woensdag 11 december 2019

Senioren Ronde 13

 Partijen ronde 13   
1Dirk Brijs-Peter Swart1-0
2Koos Stolk-Jean-Paul Schriks0-1
3Jan Spoor-Piet de Jong0-1


PosNaamPartijenWinstRemiseVerliesScore
1Marcel Bergen10631337,7
2Martin van der Hidde9531314,7
3Gert Dijkstra6330268,7
4Jos Kruidenier7322249,7
5Paul Blok7241238,2
6Dirk Brijs11443231,2
7Michael Kroes2011203,8
8Peter van Soest10505198
9Jean-Paul Schriks8404183,3
10Arjen Kouwenhoven3210182,8
11Peter Swart8323178,2
12Hans Quak7133155,2
13Marc Janssen0000117
14Piet de Jong3102106,3
15Jan Parre2011106,3
16Koos Stolk1013692,8
17Jan Spoor1104776

Twee beroemde partijen besproken bij de jeugd.

De jeugdspelers waren snel klaar met hun partijen voor de interne competitie.

Martin liet hun twee beroemde partijen zien die rond 1850 gespeeld zijn. De onsterfelijke partij van Adolf Andersen en de opera partij van Paul Morphy. De twee sterkste schakers uit die tijd.

Je kunt zie hier bekijken door op de link te klikken:



Uitslagen en stand:

 Partijen ronde 11   
1Thijs-Arnesh1-0
2Lars-Macit1-0
3Meester Marcel-Yasir0-1

PosNaamPartijenWinstRemiseVerliesScore
1Thijs10811321,8
2Tijn8611265
3Arnesh10514210,7
4Duko5212164
5Lars10406146,3
6Stef5122144,5
7Macit7124111,7
8Yasir7124111

Spijkenisse stoot Maassluis uit de beker.

De loting in de tweede ronde was niet echt gunstig te noemen. Spijkenisse staat bovenaan in de hoofdklasse van de RSB, en heeft een heel sterk team. Het viertal wat naar Maassluis kwam afgelopen maandag had liefst een gemiddelde rating van 2062 tegen de 1880 van Maassluis.
Toch leek dit geen garantie voor succes. Michael wist zijn partij remise te houden. Marcel kwam zelfs een pion voor door een misrekening van zijn tegenstander. Vermoedelijk een blinde vlek voor terugspelende stukken? Hoe het ook zij, Marcel bouwde zijn materieel overwicht knap verder uit en won. Martin was ondertussen in een slechter staand eindspel terecht gekomen met een pion minder. Verlies was onafwendbaar. Maar aangezien Jos knap Erik Both op remise hield moest er gesnelschaakt worden. Hier wonnen Marcel en Michael, maar helaas verloren Martin en Jos. Weer gelijk. Dan treedt er een regel in werking waar de laagste borden van de reguliere partij geschrapt worden. Zo hadden we Onesimus de vorige ronde uitgeschakeld...... Nu trok Maassluis helaas aan het kortste eind. Een kort bekeravontuur dit seizoen derhalve.

Uitslag

                                                                           Snelschaak
   Maassluis                 1880 - Spijkenisse               2062 2  - 2    2  - 2
1. Martin van der Hidde    z 1972 - Maurits van der Linde   w 2220 0  - 1    0  - 1
2. Jos Kruidenier          w 1884 - Erik Both               z 2165 ½  - ½    0  - 1
3. Marcel Bergen           z 1849 - Wilmar Meijer           w 1997 1  - 0    1  - 0
4. Michael Kroes           w 1816 - Steven de Wilde         z 1864 ½  - ½    1  - 0


Tekst Martin van der Hidde
Foto's Peter Swart






dinsdag 3 december 2019

Schaken in december

In de decembermaand zijn er wat data die we onder de aandacht willen brengen:

Senioren:

Maandag 9 december speelt het bekerteam tegen het sterke Spijkenisse
Maandag 16 december interne competitie
Maandag 23 december kerstsnelschaak
Maandag 30 december geen schaakavond!

Maandag 6 januari eerste schaakavond 2020!


Jeugd:

In de kerstvakantie geen schaken: 23 en 30 december

Ronde 12 interne competitie senioren

Afgelopen zaterdag haalde Peter van Soest een tweede plaats in het RSB seniorenkampioenschap. Zijn seizoen verloopt nog voorspoedig. Hoewel hij gisteren het punt aan Gert Dijkstra moest laten.
Gert en Arjen zijn nog zonder verliespartij. Maar Arjen had zijn handen vol aan Jan Spoor die, ondanks dat hij een stuk minder had, nog allerlei kansen wist te creëren. Uiteindelijk greep Jan mis.
Koos Stolk stuurde zijn lichte stukken voorwaarts in een Franse partij tegen Peter. Er waren wat penningen in het centrum, en nadat de rook opgetrokken was bleek Peter een stuk over te houden en de winst binnen te halen.
Hans Quak kwam een pion achter tegen Dirk Brijs. Heel lang werd door laatstgenoemde een toreneindspel uitgemolken met een pion meer. Maar op het laatst waren de kansen gekeerd. Maar Hans kende het bekende bruggetje bouwen niet en moest in remise berusten.
Aan de top wist Martin Paul van zijn ongeslagen status te verlossen. Martin ging snel richting de witte vorst met zijn leger, maar Paul wist dit in eerste instantie keurig te pareren. Toen Paul een onnauwkeurigheid beging sloeg Martin toe.
Marcel en Jos speelden gewoontegetrouw hun Siciliaan. Er zaten veel tactische finesses in de stelling, wat het een heel interessante partij maakte. Na een massale afruil kwam er ook hier een toreneindspel op het bord, met een vrijpion voor Marcel die hem de winst opleverde. De nummers één en twee blijven dus gelijk. Gert pakt voorlopig de derde plek.



 Partijen ronde 12   
1Marcel Bergen-Jos Kruidenier1-0
2Paul Blok-Martin van der Hidde0-1
3Gert Dijkstra-Peter van Soest1-0
4Hans Quak-Dirk Brijs½-½
5Jan Spoor-Arjen Kouwenhoven0-1
6Koos Stolk-Peter Swart0-1



PosNaamPartijenWinstRemiseVerliesScore
1Marcel Bergen10631311,8
2Martin van der Hidde9531288,5
3Gert Dijkstra6330256,5
4Paul Blok7241227,8
5Jos Kruidenier7322226,2
6Dirk Brijs10343199,2
7Peter van Soest10505185,7
8Michael Kroes2011179,2
9Peter Swart7322179
10Arjen Kouwenhoven3210177,7
11Jean-Paul Schriks7304164,7
12Hans Quak7133147,5
13Jan Parre201195,3
14Koos Stolk913595,2
15Piet de Jong200280,7
16Jan Spoor1004677,5
17Marc Janssen0000108