zondag 23 juni 2019

Stand bij de jeugd met nog één ronde te gaan!

Door overwinningen van Arnesh en Thijs blijven zij in de running voor het kampioenschap.
Wie zal er met de beker naar huis gaan?

Uitslagen:

Arnesh - Duko 1-0
Thijs - Lars 1-0
Tijn - Jonne 1-0


Rangschikking na Ronde 28 - 17-6-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Arnesh241437618,840,040,0933000
2Thijs221408589,039,039,0970000
3Jonne221219536,038,038,0912900120
4Duko181017512,337,037,0800000
5Tijn209110430,036,036,0910000
6Lars229013390,035,035,01105000

De spanning stijgt! Ronde 30

Schaakvereniging Maassluis
Het schaakseizoen kent een denderende slotfase. Titelkandidaten Martin van der Hidde en Marcel
Bergen ontlopen elkaar zo weinig dat pas volgende week, op de allerlaatste speeldag, bekend zal
worden wie zich kampioen van het seizoen 2018-2019 mag noemen. In de voorlaatste speelronde
won Bergen zonder al te grote moeite, terwijl van der Hidde als 'oneven' deelnemer vanaf de zijlijn
moest toekijken. Hij zag zijn rivaal daardoor naderen, maar behoudt met 730,5 tegen 729 punten een
minieme voorsprong. Het zou wat wezen als een partij tussen beiden volgende week de beslissing
moet brengen. Vermeldenswaard is verder het compliment dat van Soest aan Kouwenhoven over
had voor diens schitterende spel en de marathonpartij die de Boer en Stolk op het bord brachten.

Tekst en foto : Peter Swart



  1 Marcel Bergen         -  Peter Swart          1-0   

  2 Jean-Paul Schriks     -  Paul Blok            0-1   

  3 Jan Spoor             -  Dirk Brijs           0-1   

  4 Arjen Kouwenhoven     -  Peter van Soest      1-0   

  5 Rien de Boer          -  Koos Stolk           0-1


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde251591730,540,040,019311935-41
2Marcel Bergen271674729,039,039,01893188942
3Jos Kruidenier271494649,038,038,01873187300
4Michael Kroes15744503,037,037,01751174380
5Paul Blok19865476,036,036,014981441571
6Gert Dijkstra17746436,735,035,01792179200
7Dirk Brijs25988436,534,033,016831729-461
8Hans Quak267118428,833,034,015051477280
9Arjen Kouwenhoven8521402,832,031,01874000
10Jean-Paul Schriks2613013399,731,032,0138912821070
11Piet Hofstee11434350,530,030,01654000
12Peter Swart18738334,029,029,014711450211
13Peter van Soest11524322,028,028,015161467490
14Jan Parre18378287,527,027,013871411-241
15Piet de Jong4004268,626,026,013561386-305
16Thijs4112249,125,025,01378000
17Marc Janssen6042245,524,024,016191647-280
18Jan Spoor264616219,823,023,013691446-771
19Yannick1001212,622,022,01050000
20Koos Stolk244416208,021,021,012931280132
21Karel Parre5014186,820,020,013571393-361
22Rien de Boer6006152,019,019,013151356-410

dinsdag 4 juni 2019

Schaakjeugd doet examen Stap 1

Bij de schaakvereniging Maassluis wordt volgens het zogenaamde stappenplan schaakles gegeven. In deze methodiek leren de schakertjes behapbare stukjes schaakkennis waarna ze de kennis kunnen oefenen. De schaakvereniging beschikt over een gediplomeerd schaaktrainer om deze kennis op de juiste wijze over te brengen. 

Het eerste jaar wordt Stap 1 behandeld waar basale schaakkennis aan de orde komt, denk aan mat geven, rokeren, dubbele aanval, stukken dekken etc. Nu, aan het einde van het seizoen, is deze kennis bij alle 6 jeugdleden getoetst. De jeugdleiding was blij om te zien dat iedereen een voldoende scoorde zodat alle kinderen met een diploma naar huis konden. Speciale vermelding voor Lars Weltevrede die alle vragen goed had en dus slaagde met een 10! Op de foto zien we de geslaagden. Van links naar rechts: Thijs, Arnesh, Tijn, Duko, Jonne en Lars.

Komend seizoen gaan we starten met Stap 2 om de schaakkennis verder uit te breiden.
Tekst en foto: Martin van der Hidde

De interne competitie nadert zijn ontknoping

Afgelopen maandag wisten Marcel en Martin te winnen, hierdoor blijft de laatstgenoemde Marcel net voor in de stand. Met nog twee ronden te spelen zal één van deze twee kampioen worden, zoveel is duidelijk.
Er is een speler op de vereniging die nog niet weet dat het schaakspel ook een uitslag als remise kent. Hij wint of verliest, andere uitslagen zijn niet mogelijk. Dit komt duidelijk tot uiting in zijn compromisloze en creatieve schaak. Zo ook tegen Piet Hofstee. Tijdens het invoeren van de partij had ik Stockfish 10 "meelopen" de wijzer die voordeel voor één van de partijen moet aanduiden leek wel een ventilator terwijl buiten het Code Oranje weer overtrok... We hebben het natuurlijk over JP Schriks!







Bijgevoegd de partij, ter lering ende vermaek.

Schriks - Hofstee


Dirk stuurde de partij tegen Marcel in:

Brijs - Bergen

Uitslagen:

Piet de Jong - Martin van der Hidde 0-1
Dirk Brijs - Marcel Bergen 0-1
Hans Quak - Jan Spoor 1-0
JP Schriks - Piet Hofstee 1-0
Koos Stolk - Arjen Kouwenhoven 0-1

Stand

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde251591704,840,040,019311935-40
2Marcel Bergen261574703,039,039,01891188922
3Jos Kruidenier271494634,838,038,01873187300
4Michael Kroes15744490,637,037,01751174380
5Paul Blok18765444,536,036,014921441511
6Gert Dijkstra17746424,535,034,01792179200
7Hans Quak267118419,534,033,015051477280
8Dirk Brijs24888418,033,035,016791729-501
9Jean-Paul Schriks2513012400,732,032,0139412821120
10Arjen Kouwenhoven7421376,831,031,01858000
11Piet Hofstee11434342,530,030,01654000
12Peter Swart17737334,029,029,014731450231
13Peter van Soest10523324,028,028,015161467490
14Jan Parre18378279,027,027,013871411-241
15Piet de Jong4004260,026,026,013561386-305
16Thijs4112241,825,025,01378000
17Marc Janssen6042238,024,024,016191647-280
18Jan Spoor254615220,823,023,013721446-741
19Yannick1001196,022,021,01050000
20Koos Stolk233416191,221,022,01280128002
21Karel Parre5014180,120,020,013571393-361
22Rien de Boer5005152,019,019,013281356-280

Tekst en foto: Martin van der Hidde

dinsdag 28 mei 2019

Voor de jeugdleden: Maandag 3 juni Examen Stap 1

Jongens en meisje, aanstaande maandag nemen wij het examen Stap 1 af.
We hopen dat jullie allen slagen, waar we alle vertrouwen in hebben!

Martin en Marcel

Mededeling voor deelnemers Cursus Schaken

Ivm de avondvierdaagse is er 3 juni geen cursus voor de kinderen.
10 juni is er geen schaken ivm Pinksteren

17 en 24 juni zijn de laatse twee avonden van de cursus

Interne competitie jeugd

Uitslagen:

Lars verrast Jonne!

  1 Arnesh                -  Thijs                1-0    
  2 Lars                  -  Jonne                1-0    
  3 Duko                  -  Meester Marcel       1-0   

Stand:

Pos Naam Prt W R V Score
1 Arnesh 23 13 3 7 582,5
2 Thijs 21 13 0 8 554,0
3 Jonne 21 12 1 8 535,5
4 Duko 17 10 1 6 513,8
5 Tijn 19 8 1 10 390,5
6 Lars 21 9 0 12 390,0
7 Luca 4 1 0 3 292,6