dinsdag 13 november 2018

maandag 12 november 2018

Maassluis 1 pakt de volle winst tegen Erasmus

In Londen strijden Magnus Carlsen en Fabiano Caruana om de wereldtitel. Zo'n WK-match geeft over de gehele wereld de schaaksport een enorme boost. In 1935 leidde de wereldtitel van wiskundedocent Max Euwe tot de oprichting van vele schaakverenigingen. En die clubs ontmoeten elkaar in landelijke en regionale competities. Zo troffen deze week in de 2e klasse de achttallen van Erasmus en SVMaassluis elkaar in Rotterdam. Carlsen en Caruana moeten nog maar zien net zoveel spanning op de borden te brengen als beide teams voor elkaar kregen. Op de lagere borden werden nette remises behaald door Hans Quak en Peter Swart. Swart moest het opnemen tegen meneer Tchavelachvili en dan denk je, enigszins beduusd, te doen te krijgen met een verdwaalde grootmeester uit Oost Europa. Na winst van Jos Kruidenier, remise van Gert Dijkstra en 2 verliespartijen kwam het aan op de borden 1 en 2. Marcel Bergen en Martin van der Hidde gingen, omringd door vele toeschouwers, de laatste minuten in met goede stellingen en wisten deze vakkundig tot winst af te werken, waardoor Maassluis met een 4,5-3,5 zege huiswaarts mocht.
Zaterdag vindt het open toernooi plaats in wijkgebouw 'De Flat'. U kunt zich opgeven per mail: svmaassluis@gmail.com




Peter Swart

SVM leden spelen in De Lier

Zaterdag 10 november deden een drietal leden van schaakvereniging
Maassluis mee aan het jaarlijkse rapidtoernooi van SIO.
Jan Parre, Dirk Brijs en Marcel Bergen. Jan had zijn dag niet.
Halverwege de dag zat het nummer "Was ik maar bij moeder thuis gebleven"
in zijn hoofd.
Er gingen meer partijen verloren dan gewonnen en een 8e plaats in zijn
groep was zijn lot. Een dag om snel te vergeten.


Een stuk beter ging het Dirk af. Hij won meer partijen dan hij verloor
en een keurige 2e plaats werd behaald.


Dirk Brijs (links)


Tot slot Marcel, ik werd geplaatst in de hoogste groep die volgens het
Zwitsers systeem speelden.
Het werd een zware dag, iedere partij was het knokken. Een partij ben ik
weggespeeld, een partij weggeblunderd. In het middenspel gaf ik pardoes een stuk weg.

Een partij gewonnen en de rest remise. Dit resulteerde in een 7e plaats.
De tegenstand deze dag was zeer zwaar. Het eindresultaat bekijkend zie ik dat ik de meeste weerstandspunten heb gehaald. Dat laat zien dat ik een zware tegenstand gehad heb en eigenlijk conform verwachting gepresteerd heb.
Het was ontzettend leerzaam en een leuk georganiseerd toernooi.

Uitslagen SIO Rapid Toernooi

woensdag 7 november 2018

Interne competitie ronde 7 jeugd

Partijen in Ronde 7 - 5-11-2018.

Duko loopt tegen zijn eerste verlies aan!

1Duko-Jonne0-1
2Arnesh-Meester Marcel1-0
3Luca-Tijn0-1
Thijs en Lars kregen les.

Stand :

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko5401171,736,040,0900000
2Arnesh5311141,540,039,01225000
3Thijs5302134,033,033,0500000
4Jonne5302120,037,036,090690060
5Tijn4211112,835,035,0825000
6Meester Martin100164,032,032,00000
7Luca300338,039,038,01150000
8Lars400424,738,037,01150000
9Meester Marcel00000,034,034,0744750-60
Maandag as wordt de jeugd waargenomen door Paul Blok ivm een externe wedstrijd waar Martin en Marcel aan mee doen.

Interne competitie ronde 9 senioren

Door de winst van Martin van der Hidde, de remise van Marcel Bergen en het verlies van Jos Kruidenier is de top drie van volgorde veranderd. De verschillen zijn miniem. Wie van deze drie heren wordt de winterkampioen? Of lukt het één van de achtervolgers nog om haasje over te doen?

Uitslagen:

1Marcel Bergen-Gert Dijkstra½-½
2Martin van der Hidde-Piet Hofstee1-0
3Hans Quak-Jean-Paul Schriks0-1
4Jan Parre-Paul Blok0-1
5Dirk Brijs-Jan Spoor1-0
6Koos Stolk-Thijs0-1


Rangschikking na Ronde 9 - 5-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde9531211,040,038,019281935-70
2Jos Kruidenier9441209,539,040,018721873-10
3Marcel Bergen7331206,038,039,01895188961
4Michael Kroes8332166,237,035,017371743-60
5Jean-Paul Schriks5401164,336,034,013201282380
6Gert Dijkstra6321160,535,037,018121792200
7Piet Hofstee5221137,034,036,01737000
8Paul Blok6312128,533,031,014561441150
9Jan Parre9243120,532,032,013901411-210
10Dirk Brijs8323120,531,030,017041729-250
11Hans Quak7223118,530,033,014901477130
12Piet de Jong000093,329,028,01386138601
13Koos Stolk931590,028,029,013091280290
14Thijs311188,527,024,01379000
15Peter van Soest621385,026,027,014881467210
16Marc Janssen301268,025,025,016381647-90
17Peter Swart620467,324,026,014341450-160
18Jan Spoor921660,023,023,014331446-130
19Rien de Boer100158,722,022,013491356-70
20Yannick100156,021,021,01050000
21Karel Parre501449,320,020,013571393-361


Open Toernooi Maassluis 2018

Dit jaar organiseert de schaakvereniging Maassluis haar open toernooi op zaterdag 17 november.
Aanvang: 9.45 uur. Einde: ca. 16.30 uur.
Locatie: “De Flat”, Dr Jan Schoutenlaan 187 in Maassluis.
De deelnamekosten zijn 8 euro (inclusief een lunch) en het speeltempo is rapid. Je kunt je opgeven bij Marcel Bergen per mail: svmaassluis@gmail.com.
Er wordt volgens het Zwitserse systeem gespeeld. De bedenktijd bedraagt 20 minuten per speler per partij.
Er wordt gespeeld volgens het rapidreglement, noteren is niet verplicht.

De zaal is om 9.15 uur open; u wordt verzocht om 9.45 uur aanwezig te zijn.
Het programma luidt:

09.50 uur: opening van het toernooi

10.00 - 10.40: eerste ronde
10.50 - 11.30: tweede ronde
11.40 - 12.20: derde ronde

12.30 - 13.00: lunchpauze

13.00 - 13.40: vierde ronde
13.50 - 14.30: vijfde ronde
14.40 - 15.20: zesde ronde
15.30 - 16.00: zevende ronde

16.15 uur: prijsuitreiking


Prijsuitreiking 2010. Rechts voorzitter Piet de Jong, links Joop Kolenbrander

Foto Martin van der Hidde

Snelschaak hét wapen van bekerteam Maassluis.

Op een warme dinsdagavond in november toog het Maassluisse bekerteam richting Nieuwerkerk aan den IJssel. Vorig jaar reikten we tot de halve finale. Zouden we dit jaar zo’n stunt kunnen herhalen?
Op papier was Nieuwerkerk iets sterker. Toch konden we als eerste het punt noteren. Michael Kroes, aan bord 4, zijn tegenstander dacht middels een combinatie materiaal te winnen. Hij had echter een halve zet dieper moeten rekenen. Onder aan de streep kostte deze combinatie namelijk hout. Aan bord 1 wist Marcel Bergen een pion te winnen door een tactische wending. Zijn tegenstander had echter compensatie in de vorm van actief spel. Marcel probeerde de witte aanval te pareren door dames te ruilen. Hij werd nu echter zelf slachtoffer van een tactische wending en moest een paard inleveren. De stand werd dus 1-1. Aan bord 3 wist Jos Kruidenier in eerste instantie een koningsaanval te neutraliseren. Toch zag zijn tegenstander kans deze nieuw leven in te blazen wat uiteindelijk materiaal en de partij kostte. 2-1 achter. Martin van der Hidde probeerde toen al enige tijd een gewonnen toreneindspel te converteren. Dat viel niet mee door taai verdedigen van z’n tegenstander en slechts een handvol seconden op de klok. Toen greep z’n tegenstander mis, en was het direct uit. 2-2. Door middel van een snelschaakpartij werd bepaald wie er naar de volgende ronde mocht. Vorig seizoen ons sterke wapen..... Toen de kruitdampen opgetrokken waren bleek ook vanavond Maassluis de sterkste op dit vlak. 3-1 met winst voor Marcel, Martin en Jos. Op naar ronde twee.

Ter afsluiting het volgende partijfragment uit van der Hidde - Pouwelse na wit's 63e zet Ta4?


Ik heb moeite een winstweg te vinden. Pion a5 wil ik graag houden, het maakt de toren op a6 lam. Maar ik heb koning of toren nodig op de koningsvleugel om de g-pion te ondersteunen. Met tussen de 10 en 30 seconden op de klok is dat toch lastig. Met mijn laatste zet geef ik zwart kans om remise te maken. En wel door Tb8+ en na bijvoorbeeld Ka3 speelt zwart Kc2 en zwart kan met de toren op de b-lijn schaakjes blijven geven. Gelukkig voor mij en het team speelde Edo Kd4 en kon ik met de koning richting koningsvleugel.

Martin van der Hidde