dinsdag 4 juni 2019

Schaakjeugd doet examen Stap 1

Bij de schaakvereniging Maassluis wordt volgens het zogenaamde stappenplan schaakles gegeven. In deze methodiek leren de schakertjes behapbare stukjes schaakkennis waarna ze de kennis kunnen oefenen. De schaakvereniging beschikt over een gediplomeerd schaaktrainer om deze kennis op de juiste wijze over te brengen. 

Het eerste jaar wordt Stap 1 behandeld waar basale schaakkennis aan de orde komt, denk aan mat geven, rokeren, dubbele aanval, stukken dekken etc. Nu, aan het einde van het seizoen, is deze kennis bij alle 6 jeugdleden getoetst. De jeugdleiding was blij om te zien dat iedereen een voldoende scoorde zodat alle kinderen met een diploma naar huis konden. Speciale vermelding voor Lars Weltevrede die alle vragen goed had en dus slaagde met een 10! Op de foto zien we de geslaagden. Van links naar rechts: Thijs, Arnesh, Tijn, Duko, Jonne en Lars.

Komend seizoen gaan we starten met Stap 2 om de schaakkennis verder uit te breiden.
Tekst en foto: Martin van der Hidde

De interne competitie nadert zijn ontknoping

Afgelopen maandag wisten Marcel en Martin te winnen, hierdoor blijft de laatstgenoemde Marcel net voor in de stand. Met nog twee ronden te spelen zal één van deze twee kampioen worden, zoveel is duidelijk.
Er is een speler op de vereniging die nog niet weet dat het schaakspel ook een uitslag als remise kent. Hij wint of verliest, andere uitslagen zijn niet mogelijk. Dit komt duidelijk tot uiting in zijn compromisloze en creatieve schaak. Zo ook tegen Piet Hofstee. Tijdens het invoeren van de partij had ik Stockfish 10 "meelopen" de wijzer die voordeel voor één van de partijen moet aanduiden leek wel een ventilator terwijl buiten het Code Oranje weer overtrok... We hebben het natuurlijk over JP Schriks!







Bijgevoegd de partij, ter lering ende vermaek.

Schriks - Hofstee


Dirk stuurde de partij tegen Marcel in:

Brijs - Bergen

Uitslagen:

Piet de Jong - Martin van der Hidde 0-1
Dirk Brijs - Marcel Bergen 0-1
Hans Quak - Jan Spoor 1-0
JP Schriks - Piet Hofstee 1-0
Koos Stolk - Arjen Kouwenhoven 0-1

Stand

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde251591704,840,040,019311935-40
2Marcel Bergen261574703,039,039,01891188922
3Jos Kruidenier271494634,838,038,01873187300
4Michael Kroes15744490,637,037,01751174380
5Paul Blok18765444,536,036,014921441511
6Gert Dijkstra17746424,535,034,01792179200
7Hans Quak267118419,534,033,015051477280
8Dirk Brijs24888418,033,035,016791729-501
9Jean-Paul Schriks2513012400,732,032,0139412821120
10Arjen Kouwenhoven7421376,831,031,01858000
11Piet Hofstee11434342,530,030,01654000
12Peter Swart17737334,029,029,014731450231
13Peter van Soest10523324,028,028,015161467490
14Jan Parre18378279,027,027,013871411-241
15Piet de Jong4004260,026,026,013561386-305
16Thijs4112241,825,025,01378000
17Marc Janssen6042238,024,024,016191647-280
18Jan Spoor254615220,823,023,013721446-741
19Yannick1001196,022,021,01050000
20Koos Stolk233416191,221,022,01280128002
21Karel Parre5014180,120,020,013571393-361
22Rien de Boer5005152,019,019,013281356-280

Tekst en foto: Martin van der Hidde