zondag 18 november 2018

Reinier Jacquet wint het SVM rapid toernooi 2018

Dertig heren (helaas geen dames dit jaar), in de leeftijdsgroep net 10 tot net 80, ontzegden zichzelf het plezier van de intocht van Sinterklaas om deel te nemen aan het open toernooi van de SV Maassluis. Maar gelukkig bleek Zwarte Piet bereid langs te komen om de prijzen uit te reiken en de prijswinnaars te zoenen. De wisselbokaal ging met Reinier Jacquet mee naar Brabant. De plaatsen 2 tot en met 4 werden bezet door onze stadgenoten Martin van der Hidde, Marcel Bergen en Arjen Kouwenhoven. Voorzitter Piet de Jong sloot de geslaagde dag af met een dankwoord aan en boeketten voor de vrijwilligers Ria, Bea en Loek van wijkgebouw De Flat. Zij hadden weer garant gestaan voor een prima verzorging en een gezellige entourage, hetgeen belangrijke redenen zijn voor vele regionale schakers om het jaarlijkse toernooi te blijven bezoeken.

Onderaan dit artikel bevindt zich een link naar de foto's.





Eindstand:

SV Maassluis 2018 - - Groep 1

Rangschikking na Ronde 7 - 17-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreSRWrstSBgrRtgTPRBRtg
1Reinier Jaquet77007,01232,032,00194126291876
2Martin van der Hidde75115,5-1-131,522,00193519261928
3Marcel Bergen75025,0-1-132,520,50189919361885
4Arjen Kouwenhoven75025,01130,518,00196918821973
5Frans Pieter vd Bos75025,0-1127,515,50186318831854
6Martin Rensen74215,01126,016,25185418681846
7Dirk Brijs74124,51-128,515,75172818401701
8Kees Voorberg74124,5-1127,012,75196417211987
9Jos Kruidenier73314,51124,014,50188418051894
10Michael Kroes72414,0-1-128,015,00181117551820
11Gert Dijkstra74034,01126,513,50174416641759
12Dominique Taapken74034,0-1-125,510,00148817011445
13Walter Diedrich74034,0-1-123,010,50153316961500
14Richard Koopman73133,5-1-126,010,00169517201691
15Ral Simon73133,5-1-125,510,50165716651648
16Ruud Neumeijer73133,5-1-223,08,75163316171637
17Wim van Schie73133,5-1-222,08,75158115871579
18Jan Weitering72323,51118,07,75151315761500
19Dirk van Nieuwkerk73043,0-1-128,08,50171016041733
20Gerard Kastelein73043,01126,510,00161616141618
21Youri Verlinde72233,01-126,58,75157916141572
22Mark Lagendijk73043,01224,59,00157415691579
23Peter Swart73043,01123,07,50165915441686
24Peter van Soest73043,0-1-222,05,50142115211409
25Jan Parre72142,51120,54,25137314351366
26Martin van der Wal72142,51120,05,25148413721510
27Johan Knijff72142,5-1-119,54,75149313781519
28Piet de Jong72052,0-1118,52,00135712921376
29Paul Blok71151,5-1-123,02,75146013431487
30Jan Spoor71151,51119,52,75140912251447
31Bastiaan Visser71061,01-118,01,00100711761000
32Philippe van Waardenburg71061,01217,51,50116711741177

Partijen in Ronde 1 - 17-11-2018.

1Bastiaan Visser-Kees Voorberg0-1
2Arjen Kouwenhoven-Philippe van Waardenburg1-0
3Jan Parre-Martin van der Hidde0-1
4Jos Kruidenier-Piet de Jong1-0
5Peter van Soest-Marcel Bergen0-1
6Reinier Jaquet-Dominique Taapken1-0
7Jan Spoor-Frans Pieter vd Bos0-1
8Martin Rensen-Paul Blok1-0
9Walter Diedrich-Michael Kroes0-1
10Gert Dijkstra-Jan Weitering1-0
11Martin van der Wal-Dirk van Nieuwkerk0-1
12Dirk Brijs-Johan Knijff1-0
13Youri Verlinde-Richard Koopman½-½
14Peter Swart-Wim van Schie1-0
15Mark Lagendijk-Ral Simon1-0
16Ruud Neumeijer-Gerard Kastelein1-0


Partijen in Ronde 2 - 17-11-2018.

1Kees Voorberg-Mark Lagendijk1-0
2Martin van der Hidde-Ruud Neumeijer1-0
3Peter Swart-Jos Kruidenier0-1
4Marcel Bergen-Dirk Brijs1-0
5Dirk van Nieuwkerk-Reinier Jaquet0-1
6Frans Pieter vd Bos-Gert Dijkstra1-0
7Michael Kroes-Martin Rensen½-½
8Richard Koopman-Arjen Kouwenhoven0-1
9Philippe van Waardenburg-Youri Verlinde0-1
10Ral Simon-Bastiaan Visser1-0
11Gerard Kastelein-Jan Parre1-0
12Wim van Schie-Piet de Jong1-0
13Johan Knijff-Peter van Soest0-1
14Dominique Taapken-Martin van der Wal1-0
15Jan Weitering-Jan Spoor½-½
16Paul Blok-Walter Diedrich0-1


Partijen in Ronde 3 - 17-11-2018.

1Reinier Jaquet-Martin van der Hidde1-0
2Arjen Kouwenhoven-Frans Pieter vd Bos1-0
3Jos Kruidenier-Kees Voorberg½-½
4Martin Rensen-Marcel Bergen0-1
5Youri Verlinde-Michael Kroes½-½
6Walter Diedrich-Peter Swart1-0
7Ruud Neumeijer-Wim van Schie½-½
8Mark Lagendijk-Gerard Kastelein0-1
9Gert Dijkstra-Ral Simon0-1
10Peter van Soest-Dirk van Nieuwkerk0-1
11Dirk Brijs-Dominique Taapken1-0
12Jan Spoor-Richard Koopman0-1
13Martin van der Wal-Jan Weitering½-½
14Bastiaan Visser-Philippe van Waardenburg1-0
15Piet de Jong-Johan Knijff0-1
16Jan Parre-Paul Blok½-½


Partijen in Ronde 4 - 17-11-2018.

1Marcel Bergen-Arjen Kouwenhoven0-1
2Kees Voorberg-Reinier Jaquet0-1
3Gerard Kastelein-Jos Kruidenier1-0
4Michael Kroes-Ral Simon½-½
5Martin van der Hidde-Walter Diedrich1-0
6Dirk van Nieuwkerk-Dirk Brijs0-1
7Frans Pieter vd Bos-Youri Verlinde1-0
8Richard Koopman-Ruud Neumeijer1-0
9Wim van Schie-Martin Rensen0-1
10Jan Weitering-Mark Lagendijk0-1
11Johan Knijff-Peter Swart0-1
12Bastiaan Visser-Peter van Soest0-1
13Dominique Taapken-Gert Dijkstra0-1
14Paul Blok-Jan Spoor1-0
15Jan Parre-Martin van der Wal1-0
16Philippe van Waardenburg-Piet de Jong0-1


Partijen in Ronde 5 - 17-11-2018.

1Arjen Kouwenhoven-Reinier Jaquet0-1
2Dirk Brijs-Martin van der Hidde0-1
3Gerard Kastelein-Frans Pieter vd Bos0-1
4Ral Simon-Marcel Bergen0-1
5Jos Kruidenier-Michael Kroes½-½
6Martin Rensen-Richard Koopman1-0
7Peter van Soest-Kees Voorberg0-1
8Peter Swart-Dirk van Nieuwkerk0-1
9Gert Dijkstra-Mark Lagendijk1-0
10Youri Verlinde-Walter Diedrich1-0
11Ruud Neumeijer-Paul Blok1-0
12Wim van Schie-Jan Parre1-0
13Jan Weitering-Johan Knijff½-½
14Piet de Jong-Bastiaan Visser1-0
15Jan Spoor-Dominique Taapken0-1
16Martin van der Wal-Philippe van Waardenburg1-0


Partijen in Ronde 6 - 17-11-2018.

1Reinier Jaquet-Frans Pieter vd Bos1-0
2Martin van der Hidde-Arjen Kouwenhoven1-0
3Marcel Bergen-Kees Voorberg1-0
4Youri Verlinde-Martin Rensen0-1
5Dirk Brijs-Gert Dijkstra1-0
6Michael Kroes-Gerard Kastelein1-0
7Dirk van Nieuwkerk-Jos Kruidenier0-1
8Ral Simon-Ruud Neumeijer1-0
9Richard Koopman-Wim van Schie1-0
10Mark Lagendijk-Piet de Jong1-0
11Walter Diedrich-Peter van Soest1-0
12Dominique Taapken-Peter Swart1-0
13Johan Knijff-Martin van der Wal0-1
14Paul Blok-Jan Weitering0-1
15Bastiaan Visser-Jan Parre0-1
16Philippe van Waardenburg-Jan Spoor1-0


Partijen in Ronde 7 - 17-11-2018.

1Reinier Jaquet-Marcel Bergen1-0
2Martin Rensen-Martin van der Hidde½-½
3Frans Pieter vd Bos-Michael Kroes1-0
4Jos Kruidenier-Dirk Brijs½-½
5Arjen Kouwenhoven-Ral Simon1-0
6Kees Voorberg-Richard Koopman1-0
7Gerard Kastelein-Walter Diedrich0-1
8Gert Dijkstra-Youri Verlinde1-0
9Mark Lagendijk-Dominique Taapken0-1
10Jan Weitering-Dirk van Nieuwkerk1-0
11Jan Parre-Ruud Neumeijer0-1
12Martin van der Wal-Wim van Schie0-1
13Piet de Jong-Peter van Soest0-1
14Peter Swart-Paul Blok1-0
15Philippe van Waardenburg-Johan Knijff0-1
16Jan Spoor-Bastiaan Visser1-0


Foto's SVM toernooi 2018
Foto's Peter Swart, Jos Kruidenier & Martin van der Hidde

Interne competitie ronde 8 jeugd


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Arnesh6411176,040,039,01225000
2Duko6402173,739,040,0900000
3Jonne6402162,738,038,090690060
4Tijn5311145,537,036,0825000
5Thijs6303124,736,037,0500000

6Luca300345,334,034,01150000
7Lars500522,033,033,01150000




1Arnesh-Duko1-0
2Jonne-Thijs1-0
3Tijn-Lars1-0

Interne competitie ronde 9 senioren

Spanning aan de top! De top 3 won afgelopen week zodat de verschillen heel klein blijven.
Het belooft een spannende competitie te worden.
Verder valt de hoge klassering van Jean-Paul op. Zonder remises! Koos Stolk herstelt zich van zijn slechte seizoenstart.
Marc Janssen en Peter Swart horen natuurlijk veel hoger op de ranglijst thuis. Maar er is nog tijd genoeg dat voor elkaar te krijgen.


Rangschikking na Ronde 10 - 18-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde10631249,540,040,019281935-70
2Jos Kruidenier10541247,039,039,018721873-10
3Marcel Bergen8431243,538,038,01895188961
4Gert Dijkstra7331175,037,035,018121792200
5Michael Kroes9333164,836,037,017371743-60
6Paul Blok7412163,035,033,014621441210
7Jean-Paul Schriks6402163,034,036,013141282320
8Piet Hofstee5221146,733,034,01737000
9Hans Quak8233137,532,030,014901477130
10Jan Parre9243132,231,032,013901411-210
11Dirk Brijs9324120,330,031,017041729-250
12Koos Stolk10325104,529,028,013171280370
13Thijs3111102,528,027,01379000
14Piet de Jong100196,727,029,013781386-81
15Peter van Soest621393,526,026,014881467210
16Jan Spoor1031688,525,023,014411446-50
17Peter Swart721481,524,024,014341450-160
18Marc Janssen402281,023,025,016301647-170
19Rien de Boer100166,022,022,013491356-70
20Yannick100163,021,021,01050000
21Karel Parre501456,020,020,013571393-361

Partijen in Ronde 10 - 18-11-2018.

1Jan Spoor-Piet de Jong1-0
2Paul Blok-Jean-Paul Schriks1-0
3Koos Stolk-Marc Janssen½-½

dinsdag 13 november 2018

Aanstaande maandag 19/11 start de rapidcompetitie

1e avond: 19 november
2e avond: 14 januari
3e avond: 18 maart

Finaleavond: 20 mei.

Uit het competitieregelement:


3 Rapidcompetitie
In de jaarplanning is verdeeld over het seizoen een viertal avonden ingepland voor de rapidcompetitie. Deze worden zo spoedig mogelijk aan het begin van het seizoen vastgesteld door de intern wedstrijleider en bekend gesteld.

Speeltempo: Afhankelijk van de op dat moment geldige ELO rating van de schakers, indien de speler geen ELO rating heeft zal dit ingeschat worden door de wedstrijdleider.. Standaard is 20 minuten per persoon per partij. De bedenktijd is afhankelijk van het ratingverschil. Hoe groter het ratingverschil, des te minder bedenktijd voor de hoogste ratinghouder.

ratingverschil
hoogste rating
(minuten)
laagste rating
(minuten)
0
-
99
20
20
100
-
199
18
22
200
-
299
16
24
300
-
399
14
26
400
-
499
12
28
500
-
600
10
30
>600


8
32





Op een avond worden vier partijen gespeeld Er gelden de gewone schaakregels.
Vervolgens worden de punten van de eerste drie avonden opgeteld. De eerste drie avonden bepalen wie er naar de finaleronde gaat.

De laatste ronde van de rapidcompetitie bepaalt de eindstand.
Iedereen wordt weer op 0 punten gezet. De eerste 6 plaatsen zich voor de finale.
Bij gelijk eindigen in de voorronde telt eerst het onderling resultaat en daarna het aantal weerstandpunten de ranglijst en mocht dat geen uitsluitsel geven dan zijn de Sonneborg-Berger punten beslissend.
De finale is een competitie van vijf ronden (halve competitie) conform het Zwitsers systeem met een speeltempo van 20 minuten per persoon per partij. In de finaleronde dus geen correctie naar ratingverschil.  Bij gelijk eindigen is de eindstand van de voorronde bepalend. De overige schakers spelen ook vijf ronden met speeltempo van 20 minuten per persoon per partij voor de plaatsen 7 en verder. De punten gescoord in de drie voorronden tellen dan wel mee.

maandag 12 november 2018

Maassluis 1 pakt de volle winst tegen Erasmus

In Londen strijden Magnus Carlsen en Fabiano Caruana om de wereldtitel. Zo'n WK-match geeft over de gehele wereld de schaaksport een enorme boost. In 1935 leidde de wereldtitel van wiskundedocent Max Euwe tot de oprichting van vele schaakverenigingen. En die clubs ontmoeten elkaar in landelijke en regionale competities. Zo troffen deze week in de 2e klasse de achttallen van Erasmus en SVMaassluis elkaar in Rotterdam. Carlsen en Caruana moeten nog maar zien net zoveel spanning op de borden te brengen als beide teams voor elkaar kregen. Op de lagere borden werden nette remises behaald door Hans Quak en Peter Swart. Swart moest het opnemen tegen meneer Tchavelachvili en dan denk je, enigszins beduusd, te doen te krijgen met een verdwaalde grootmeester uit Oost Europa. Na winst van Jos Kruidenier, remise van Gert Dijkstra en 2 verliespartijen kwam het aan op de borden 1 en 2. Marcel Bergen en Martin van der Hidde gingen, omringd door vele toeschouwers, de laatste minuten in met goede stellingen en wisten deze vakkundig tot winst af te werken, waardoor Maassluis met een 4,5-3,5 zege huiswaarts mocht.
Zaterdag vindt het open toernooi plaats in wijkgebouw 'De Flat'. U kunt zich opgeven per mail: svmaassluis@gmail.com




Peter Swart

SVM leden spelen in De Lier

Zaterdag 10 november deden een drietal leden van schaakvereniging
Maassluis mee aan het jaarlijkse rapidtoernooi van SIO.
Jan Parre, Dirk Brijs en Marcel Bergen. Jan had zijn dag niet.
Halverwege de dag zat het nummer "Was ik maar bij moeder thuis gebleven"
in zijn hoofd.
Er gingen meer partijen verloren dan gewonnen en een 8e plaats in zijn
groep was zijn lot. Een dag om snel te vergeten.


Een stuk beter ging het Dirk af. Hij won meer partijen dan hij verloor
en een keurige 2e plaats werd behaald.


Dirk Brijs (links)


Tot slot Marcel, ik werd geplaatst in de hoogste groep die volgens het
Zwitsers systeem speelden.
Het werd een zware dag, iedere partij was het knokken. Een partij ben ik
weggespeeld, een partij weggeblunderd. In het middenspel gaf ik pardoes een stuk weg.

Een partij gewonnen en de rest remise. Dit resulteerde in een 7e plaats.
De tegenstand deze dag was zeer zwaar. Het eindresultaat bekijkend zie ik dat ik de meeste weerstandspunten heb gehaald. Dat laat zien dat ik een zware tegenstand gehad heb en eigenlijk conform verwachting gepresteerd heb.
Het was ontzettend leerzaam en een leuk georganiseerd toernooi.

Uitslagen SIO Rapid Toernooi

woensdag 7 november 2018

Interne competitie ronde 7 jeugd

Partijen in Ronde 7 - 5-11-2018.

Duko loopt tegen zijn eerste verlies aan!

1Duko-Jonne0-1
2Arnesh-Meester Marcel1-0
3Luca-Tijn0-1
Thijs en Lars kregen les.

Stand :

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko5401171,736,040,0900000
2Arnesh5311141,540,039,01225000
3Thijs5302134,033,033,0500000
4Jonne5302120,037,036,090690060
5Tijn4211112,835,035,0825000
6Meester Martin100164,032,032,00000
7Luca300338,039,038,01150000
8Lars400424,738,037,01150000
9Meester Marcel00000,034,034,0744750-60
Maandag as wordt de jeugd waargenomen door Paul Blok ivm een externe wedstrijd waar Martin en Marcel aan mee doen.