zondag 25 oktober 2020

Maassluis gaat ondergronds

 

Sinds de sluiting spelen een aantal leden ondergronds, dat wil zeggen dat er 1 op 1 thuis gespeeld wordt. In deze ronde werden twee partijen gespeeld: Koos Stolk tegen Jos Kruidenier 0-1 en Paul Blok tegen Marcel Bergen 0-1

Paul geeft zijn verslag van de partij tegen Marcel:

Marcel en ik hebben gisteren gespeeld. Zie bijgevoegde foto. Ik heb een Asterix schaakspel dus het was wel leuk om daarmee een officiële partij te spelen: de Romeinen onder leiding van Julius Caesar (Paul) tegen de Galliërs onder leiding van Abraracourcix (Marcel). Net als in de stripverhalen wonnen de Galliërs.


De opening was de Aljechin verdediging, het ging gelijk op maar op de 37e zet verloor ik een pion waardoor het voor mij moeilijk werd. Op de 50e zet ging ook nog een paard verloren en toen konden de Galliërs feest gaan vieren rond het kampvuur en werd de bard vastgebonden! 

De volgende ronde heeft twee partijen:

Marcel Bergen - Piet de Jong en Paul Blok - Koos Stolk



vrijdag 16 oktober 2020

Van het bestuur

Beste schakers,

Afgelopen dinsdag is besloten dat de horeca vier weken dichtgaat. Omdat onze
wijkvereniging formeel horeca is kunnen we daar zeker tot half november
niet terecht.
We gaan nu dus plan B zoals besproken op de algemene ledenvergadering
activeren.
Concreet betekent dat: we gaan weer verder met de interne competitie
alleen thuis.
Een lid ontvangt een ander lid thuis om een reguliere pot te schaken.
Hiervoor is het wel nodig om een klok thuis te hebben. Liefst digitaal,
anders analoog zonder tijd increment.
De tijd is 90 minuten per persoon met 15 seconden erbij per zet.
Indien er alleen een analoge klok is dan 1 uur en 40 minuten per persoon.
Degene die meedoet kan zich opgeven bij Marcel tot
zondag 16:00
Die zondag zal Marcel de competitie indeling maken en rondmailen.
Mensen maken zelf een afspraak om de partij te spelen. De uitslag dient
uiterlijk de zondag daarop om 16:00 bij Marcel bekend te zijn zodat hij
de volgende ronde kan indelen.
In principe speelt de witspeler thuis maar in onderling overleg kan
daarvan afgeweken worden. Indien de uitslag niet wordt doorgegeven
zullen beide spelers een niet aanwezig krijgen.
Graag aangeven of je, in principe, aan deze competitie wilt meedoen en
of je in bezit bent van een klok.
Hierna iedere week aangeven voor zondag 16:00 of je die week wilt spelen.
De eerste mogelijkheid wordt zondag 18 oktober waarna de partij voor
zondag 25 oktober 16:00 gespeeld en doorgegeven dient te zijn.

 De RSB competitie wordt 4 weken uitgesteld. Hierna beslist de RSB hoe het verder gaat. We houden jullie op de hoogte.


Met vriendelijke groet,

Het bestuur van de schaakvereniging Maassluis

woensdag 14 oktober 2020

Schaken en de Corona-maatregelen van 13-10-2020

Beste leden,

Aangezien de Flat onder de horeca valt kunnen wij voorlopig niet op deze locatie terecht. Op korte termijn volgt een email van het bestuur. Houd uw mailbox in de gaten.




dinsdag 13 oktober 2020

45 min competitie #2

De grote vraag die ons aan het begin van de schaakavond bezig hield was wat de impact van de coronamaatregelen van 13 oktober op onze schaakavond zal zijn. Zodra deze bekend zijn worden deze via een mail en via dit medium bekend gesteld.

In de tweede ronde van de 45 min competitie werden gespeeld: Stolk - Bergen 0-1, Blok - Spoor 1-0, Schriks - de Jong 1-0, van der Hidde – Brijs 1-0.

Dit leverde de volgende stand op:

Ranking after Ronde 2 

PosNameGmsWDLScoreValPValRtgIRtgRtIncPAB
1Marcel Bergen220068,040,040,019011889120
2Paul Blok110045,039,033,014511441100
3Jean-Paul Schriks110042,338,031,012951282130
4Jos Kruidenier110042,037,039,01879187360
5Martin van der Hidde210129,036,030,019281935-70
6Koos Stolk100125,335,038,012791280-11
7Gert Dijkstra000024,734,037,01792179200
8Michael Kroes000024,033,036,01743174300
9Peter Swart000023,332,035,01450145000
10Jan Spoor100111,331,034,014361446-100
11Piet de Jong100110,730,032,013731386-130
12Dirk Brijs20020,029,029,017181729-110

zaterdag 10 oktober 2020

Jeugd Ronde #4

 In de vierde ronde van de competitie verloor koploper Arnesh van Thijs. Lars won met zwart van Yasir en Macit won van Martin. Zo wordt het wel erg spannend aan de top.... Lars, Thijs en Arnesh delen de eerste plaats.

Stand na ronde #4     
#NaamPWRVPunten
1Lars4301114
2Arnesh4301110
3Thijs4301110
4Yasir310250
5Macit310246,3
6Bas200224



45 min competitie

 Door het eerder sluiten van de horeca in het kader van de Corona maatregelen, werd het speeltempo teruggebracht naar 45 minuten per persoon per partij. Vijf spelers wisten de weg naar de Flat te vinden. Een oneven aantal, en good old Koos Stolk ging vrijwillig naar huis.

Marcel Bergen gaf vanaf de opening Martin van der Hidde geen schijn van kans. Hoewel de laatste taai verdedigde bracht een stukoffer op e6 de beslissing.

Dirk Brijs speelde tegen Jos Kruidenier. Er verscheen een complex eindspel op het bord. Jos wist hierin de winst naar zich toe te trekken.

We hopen dat er aanstaande maandag een betere opkomst is. Dinsdag is er weer een persconferentie. Zou zomaar de laatste clubavond kunnen zijn voorlopig,



donderdag 1 oktober 2020

Schaakproblemen jeugd

Afgelopen maandag speelde ik een partij waaruit ik twee momenten gekozen heb waar jullie naar kunnen kijken.

In het eerste diagram ben ik, met zwart, aan zet. Ik speelde hier a6 omdat ik zag dat wit een truukje had. Zien jullie welk truukje? Of anders gezegd, wat zou je spelen als je in onderstaande stelling met wit aan zet bent?


Diagram 1

Iets later in de partij ruilde ik af op d4, wit kan op twee manieren terug slaan, met de pion of met de dame. 


Diagram 2

Mijn tegenstander speelde Dxd4 en dus verscheen onderstaande stelling op het bord. Ik heb nu een heel sterke zet waarmee ik heel veel materiaal win. Zie je welke zet? En kun je ook het vervolg in een paar zetten opschrijven?


Diagram 3

Na deze zet gaf mijn tegenstander op.

Tot maandag!
Martin