zondag 19 mei 2019

Maassluis viertal eindigt seizoen als tweede

Het viertal van de schaakvereniging reisde met het lied Never Waddinxveen van Youp van 't Hek in gedachten naar de Waddinxveense Schaakvereniging. Het leek alsof het de avond van de ongelijke lopers was: Jan Spoor, Paul Blok en Koos Stolk belandden in een een dergelijk eindspel en er waren geen serieuze winstkansen. De matchwinner werd Jean Paul Schriks: hij won een stuk tegen twee pionnen en later in de partij volgde een matdreiging en dit was te veel voor zijn tegenstander. 2,5-1,5 winst en in de poule werden we net geen kampioen, maar wel verdienstelijk tweede.

Tekst: Paul Blok

dinsdag 14 mei 2019

Kies voor Sport & Proefexamen

Acht schakertjes in spé kwamen in het kader Kies voor Sport kennis maken met de schaaksport. Onder deze acht kinderen waren maar liefst zes meisjes! Hopelijk komt hier nieuwe aanwas uit. Zowel bij de jeugd én bij de volwassenen hebben we namelijk slechts één schaakster.  De eigen jeugd deed een proefexamen voor het eerste schaakdiploma. De resultaten waren uitstekend.
We kunnen dit seizoen dus nog examens afnemen voor Stap 1!


Koplopers maken geen fouten

Er werden vier partijen gespeeld in de interne competitie. Alle drie de kanshebbers op de titel kwamen in actie. Lange tijd zag het er naar uit dat Martin van der Hidde het snelst klaar zou zijn. Paul Blok had het stuk over de Greek Gift op deze webpagina niet gelezen en werd slachtoffer van Lxh7. Maar Jan Spoor gooide roet in het eten door zijn partij snel te verliezen tegen Jos Kruidenier Marcel Bergen had wat meer werk maar won van Jean Paul Schriks.

De laatste partij tussen Piet Hofstee en Hans Quak kende een bizar verloop, waarbij Piet aan het langste eind trok. De foto is een momentopname van hun partij. Let op de gepende dame van wit!

woensdag 8 mei 2019

Het blijft spannend in de interne!


De interne competitie kent een ongemeen spannende slotfase. Vorige week wist, van de drie favorieten voor het kampioenschap, Martin van der Hidde in een rechtstreeks duel Jos Kruidenier te verslaan, terwijl Marcel Bergen een halve punt verspeelde tegen de sterk spelende Hans Quak. Deze week was het de beurt aan van der Hidde om remise overeen te komen en deden Bergen en Kruidenier beste zaken door hun partijen te winnen, al kregen beiden het niet bepaald cadeau.  Al met al stevenen we af op een zinderende finale van het seizoen, met van der Hidde momenteel nipt voor op genoemde rivalen.
Om de spanning en gezelligheid van de schaaksport te ervaren zijn belangstellenden van harte welkom op de maandagavonden in wijkgebouw De Flat. Hetzij om eens mee te spelen, hetzij om te kijken en mee te denken.
De uitslagen: Dirk Brijs - Martin van der Hidde remise, Marcel Bergen - Piet Hofstee 1-0, Jos Kruidenier - Peter Swart 1-0, Paul Blok - Hans Quak remise, Jean Paul Schriks - Peter van Soest 0-1 en Jan Spoor - Koos Stolk remise.




PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin vd Hidde221381621,340,040,019311935-40
2Marcel Bergen231274606,539,039,018851889-42
3Jos Kruidenier251384579,738,038,018691873-40
4Michael Kroes15744455,737,037,01751174380
5Paul Blok17764423,036,036,014941441531
6Dirk Brijs23887393,335,034,016851729-441
7Gert Dijkstra16736384,734,035,01799179270
8Hans Quak236107380,533,033,014891477120
9Jean-Paul Schriks2211011350,732,032,0138512821030
10Arjen Kouwenhoven6321333,631,031,01879000
11Piet Hofstee8332309,030,030,01736000
12Peter Swart17737305,529,029,014731450231
13Peter van Soest10523297,028,028,015161467490
14Jan Parre18378259,027,027,013871411-241
15Piet de Jong3003242,626,026,013571386-295
16Jan Spoor234613213,825,025,013831446-631
17Thijs4112209,524,024,01378000
18Marc Janssen6042206,823,023,016191647-280
19Yannick1001183,322,022,01050000
20Koos Stolk213414177,021,021,012901280101
21Karel Parre5014160,220,020,013571393-361
22Rien de Boer5005133,019,019,013281356-280

dinsdag 7 mei 2019

Jeugd na ronde 26

Het is niet alleen bij de senioren spannend in de interne competitie.
Thijs, Arnesh en Jonne lijken de grote kanshebbers.

Uitslagen:
  1 Thijs                 -  Duko                 0-1   
  2 Jonne                 -  Arnesh               0-1   
  3 Lars                  -  Tijn                 1-0   

Stand:


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Thijs201307555,040,040,0970000
2Arnesh221237543,739,038,0933000
3Jonne201217535,038,039,0912900120
4Duko16916481,337,037,0709000
5Tijn198110377,036,036,0825000
6Lars208012352,035,035,01051000

woensdag 1 mei 2019

Wat schifting in de top 3 Ronde 25 van de interne competitie

Het seizoen loopt ten einde, en de spanning aan kop van de interne competitie is te snijden. Vanavond mochten de nummers 1 en 3 tegen elkaar. Martin van der Hidde strafte een onnauwkeurigheid in de opening van Jos Kruidenier af. Maar het vergde veel tijd om het hele punt binnen te halen. In de diagramstelling gaf Martin mat in vier. Een sportief gebaar van Jos. Ziet u het mat?

Wit geeft mat in 4. 

Marcel Bergen liet een kostbaar halfje liggen tegen een sterk spelende Hans Quak. De laatste toonde een oude wetmatigheid aan. Een eindspel met ongelijke lopers is remise. Jan Spoor verloor van Peter van Soest, en hetzelfde overkwam Piet de Jong tegen Jean Paul Schriks. Paul Blok en Dirk Brijs speelden remise.

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde211371605,840,040,01937193520
2Marcel Bergen221174576,539,039,018851889-42
3Jos Kruidenier241284551,238,038,018681873-50
4Michael Kroes15744443,837,037,01751174380
5Paul Blok16754407,536,036,014931441521
6Gert Dijkstra16736373,035,035,01799179270
7Dirk Brijs22877371,834,034,016801729-491
8Hans Quak22697363,533,033,014901477130
9Jean-Paul Schriks2111010352,732,032,0139012821080
10Arjen Kouwenhoven6321317,031,030,01879000
11Piet Hofstee7331315,030,031,01767000
12Peter Swart16736306,529,029,014741450241
13Peter van Soest9423256,028,026,015111467440
14Jan Parre18378252,727,028,013871411-241
15Piet de Jong3003243,026,027,013571386-295
16Jan Spoor224513204,825,025,013881446-581
17Thijs4112201,524,024,01378000
18Marc Janssen6042200,223,023,016191647-280
19Yannick1001176,022,022,01050000
20Koos Stolk203314165,021,021,01286128061
21Karel Parre5014154,020,020,013571393-361
22Rien de Boer5005126,719,019,013281356-280

dinsdag 16 april 2019

Paasschaak!

Als we de voorlopige balans van het schaakseizoen opmaken zien we dat de wedstrijdteams prima gepresteerd hebben en de interne competitie een bloedstollende eindfase tegemoet gaat, met drie titelkandidaten die weinig voor elkaar onder doen.
Maar voor het zover is werd middels het immer gezellige Paastoernooi de sfeer van het schaken als cafésport in ere hersteld, zij het dat de speelruimte in deze tijden niet blauw staat van de rook.
Net als tijdens het Kersttoernooi werd de tijd op de klok tot 10 minuten per persoon teruggebracht, hetgeen een geheel nieuwe dimensie aan de partijen toevoegt, namelijk die van de onvoorziene blunders.
Edele Paarden maakten de raarste sprongen en edele Dames belandden ongewild op het slachtblok. Verrassende uitslagen werden genoteerd, maar toen de kruitdampen waren vervlogen bleken Martin van der Hidde en Jos Kruidenier gedeeld eerste te zijn met 6 uit 7.
De laatste mocht zich op basis van weerstandspunten winnaar noemen.
In de B-groep greep Jean-Paul Schriks de hoofdprijs.

Bij de jeugd kwam Thijs als sterkste uit de bus.

Alle aanwezige (jeugd)leden kregen een prijs mee naar huis.