeld werd overigens.


Peter Swart toverde een Rossolimo op het bord tegen Piet de Jong. Hoewel Piet geen mijter droeg gaf hij al snel een stuk kado, en Peter kon al vroeg huiswaarts met een vol punt.
Jan Parre had een drukstelling tegen Jean-Paul, maar wel een pion minder. Laatstgenoemde deed een Houdini-act en wist het volle punt te incasseren. Jan Spoor zag een goede stelling tegen Hans Quak verzanden in remise. Koos Stolk had in een T+L eindspel de beste kansen. Met weinig tijd op de klok kwam Dirk echter met de schrik vrij. Zijn g-pion bleek het kadootje van deze avond.


Hier is het nog happy times voor Koos, hij staat veel beter. Dirk knijpt hem!


1Martin van der Hidde-Marcel Bergen½-½
2Jos Kruidenier-Paul Blok½-½
3Jan Parre-Jean-Paul Schriks0-1
4Dirk Brijs-Koos Stolk1-0
5Hans Quak-Jan Spoor½-½
6Peter Swart-Piet de Jong1-0

Stand:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen10541298,040,040,01897188981
2Martin van der Hidde11641279,039,039,019271935-80
3Jos Kruidenier11551278,238,038,018641873-90
4Gert Dijkstra8431219,837,037,018151792230
5Paul Blok8422194,736,035,014701441290
6Jean-Paul Schriks8503192,335,034,013271282450
7Michael Kroes9333190,534,036,017371743-60
8Dirk Brijs11524180,233,032,017051729-240
9Piet Hofstee5221167,532,033,01737000
10Hans Quak10244150,531,030,01486147790
11Jan Parre10244143,730,031,013761411-350
12Koos Stolk11326126,329,029,013161280361
13Peter Swart9324120,028,024,014471450-30
14Thijs4112116,227,028,01378000
15Peter van Soest6213112,026,027,014881467210
16Jan Spoor11326109,325,025,014421446-40
17Marc Janssen503296,724,023,016251647-220
18Piet de Jong200295,323,026,013701386-161
19Rien de Boer100180,722,022,013491356-70
20Yannick100177,021,021,01050000
21Karel Parre501468,820,020,013571393-361

Auteur: Martin van der Hidde
Foto's: Martin van der Hidde

Jeugd ronde 11

Jonne en Lars kregen les, onderwerpen:
- mat zetten met dame
- mat zetten met toren
- pat & remise

Aangezien Jonne niet speelde zag Duko kans de eerste plaats over te nemen.

Uitslagen:
1Arnesh-Tijn0-1
2Duko-Thijs1-0

Stand:

Rangschikking na Ronde 11 - 3-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko8602261,040,039,0900000
2Jonne9603244,739,040,090690060
3Arnesh9513222,838,038,0970000
4Tijn9513215,737,037,0825000
5Thijs9405164,036,036,0500000
6Lars8305143,035,035,01225000
7Meester Martin1001113,334,034,00000
8Luca4103109,033,033,01150000
9Meester Marcel500553,332,032,0744750-60












dinsdag 27 november 2018

Kerst-snelschaak wordt nieuwjaars-snelschaak

In verband met een volle speelagenda en de vrije maandagen rond de feestdagen wordt het jaarlijkse kerstsnelschaaktoernooi verplaatst naar 7 januari.
Op de 24e en 31e december is er geen schaken!

Interne competitie senioren ronde 11

Stand na 11 ronden:

Rangschikking na Ronde 11 - 26-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen9531280,040,038,01895188961
2Martin van der Hidde10631259,839,040,019281935-70
3Jos Kruidenier10541259,538,039,018721873-10
4Gert Dijkstra8431207,037,037,018151792230
5Michael Kroes9333178,036,036,017371743-60
6Paul Blok7412176,735,035,014621441210
7Jean-Paul Schriks7403163,334,034,013131282310
8Piet Hofstee5221154,533,033,01737000
9Dirk Brijs10424150,032,030,017041729-250
10Jan Parre9243144,731,031,013901411-210
11Hans Quak9234137,330,032,014871477100
12Koos Stolk10325126,329,029,013171280371
13Thijs4112106,828,028,01378000
14Peter van Soest6213100,727,026,014881467210
15Piet de Jong100199,026,027,013781386-81
16Jan Spoor1031695,325,025,014411446-50
17Peter Swart822494,024,024,014391450-110
18Marc Janssen503289,023,023,016251647-220
19Rien de Boer100173,322,022,013491356-70
20Yannick100170,021,021,01050000
21Karel Parre501462,220,020,013571393-361