donderdag 14 november 2019

Koplopers lopen schade op.

In ronde 9 waren wat verrassende uitslagen te noteren. Dirk Brijs strafte onzorgvuldige zetten van Martin van der Hidde met harde hand af. Zo snel is Martin lang niet van het bord gezet. Een mooie prestatie van Dirk! Marcel Bergen wist deze misstap van Martin niet volledig te benutten. Hoewel het er in de opening slecht uitzag voor Paul, wist hij toch een gevaarlijk initiatief te creƫren. Marcel koos eieren voor zijn geld en de vrede werd getekend. Peter van Soest, de nummer drie in de interne, moest het hoofd buigen tegen Jos Kruidenier die met een opmars bezig is.

Vanavond, donderdag de 14e, wordt er voor de beker tegen Onesimus gespeeld. De stand van de interne kan na deze avond opgemaakt worden.

Uitslagen:

Partijen ronde 9   
Paul Blok-Marcel Bergen½-½
Martin van der Hidde-Dirk Brijs0-1
Peter van Soest-Jos Kruidenier0-1
Jan Spoor-Koos Stolk½-½

woensdag 6 november 2019

Jeugd ronde 8

In ronde 8 won Arnesh van Thijs en liep zo wat in op de koploper.
De broers Yasir en Macit maakten kennis met het zogenaamde pat.
De partij werd dus remise. Lars mocht de degens kruisen met Marcel.

Dit leverde de volgende stand op:


PosNaamPartijenWinstRemiseVerlorenScore
1Thijs8611235
2Tijn7511201
3Arnesh7412172
4Duko5212125
5Stef5122109
6Macit5122102
7Lars720579,7
8Yasir502368

Aangezien alle partijen snel klaar waren namen de spelertjes gezamenlijk met Martin twee van zijn partijen door.  Hij liet hen, door interactie,  zien waarom sommige zetten gespeeld waren, welke goed en welke slecht waren. 




Foto: Peter Swart

dinsdag 5 november 2019

Ronde 8 interne competitie senioren

Een aardige opkomst deze clubavond, 12 van de 17 leden kropen achter de borden.

De beide titelkandidaten Bergen en van der Hidde maakte geen misstap en wonnen beiden, Dit betekende voor Peter van Soest zijn tweede nederlaag ditmaal tegen Marcel, maar voorlopig buigt hij alleen voor bovengenoemde heren. 

Martin van der Hidde speelde tegen Hans Quak. Hans speelde de opening onnauwkeurig zodat Martin snel voordeel kreeg. Die zag zijn geest al dwalen en dacht aan een vroegertje. Hans verdedigde echter taai, zodat het tot 11 uur duurde voordat de zwarte koning omgelegd werd.

Koos Stolk zat toen al weer thuis op de bank feest te vieren, nadat hij zijn eerste overwinning van het seizoen boekte. Voorzitter Piet de Jong fungeerde als kop van Jut in dit treffen. 

Dirk Brijs wist knap Arjen Kouwenhoven op remise te houden. Arjen vertelde na de partij dat Dirk een stuk beter stond zodat hij de remise graag aannam. 

Gert Dijkstra, zaterdag nog in de KNSB competitie gewonnen bij zijn tweede club DSC, bleek deze vorm vastgehouden te hebben. Een onnauwkeurigheid in de opening van Michael Kroes werd omgezet in een groot voordeel. Uiteindelijk was de stelling van zwart niet meer te houden.

 Als laatsten waren Peter Swart en Jan Spoor nog een dame-eindspel aan het uitspelen. Dit leek op winst voor Peter af te stevenen, maar met de dames op het bord dient men goed op te passen. Jan weet dit maar al te goed en wist het paard van Peter te verschalken waarna de vrede getekend werd.


Hier staat Peter nog gewonnen, Gert Dijkstra en Piet de Jong laten variantenbomen door het hoofd gaan. Jan wacht geduldig zijn kans af.

Partijen ronde 8   
Marcel Bergen-Peter van Soest1-0
Martin van der Hidde-Hans Quak1-0
Gert Dijkstra-Michael Kroes1-0
Dirk Brijs-Arjen Kouwenhoven½-½
Peter Swart-Jan Spoor½-½
Piet de Jong-Koos Stolk0-1

Dit levert de volgende stand op:

PosNaamPartijenWinstRemiseVerlorenScore
1Marcel Bergen7511215
2Martin van der Hidde6330207
3Gert Dijkstra4220165
4Peter van Soest7502157
5Paul Blok4130139
6Jos Kruidenier4121126
7Dirk Brijs7232122
8Arjen Kouwenhoven2110115
9Hans Quak4112110
10Michael Kroes2011110
11Peter Swart512299,5
12Jean-Paul Schriks620479,7
13Koos Stolk611458,5
14Piet de Jong200250
15Jan Spoor602449
16Jan Parre000072
17Marc Janssen000069,3

Tekst en foto: Martin van der Hidde

zondag 3 november 2019

Kansloos in Charlois


De week eindigde met een bezoek van het 1e aan Charlois Europoort, een achttal dat je, gezien de gemiddelde rating,  eerder in de hoofdklasse zou verwachten. Er bleek dan ook geen eer te behalen. Slechts Marcel Bergen en Arjen Kouwenhoven boekten remisepunten. De uitslag kunt u dan zelf uitrekenen, wij durven die niet te noteren. Voor Kouwenhoven was het een bijzondere avond, want hij kent een lange historie achter de schaakborden van Charlois. Gelukkig voor hem kon hij met opgeheven hoofd het pand van zijn oude club verlaten.




Tekst en foto: Peter Swart

Een volle schaakweek

Ik heb een drukke schaakweek. Afgelopen maandag speelde ik voor de interne competitie van SVM tegen Jos Kruidenier. Vrijdag trad ik aan voor de RSB wedstrijd van Maassluis tegen Charlois Europoort. En op zaterdag speelde ik partij #3 met Fianchetto voor de KNSB. Over deze laatste ontmoeting het volgende:

Mijn tegenstander was wat verlaat, en zo begon ik met een voordeel in tijd van ongeveer 20 minuten.
Maar mijn Budapester gambiet was hem wel bekend. En zo kwamen er binnen korte tijd 11 zetten theorie op het bord. Pas op zet 13 kwam ik met een nieuwe zet. Dit na lang nadenken overigens. Zwart staat minder en heeft de ontwikkeling van de loper op c8 nog niet voltooid. Na zet 15 ontstond de volgende stelling:



 15. Lf3

Wit heeft net 15. Lf3 gespeeld. En 15. ... Tb8 lijkt de meest voor de hand liggende zet. Helaas met een plus voor wit.  Maar ik had hier het vervolg al uitgedokterd. 15. ... e4! 16, Dd5 (dit lijkt een pion te winnen door de dubbele dreiging Dxa8 en Dxe4. Zie diagram:


Stelling na 16, Dd5

Maar na mijn antwoord 16. ... Lb7! is de partij in evenwicht.



Er volgde 17. Dxb7 exf3 en na een zet of 7 werd tot remise besloten.

Martin van der Hidde






vrijdag 1 november 2019

Ratinglijst november is uit

In de vandaag verschenen ratinglijst zien we 9 leden die winst of verlies geboekt hebben.
De grootste sprong voorwaarts maakte Peter van Soest met 20 punten, na een eerder verlies heeft hij de weg omhoog gevonden. Jos Kruidenier en Martin van der Hidde pakken respectievelijk 13 en 12 punten winst. De rest moest meer of minder inleveren, Peter Swart werd het hardst getroffen met 15 punten. Michael verloof weliswaar, maar bleef boven de vorig seizoen behaalde 1800 grens. In februari volgt de volgende lijst.



Naamlidnrratingverschil
1C.J.M. (Martin) van der Hidde78218801984+12
2A. (Arjen) Kouwenhoven75797481961=
3J. (Jos) Kruidenier60064071897+13
4M. (Marcel) Bergen69069441841-8
5M. (Michael) Kroes78708081806-10
6G.J. (Gert) Dijkstra77788261739-9
7M.C. (Corry) Vreeken61404861703=
8D. (Dirk) Brijs70639581687-8
9M.C. (Marc) Janssen70143591667=
10P. (Peter) Swart85069161599-15
11H. (Hans) Quak84609691508-5
12P. (Paul) Blok79004421474=
13P.L. (Peter) van Soest80529791404+20
14J. (Jan) Spoor80428371379=
15P. (Piet) de Jong63296201376=
16J.P.M. (Jean Paul) Schriks83729801360=
17J. (Jan) Parre67766821352=