woensdag 13 maart 2019

Namens het bestuur

Bedroefd hebben we kennisgenomen van het overlijden van ons zeer gewaardeerd lid en jarenlang bestuurslid van onze vereniging


KAREL PARRE






Karel was een zeer aimabel mens en een erg prettige schaker. Altijd positief gestemd, scherp spelend en bij verlies had hij immer een aardig woord over voor de tegenstander.


Hij is vanaf zijn jonge jaren tot heden, weliswaar met een onderbreking, toegewijd lid van onze vereniging geweest. Vele jaren heeft hij die toewijding tot uitdrukking gebracht in het invullen van de functie ‘algemeen bestuurslid’.


Onze gedachten en medeleven gaan uit naar zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en andere naaste familieleden.

Wij zullen hem node missen.



Namens alle leden,
Het bestuur van de SCHAAKVERENIGING MAASSLUIS

dinsdag 12 maart 2019

Interne competitie ronde 22

In de interne werden volgende partijen gespeeld:


  1 Marcel Bergen         -  Michael Kroes        0-1   
  2 Jos Kruidenier        -  Piet Hofstee         ½-½   
  3 Dirk Brijs            -  Arjen Kouwenhoven    ½-½   
  4 Peter Swart           -  Gert Dijkstra        1-0 


Rangschikking na Ronde 22 - 11-3-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen191153540,740,040,01892188932
2Martin van der Hidde181161521,039,039,019281935-70
3Jos Kruidenier211083485,738,038,01875187320
4Michael Kroes14644377,337,035,01751174380
5Paul Blok15744353,536,036,014861441450
6Dirk Brijs19856347,835,037,017011729-281
7Hans Quak20686333,334,032,01483147760
8Gert Dijkstra15636321,833,034,017911792-10
9Jean-Paul Schriks18909301,032,033,013631282810
10Piet Hofstee7331287,031,031,01767000
11Peter Swart16736267,530,030,014741450240
12Jan Parre16277229,229,029,013811411-301
13Arjen Kouwenhoven4121207,028,025,01794000
14Thijs4112201,527,028,01378000
15Marc Janssen6042200,026,027,016191647-280
16Piet de Jong2002200,025,024,013701386-165
17Peter van Soest6213197,524,026,014881467210
18Jan Spoor204511188,323,023,014111446-350
19Koos Stolk193313152,322,022,012921280121
20Yannick1001147,021,021,01050000
21Karel Parre5014134,520,020,013571393-361
22Rien de Boer4004114,019,019,013351356-210

Karel Parre

De speelavond begon afgelopen maandag met een moment stilte naar aanleiding van het overlijden van ons zeer gewaardeerde en geliefde club- en oud bestuurslid Karel Parre. Eenmaal aan de borden zal een ieder in gedachten bij hem geweest zijn, waarschijnlijk terugdenkend aan een van zijn partijen. Karel was een zeer aimabel mens en een erg prettige schaker. Altijd positief gestemd, scherp spelend en bij verlies had hij immer een aardig woord over voor de tegenstander. Wij zullen hem geweldig gaan missen.



Auteur: Peter Swart
Foto: Martin van der Hidde

Ronde 21 van de jeugd

Jonne blijft scoren! Krijgen we een meisje als kampioen?

  1 Duko                  -  Jonne                0-1 
  2 Arnesh                -  Thijs                0-1 
  3 Tijn                     -  Lars                 1-0 


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne161105468,740,040,0912900120
2Thijs151005441,039,038,0900000
3Duko14815404,538,039,0709000
4Arnesh17827376,837,037,0862000
5Tijn15816363,536,036,0920000
6Lars176011258,735,035,01016000
7Luca4103224,634,034,01150000
8Meester Martin2002209,033,033,00000
9Meester Marcel8008128,032,032,0738750-120



Maassluis viertal laat winst glippen in Rotterdam

Het viertal speelde op 11 maart in Hilligersberg de uitwedstrijd tegen Erasmus en het leek alsof de remiseschuivers hun dag hadden. Jan Spoor bereikte eerst remise, daarna volgde Paul Blok met wederom ongelijke lopers op het bord; Paul lijkt hier patent op te hebben. Maar zijn voorsprong was nu slechts een pion en dat was niet voldoende voor winst. Hans Quak wist zijn iets betere stelling wel in winst om te zetten. Maar helaas greep Jean Paul Schriks mis in het eindspel zodat de punten verdeeld werden tussen Erasmus en Maassluis: 2-2.



Auteur: Paul Blok

dinsdag 5 maart 2019

Jeugd Ronde 20

Uitslagen:

  1 Jonne                 -  Thijs                0-1   
  2 Arnesh                -  Lars                 0-1   
  3 Duko                  -  Tijn                 1-0

Koploopster Jonne laat een punt liggen zodat Thijs en Duko wat dichterbij komen.
Lars pakt een overwinning!

Stand:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne151005429,740,040,0912900120
2Duko13814403,239,038,0780000
3Thijs14905403,038,037,0900000
4Arnesh16826376,037,039,0862000
5Tijn14716331,536,036,0920000
6Lars166010260,735,035,01016000
7Luca4103208,034,033,01150000
8Meester Martin2002204,033,034,00000
9Meester Marcel8008117,332,032,0738750-120

Uitslagen en stand senioren na ronde 21

Uitslagen:


  1 Koos Stolk            -  Paul Blok            0-1   
  2 Hans Quak             -  Rien de Boer         1-0   
  3 Piet Hofstee          -  Jan Spoor            1-0

Stamd:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen181152542,740,040,019061889172
2Martin van der Hidde181161512,039,039,019281935-70
3Jos Kruidenier201073470,238,038,01875187320
4Dirk Brijs18846338,337,037,017011729-281
5Paul Blok14734338,036,036,014861441450
6Michael Kroes13544335,735,034,017371743-60
7Gert Dijkstra14635321,534,033,018081792160
8Jean-Paul Schriks17908304,733,035,013631282810
9Hans Quak19586295,832,032,01483147760
10Piet Hofstee6321268,531,031,01750000
11Peter Swart15636233,030,030,01457145070
12Jan Parre16277220,029,029,013811411-301
13Thijs4112192,728,028,01378000
14Marc Janssen6042191,027,027,016191647-280
15Peter van Soest6213188,826,026,014881467210
16Arjen Kouwenhoven3111188,525,025,01836000
17Piet de Jong2002176,324,023,013701386-164
18Jan Spoor194411169,523,024,014111446-350
19Koos Stolk193313146,022,022,012921280121
20Yannick1001140,021,021,01050000
21Karel Parre5014127,820,020,013571393-361
22Rien de Boer4004107,719,019,013351356-210

Maassluis verslaat De Pionier

De Pionier had bij aanvang van de wedstrijd nog kans op promotie naar de eerste klasse. Hoewel ze dat niet meer in eigen hand hadden aangezien CSV een punt los stond en de onderlinge wedstrijd al gespeeld was.
Opvallend was dat ze voor een tactische opstelling gekozen hadden, Ricardo Klepke en Ernstjan Pluim Mentz, de mannen met een torenhoge rating, zaten aan bord 3 en 4. Aan bord 1 en 2 speelden in hun plaats Ad van der Ree tegen Marcel Bergen, en Alex van Wieringen tegen ondergetekende.
Het krachtsverschil aan de eerste twee borden gaf als eerste de doorslag. Marcel won van Ad en Martin van Alex. Ik had een combinatie net iets verder doorgerekend. Alex rekende op pionwinst, maar het werd stukwinst voor mij.


Stelling na 19. f6! 

Er volgde 19. .... Pxf6 20. Pxe7 Dxe7 21. Lxg5 Pxg4+? lijkt een pion te winnen, zie onderstaand diagram.

Stelling na 21. ... Pxg4+

Echter 22. Lxg4! Dxg5 23 Lxc8 (zie diagram onder)  en zwart geeft op. Als de loper geslagen wordt volgt Tg1 met damewinst.

Stelling na 23. Lxc8

We hadden een mooie start met 2-0. Helaas was dit van korte duur. Peter Swart, Dirk Brijs en Jean-Paul Schriks kwamen materiaal achter en verloren de partij. 2-3 voor de Pionier....
Natuurlijk waren de verwachtingen op punten aan bord 3 en 4 niet hoog. Maar Michael liet in een puike partij geen spaan heel van zijn op papier veel sterkere tegenstander.

De volgende stand verscheen op bord:




Er zijn nu verschillende wegen die naar winst leiden. Michael koos voor Pxb6! Dxb6, Tb5 gevolgd door Dxe8. 
Een andere mogelijkheid hier is hier direct Tb5! deze laatste zet is wat lastiger te zien.

De stand was weer gelijk getrokken. Gert Dijkstra wist zijn tegenstander steeds voor problemen te stellen. Dit kostte deze veel tijd om steeds de juiste verdediging te vinden. Uiteindelijk won Gert een pion en de kwaliteit en dus de partij. 

Met een 4-3 voorsprong zou de partij tussen Jos Kruidenier en Ricardo Klepke de einduitslag bepalen. Jos had een goede partij gespeeld, maar greep 1x mis. Hij moest een stuk voor twee pionnen geven. Maar hij zag kans deze verbonden vrijpionnen op te laten rukken waardoor de volgende stand ontstond:




Het witte paard heeft geen velden. De witte koning kan niet penetreren in de zwarte stelling. Het is potremise. Dit zag Ricardo ook in. Na Pxc3 bxc3 Kxc3 werd de vrede getekend en won Maassluis onverwacht, maar wel verdiend! Er is nog één wedstrijd, tegen de Willige Dame, te gaan.



Michael pakt zijn grootste scalp tot nu toe.


Jos houdt Ricardo mooi op remise


  Maassluis 1             1746 - De Pionier 1            1847 4½ - 3½
1. Marcel Bergen           1872 - Ad van der Ree          1799 1  - 0
2. Martin van der Hidde    1933 - Alex van Wieringen      1677 1  - 0
3. Jos Kruidenier          1888 - Ricardo Klepke          2225 ½  - ½
4. Michael Kroes           1815 - Ernstjan Pluim Mentz    2125 1  - 0
5. Dirk Brijs              1703 - Jan van Huizen          1746 0  - 1
6. Gert Dijkstra           1767 - Jan van Dam             1754 1  - 0
7. Peter Swart             1686 - Jaap Santifort          1713 0  - 1
8. Jean Paul Schriks       1303 - Rik Verhey              1736 0  - 1

Auteur en foto's: Martin van der Hidde