donderdag 12 november 2020

Escardibul Ajedrez Stawton No 6

Tijdens een zoektocht op Marktplaats naar schaakspullen, stuitte ik op een advertentie waarin een Spaanse set aangeboden werd.  De set zag er wat apart uit, en er was voorzichtig op geboden. Je moet jezelf af en toe kietelen in dit tijdsgewricht, en dus nam ik contact op met de verkoper, en bood hem de vraagprijs. Die was 35 euro voor bord en stukken wat mij alleszins redelijk leek.

De schaakstukken komen uit Spanje, Barcelona om precies te zijn. Het bedrijf, Escardibul werd in 1840 opgericht en maakte biljarttafels en accessoires. Later, in de jaren '20 van de vorige eeuw kwamen daar allerlei producten bij, zoals schaakspellen. Helaas zijn ze daar alweer een tijd geleden mee gestopt, en nu zijn ze weer terug naar hun roots, de biljarttafels. Waarschijnlijk is de set in de jaren '60 of '70 gemaakt, en dus een jaar of 50 oud. 

De set die ik gekocht hebt komt in hun traditionele zwarte kunststof doos met gouden stickers. De stukken zijn van olijfhout gemaakt. Waarbij de de zwarte stukken donker gevernist zijn. De tekening van het olijfhout is duidelijk te zien en maakt dat de stukken een mooi aparte uitstraling hebben. Dit komt in de foto's ook duidelijk naar voren. Persoonlijk vind ik het heel mooi. De koningshoogte is 90 mm. De stukken zijn niet verzwaard. Bij mijn set waren de viltjes allen los gekomen, en helaas ontbreekt er één viltje. Ik heb daarom vergelijkbare kleuren vilt besteld. Zodra die binnen zijn zal ik de stukken opnieuw van vilt voorzien. 

De bronnen welke ik gebruikt heb: chess.com forum en de mooie website van Holger Langer

De huidige website van Escardibul vind je hier.

Martin van der Hidde


Een aantal foto's van de stukken:





















maandag 9 november 2020

De schaakvereniging in Corona tijd #november

 Beste leden,

Vooralsnog ziet het er niet naar uit dat we elkaar op korte termijn in het wijkgebouw de Flat gaan zien. De maatregelen om het virus te beteugelen laten dit helaas niet toe. Zodra hier weer zicht op komt, zal het bestuur de leden inlichten.

Een aantal leden speelt al een aantal weken 1 op 1 thuis zoals u hier heeft kunnen lezen. Vers bloed is wel nodig om hiermee verder te kunnen, dus meld u aan bij Marcel!

De RSB heeft voorlopig , de voor dit najaar geplande, competitiewedstrijden uitgesteld tot 2021.

De jeugd heeft wel nog een "clubavond" en wel online. Met Zoom en LiChess geven Marcel en Martin les aan de kinderen, en wordt er na de les gesnelschaakt.

Verder zijn er twee initiatieven van de KNSB:

Op de zaterdagmiddagen 19 december, 16 januari, 30 januari, 13 februari en 27 februari wordt een Online KNSB-competitie gespeeld. Via de website chess.com. Daarvoor kunnen we teams opgeven. Een team bestaat uit maximaal tien personen. Per speeldag worden twee wedstrijden gespeeld. Geef u op bij Paul indien u interesse heeft!

Meer info vind je hier

En er is een online schaakkampioenschap van Nederland

Over enkele weken vindt het NK 2020 online plaats. De voorrondes beginnen op maandag 16 november waarna op zondag 22 november de finale zal plaatsvinden. Iedereen die lid is van de KNSB mag meedoen! 

Meer info vind je hier

Ondertussen thuis.....

 Ronde 6:

Jos Kruidenier speelt remise tegen Paul Blok,

Koos Stolk wint van Piet de Jong

Ronde 5:

Marcel Bergen wint van Piet de Jong

Paul Blok wint van Koos Stolk 


       
#NaamPWRVPunten
1Marcel Bergen5410164,8
2Jos Kruidenier4220116,5
3Gert Dijkstra3201101
4Paul Blok521290,2
5Martin van der Hidde110087,7
6Piet Hofstee110087
7Dirk Brijs311177,5
8Peter Swart311175
9Jan Spoor310253
10Koos Stolk611439,5
11Jean-Paul Schriks301239,5
12Piet de Jong300326

zondag 25 oktober 2020

Maassluis gaat ondergronds

 

Sinds de sluiting spelen een aantal leden ondergronds, dat wil zeggen dat er 1 op 1 thuis gespeeld wordt. In deze ronde werden twee partijen gespeeld: Koos Stolk tegen Jos Kruidenier 0-1 en Paul Blok tegen Marcel Bergen 0-1

Paul geeft zijn verslag van de partij tegen Marcel:

Marcel en ik hebben gisteren gespeeld. Zie bijgevoegde foto. Ik heb een Asterix schaakspel dus het was wel leuk om daarmee een officiële partij te spelen: de Romeinen onder leiding van Julius Caesar (Paul) tegen de Galliërs onder leiding van Abraracourcix (Marcel). Net als in de stripverhalen wonnen de Galliërs.


De opening was de Aljechin verdediging, het ging gelijk op maar op de 37e zet verloor ik een pion waardoor het voor mij moeilijk werd. Op de 50e zet ging ook nog een paard verloren en toen konden de Galliërs feest gaan vieren rond het kampvuur en werd de bard vastgebonden! 

De volgende ronde heeft twee partijen:

Marcel Bergen - Piet de Jong en Paul Blok - Koos Stolk



vrijdag 16 oktober 2020

Van het bestuur

Beste schakers,

Afgelopen dinsdag is besloten dat de horeca vier weken dichtgaat. Omdat onze
wijkvereniging formeel horeca is kunnen we daar zeker tot half november
niet terecht.
We gaan nu dus plan B zoals besproken op de algemene ledenvergadering
activeren.
Concreet betekent dat: we gaan weer verder met de interne competitie
alleen thuis.
Een lid ontvangt een ander lid thuis om een reguliere pot te schaken.
Hiervoor is het wel nodig om een klok thuis te hebben. Liefst digitaal,
anders analoog zonder tijd increment.
De tijd is 90 minuten per persoon met 15 seconden erbij per zet.
Indien er alleen een analoge klok is dan 1 uur en 40 minuten per persoon.
Degene die meedoet kan zich opgeven bij Marcel tot
zondag 16:00
Die zondag zal Marcel de competitie indeling maken en rondmailen.
Mensen maken zelf een afspraak om de partij te spelen. De uitslag dient
uiterlijk de zondag daarop om 16:00 bij Marcel bekend te zijn zodat hij
de volgende ronde kan indelen.
In principe speelt de witspeler thuis maar in onderling overleg kan
daarvan afgeweken worden. Indien de uitslag niet wordt doorgegeven
zullen beide spelers een niet aanwezig krijgen.
Graag aangeven of je, in principe, aan deze competitie wilt meedoen en
of je in bezit bent van een klok.
Hierna iedere week aangeven voor zondag 16:00 of je die week wilt spelen.
De eerste mogelijkheid wordt zondag 18 oktober waarna de partij voor
zondag 25 oktober 16:00 gespeeld en doorgegeven dient te zijn.

 De RSB competitie wordt 4 weken uitgesteld. Hierna beslist de RSB hoe het verder gaat. We houden jullie op de hoogte.


Met vriendelijke groet,

Het bestuur van de schaakvereniging Maassluis

woensdag 14 oktober 2020

Schaken en de Corona-maatregelen van 13-10-2020

Beste leden,

Aangezien de Flat onder de horeca valt kunnen wij voorlopig niet op deze locatie terecht. Op korte termijn volgt een email van het bestuur. Houd uw mailbox in de gaten.




dinsdag 13 oktober 2020

45 min competitie #2

De grote vraag die ons aan het begin van de schaakavond bezig hield was wat de impact van de coronamaatregelen van 13 oktober op onze schaakavond zal zijn. Zodra deze bekend zijn worden deze via een mail en via dit medium bekend gesteld.

In de tweede ronde van de 45 min competitie werden gespeeld: Stolk - Bergen 0-1, Blok - Spoor 1-0, Schriks - de Jong 1-0, van der Hidde – Brijs 1-0.

Dit leverde de volgende stand op:

Ranking after Ronde 2 

PosNameGmsWDLScoreValPValRtgIRtgRtIncPAB
1Marcel Bergen220068,040,040,019011889120
2Paul Blok110045,039,033,014511441100
3Jean-Paul Schriks110042,338,031,012951282130
4Jos Kruidenier110042,037,039,01879187360
5Martin van der Hidde210129,036,030,019281935-70
6Koos Stolk100125,335,038,012791280-11
7Gert Dijkstra000024,734,037,01792179200
8Michael Kroes000024,033,036,01743174300
9Peter Swart000023,332,035,01450145000
10Jan Spoor100111,331,034,014361446-100
11Piet de Jong100110,730,032,013731386-130
12Dirk Brijs20020,029,029,017181729-110