dinsdag 9 juli 2019

Arnesh Kampioen bij de jeugd


Bij de jeugd bleek aan het eind van het seizoen, na wat wisselingen aan de top, Arnesh de winnaar!

Eindstand:

Pos Naam Prt W R V Score
1 Arnesh 25 15 3 7 656,8
2 Thijs 23 15 0 8 621,0
3 Jonne 23 12 1 10 536,0
4 Duko 19 10 1 8 512,3
5 Tijn 20 9 1 10 442,0
6 Lars 23 10 0 13 427,0
7 Luca 4 1 0 3 315,3

Marcel Bergen kampioen van Maassluis

De laaste speelavond van de competitie moest uitsluitsel geven over het kampioenschap.
Martin van der Hidde kwam snel ik het voordeel tegen Marcel Bergen. En na een zet of twintig leek het een bekeken zaak.
Marcel kon alleen op een wonder hopen, en die kwam! Martin had veel tijd in de partij geinvesteerd waardoor hij nog enkele minuten op de klok had. Op dat moment greep hij mis.
Marcel Bergen is derhalve de kampioen bij de volwassenen.

Eindstand:

Rangschikking na Ronde 31 - 24-6-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen281774766,540,039,019041889152
2Martin van der Hidde261592728,539,040,019201935-151
3Jos Kruidenier281594682,038,038,01874187310
4Michael Kroes15744514,337,037,01751174380
5Paul Blok20866471,036,036,014971441561
6Hans Quak278118453,535,033,015151477380
7Gert Dijkstra17746447,834,035,01792179200
8Dirk Brijs25988445,833,034,016831729-461
9Arjen Kouwenhoven8521419,332,032,01874000
10Jean-Paul Schriks2713014393,331,031,0138312821010
11Peter Swart19838361,530,029,014771450271
12Piet Hofstee11434359,529,030,01654000
13Peter van Soest12525319,028,028,015061467390
14Jan Parre18378294,527,027,013871411-241
15Piet de Jong5005268,626,026,013431386-435
16Thijs4112257,025,025,01378000
17Marc Janssen6042253,524,024,016191647-280
18Jan Spoor275616239,723,022,013691446-771
19Koos Stolk255416230,022,021,013061280262
20Ziyad1001230,021,023,01046000
21Yannick1001200,020,020,01050000
22Karel Parre5014184,519,019,013571393-361
23Rien de Boer6006150,018,018,013151356-410

zondag 23 juni 2019

Stand bij de jeugd met nog één ronde te gaan!

Door overwinningen van Arnesh en Thijs blijven zij in de running voor het kampioenschap.
Wie zal er met de beker naar huis gaan?

Uitslagen:

Arnesh - Duko 1-0
Thijs - Lars 1-0
Tijn - Jonne 1-0


Rangschikking na Ronde 28 - 17-6-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Arnesh241437618,840,040,0933000
2Thijs221408589,039,039,0970000
3Jonne221219536,038,038,0912900120
4Duko181017512,337,037,0800000
5Tijn209110430,036,036,0910000
6Lars229013390,035,035,01105000

De spanning stijgt! Ronde 30

Schaakvereniging Maassluis
Het schaakseizoen kent een denderende slotfase. Titelkandidaten Martin van der Hidde en Marcel
Bergen ontlopen elkaar zo weinig dat pas volgende week, op de allerlaatste speeldag, bekend zal
worden wie zich kampioen van het seizoen 2018-2019 mag noemen. In de voorlaatste speelronde
won Bergen zonder al te grote moeite, terwijl van der Hidde als 'oneven' deelnemer vanaf de zijlijn
moest toekijken. Hij zag zijn rivaal daardoor naderen, maar behoudt met 730,5 tegen 729 punten een
minieme voorsprong. Het zou wat wezen als een partij tussen beiden volgende week de beslissing
moet brengen. Vermeldenswaard is verder het compliment dat van Soest aan Kouwenhoven over
had voor diens schitterende spel en de marathonpartij die de Boer en Stolk op het bord brachten.

Tekst en foto : Peter Swart



  1 Marcel Bergen         -  Peter Swart          1-0   

  2 Jean-Paul Schriks     -  Paul Blok            0-1   

  3 Jan Spoor             -  Dirk Brijs           0-1   

  4 Arjen Kouwenhoven     -  Peter van Soest      1-0   

  5 Rien de Boer          -  Koos Stolk           0-1


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde251591730,540,040,019311935-41
2Marcel Bergen271674729,039,039,01893188942
3Jos Kruidenier271494649,038,038,01873187300
4Michael Kroes15744503,037,037,01751174380
5Paul Blok19865476,036,036,014981441571
6Gert Dijkstra17746436,735,035,01792179200
7Dirk Brijs25988436,534,033,016831729-461
8Hans Quak267118428,833,034,015051477280
9Arjen Kouwenhoven8521402,832,031,01874000
10Jean-Paul Schriks2613013399,731,032,0138912821070
11Piet Hofstee11434350,530,030,01654000
12Peter Swart18738334,029,029,014711450211
13Peter van Soest11524322,028,028,015161467490
14Jan Parre18378287,527,027,013871411-241
15Piet de Jong4004268,626,026,013561386-305
16Thijs4112249,125,025,01378000
17Marc Janssen6042245,524,024,016191647-280
18Jan Spoor264616219,823,023,013691446-771
19Yannick1001212,622,022,01050000
20Koos Stolk244416208,021,021,012931280132
21Karel Parre5014186,820,020,013571393-361
22Rien de Boer6006152,019,019,013151356-410

dinsdag 4 juni 2019

Schaakjeugd doet examen Stap 1

Bij de schaakvereniging Maassluis wordt volgens het zogenaamde stappenplan schaakles gegeven. In deze methodiek leren de schakertjes behapbare stukjes schaakkennis waarna ze de kennis kunnen oefenen. De schaakvereniging beschikt over een gediplomeerd schaaktrainer om deze kennis op de juiste wijze over te brengen. 

Het eerste jaar wordt Stap 1 behandeld waar basale schaakkennis aan de orde komt, denk aan mat geven, rokeren, dubbele aanval, stukken dekken etc. Nu, aan het einde van het seizoen, is deze kennis bij alle 6 jeugdleden getoetst. De jeugdleiding was blij om te zien dat iedereen een voldoende scoorde zodat alle kinderen met een diploma naar huis konden. Speciale vermelding voor Lars Weltevrede die alle vragen goed had en dus slaagde met een 10! Op de foto zien we de geslaagden. Van links naar rechts: Thijs, Arnesh, Tijn, Duko, Jonne en Lars.

Komend seizoen gaan we starten met Stap 2 om de schaakkennis verder uit te breiden.
Tekst en foto: Martin van der Hidde

De interne competitie nadert zijn ontknoping

Afgelopen maandag wisten Marcel en Martin te winnen, hierdoor blijft de laatstgenoemde Marcel net voor in de stand. Met nog twee ronden te spelen zal één van deze twee kampioen worden, zoveel is duidelijk.
Er is een speler op de vereniging die nog niet weet dat het schaakspel ook een uitslag als remise kent. Hij wint of verliest, andere uitslagen zijn niet mogelijk. Dit komt duidelijk tot uiting in zijn compromisloze en creatieve schaak. Zo ook tegen Piet Hofstee. Tijdens het invoeren van de partij had ik Stockfish 10 "meelopen" de wijzer die voordeel voor één van de partijen moet aanduiden leek wel een ventilator terwijl buiten het Code Oranje weer overtrok... We hebben het natuurlijk over JP Schriks!







Bijgevoegd de partij, ter lering ende vermaek.

Schriks - Hofstee


Dirk stuurde de partij tegen Marcel in:

Brijs - Bergen

Uitslagen:

Piet de Jong - Martin van der Hidde 0-1
Dirk Brijs - Marcel Bergen 0-1
Hans Quak - Jan Spoor 1-0
JP Schriks - Piet Hofstee 1-0
Koos Stolk - Arjen Kouwenhoven 0-1

Stand

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde251591704,840,040,019311935-40
2Marcel Bergen261574703,039,039,01891188922
3Jos Kruidenier271494634,838,038,01873187300
4Michael Kroes15744490,637,037,01751174380
5Paul Blok18765444,536,036,014921441511
6Gert Dijkstra17746424,535,034,01792179200
7Hans Quak267118419,534,033,015051477280
8Dirk Brijs24888418,033,035,016791729-501
9Jean-Paul Schriks2513012400,732,032,0139412821120
10Arjen Kouwenhoven7421376,831,031,01858000
11Piet Hofstee11434342,530,030,01654000
12Peter Swart17737334,029,029,014731450231
13Peter van Soest10523324,028,028,015161467490
14Jan Parre18378279,027,027,013871411-241
15Piet de Jong4004260,026,026,013561386-305
16Thijs4112241,825,025,01378000
17Marc Janssen6042238,024,024,016191647-280
18Jan Spoor254615220,823,023,013721446-741
19Yannick1001196,022,021,01050000
20Koos Stolk233416191,221,022,01280128002
21Karel Parre5014180,120,020,013571393-361
22Rien de Boer5005152,019,019,013281356-280

Tekst en foto: Martin van der Hidde

dinsdag 28 mei 2019

Voor de jeugdleden: Maandag 3 juni Examen Stap 1

Jongens en meisje, aanstaande maandag nemen wij het examen Stap 1 af.
We hopen dat jullie allen slagen, waar we alle vertrouwen in hebben!

Martin en Marcel

Mededeling voor deelnemers Cursus Schaken

Ivm de avondvierdaagse is er 3 juni geen cursus voor de kinderen.
10 juni is er geen schaken ivm Pinksteren

17 en 24 juni zijn de laatse twee avonden van de cursus

Interne competitie jeugd

Uitslagen:

Lars verrast Jonne!

  1 Arnesh                -  Thijs                1-0    
  2 Lars                  -  Jonne                1-0    
  3 Duko                  -  Meester Marcel       1-0   

Stand:

Pos Naam Prt W R V Score
1 Arnesh 23 13 3 7 582,5
2 Thijs 21 13 0 8 554,0
3 Jonne 21 12 1 8 535,5
4 Duko 17 10 1 6 513,8
5 Tijn 19 8 1 10 390,5
6 Lars 21 9 0 12 390,0
7 Luca 4 1 0 3 292,6

Interne competitie 27-5

Uitslagen:

Jos Kruidenier - Martin van der Hidde remise
Piet Hofstee - Marcel Bergen 0-1
Hans Quak - Gert Dijkstra remise
Koos Stolk - Jean-Paul Schriks 0-1

Stand:

Pos Naam         Prt W R V Score
1 Martin vd Hidde 24 14 9 1 678,8
2 Marcel Bergen 25 14 7 4 668,0
3 Jos Kruidenier 27 14 9 4 622,2
4 Michael Kroes 15 7 4 4 478,3
5 Paul Blok 18 7 6 5 432,5
6 Dirk Brijs 23 8 8 7 418,0
7 Gert Dijkstra 17 7 4 6 413,2
8 Hans Quak 25 6 11 8 396,5
9 JP Schriks 24 12 0 12 370,7
10 A Kouwenhoven 6 3 2 1 354,8
11 Piet Hofstee 10 4 3 3 342,5
12 Peter Swart 17 7 3 7 324,3
13 Peter van Soest 10 5 2 3 314,7
14 Jan Parre 18 3 7 8 270,0
15 Piet de Jong 3 0 0 3 260,0
16 Thijs         4 1 1 2 233,5
17 Marc Janssen 6 0 4 2 230,0
18 Jan Spoor 24 4 6 14 220,8
19 Koos Stolk 22 3 4 15 191,2
20 Yannick 1 0 0 1 189,0 21,0
21 Karel Parre 5 0 1 4 173,5
22 Rien de Boer 5 0 0 5 145,7

Marcel Bergen Rapidkampioen

Omdat de indelingssoftware uit het MS-DOS tijdperk een hick-
up kende, konden de laatste partijen van de rapid-finale niet afgewerkt worden op de reguliere speelavond. Om de competitie niet in de weg te zitten besloten Marcel Bergen en Martin van der Hidde hun treffen bij laatstgenoemde thuis af te werken. Marcel had genoeg aan remise om kampioen te worden, bij winst van Martin zou Jos Kruidenier de titel pakken. Afgelopen zaterdagochtend om 11 uur schoven de twee toppers van Maassluis achter het bord. Met een bedenktijd van 20 minuten per persoon is dit geen snelschaak, maar lang in de stelling verdiepen is niet altijd verstandig. Dat bleek ook in deze partij. Na een rustig begin leek Marcel Bergen met zwart een gelijke stelling te bereiken. Hij besloot echter wit's paard af te ruilen waarna een stelling met ongelijke lopers ontstond die van der Hidde aanvalskansen gaf.

De witte loper op e5 is veel gevaarlijker dan de zwarte op f5.

Dat hoef je de laatste niet te zeggen, hij ging direct voor de vijandelijke vorst. Helaas had hij wel aardig wat bedenktijd in de aanval gestoken wat resulteerde in een vliegende tijdnood. Met nog luttele seconden op de klok, maar in gewonnen stelling, moest hij het aanbod van remise van Marcel wel aannemen. Voor de liefhebber, de partij is na te spelen op:

Partij Rapid Martin - Marcel

In de B-groep wist Paul Blok de eerste plaats te pakken.


zondag 26 mei 2019

Jeugdlid Arnesh scoort 100% in Grand Prix

Afgelopen zaterdag werd in IJsselmonde een Grand Prix toernooi gehouden voor de jeugd. Van onze jeugdleden deed Arnesh Rajendram mee. Wist hij in Maassluis al een mooi resultaat in de Grand Prix te halen, in IJsselmonde werd hij in zijn groep niet alleen ongeslagen winnaar, maar ook nog met de perfecte score van 9 uit 9!! Natuurlijk zijn wij in Maassluis reuze trots op Arnesh en hopen dat er nog vele prijzen volgen.





zondag 19 mei 2019

Maassluis viertal eindigt seizoen als tweede

Het viertal van de schaakvereniging reisde met het lied Never Waddinxveen van Youp van 't Hek in gedachten naar de Waddinxveense Schaakvereniging. Het leek alsof het de avond van de ongelijke lopers was: Jan Spoor, Paul Blok en Koos Stolk belandden in een een dergelijk eindspel en er waren geen serieuze winstkansen. De matchwinner werd Jean Paul Schriks: hij won een stuk tegen twee pionnen en later in de partij volgde een matdreiging en dit was te veel voor zijn tegenstander. 2,5-1,5 winst en in de poule werden we net geen kampioen, maar wel verdienstelijk tweede.

Tekst: Paul Blok

dinsdag 14 mei 2019

Kies voor Sport & Proefexamen

Acht schakertjes in spé kwamen in het kader Kies voor Sport kennis maken met de schaaksport. Onder deze acht kinderen waren maar liefst zes meisjes! Hopelijk komt hier nieuwe aanwas uit. Zowel bij de jeugd én bij de volwassenen hebben we namelijk slechts één schaakster.  De eigen jeugd deed een proefexamen voor het eerste schaakdiploma. De resultaten waren uitstekend.
We kunnen dit seizoen dus nog examens afnemen voor Stap 1!


Koplopers maken geen fouten

Er werden vier partijen gespeeld in de interne competitie. Alle drie de kanshebbers op de titel kwamen in actie. Lange tijd zag het er naar uit dat Martin van der Hidde het snelst klaar zou zijn. Paul Blok had het stuk over de Greek Gift op deze webpagina niet gelezen en werd slachtoffer van Lxh7. Maar Jan Spoor gooide roet in het eten door zijn partij snel te verliezen tegen Jos Kruidenier Marcel Bergen had wat meer werk maar won van Jean Paul Schriks.

De laatste partij tussen Piet Hofstee en Hans Quak kende een bizar verloop, waarbij Piet aan het langste eind trok. De foto is een momentopname van hun partij. Let op de gepende dame van wit!

woensdag 8 mei 2019

Het blijft spannend in de interne!


De interne competitie kent een ongemeen spannende slotfase. Vorige week wist, van de drie favorieten voor het kampioenschap, Martin van der Hidde in een rechtstreeks duel Jos Kruidenier te verslaan, terwijl Marcel Bergen een halve punt verspeelde tegen de sterk spelende Hans Quak. Deze week was het de beurt aan van der Hidde om remise overeen te komen en deden Bergen en Kruidenier beste zaken door hun partijen te winnen, al kregen beiden het niet bepaald cadeau.  Al met al stevenen we af op een zinderende finale van het seizoen, met van der Hidde momenteel nipt voor op genoemde rivalen.
Om de spanning en gezelligheid van de schaaksport te ervaren zijn belangstellenden van harte welkom op de maandagavonden in wijkgebouw De Flat. Hetzij om eens mee te spelen, hetzij om te kijken en mee te denken.
De uitslagen: Dirk Brijs - Martin van der Hidde remise, Marcel Bergen - Piet Hofstee 1-0, Jos Kruidenier - Peter Swart 1-0, Paul Blok - Hans Quak remise, Jean Paul Schriks - Peter van Soest 0-1 en Jan Spoor - Koos Stolk remise.




PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin vd Hidde221381621,340,040,019311935-40
2Marcel Bergen231274606,539,039,018851889-42
3Jos Kruidenier251384579,738,038,018691873-40
4Michael Kroes15744455,737,037,01751174380
5Paul Blok17764423,036,036,014941441531
6Dirk Brijs23887393,335,034,016851729-441
7Gert Dijkstra16736384,734,035,01799179270
8Hans Quak236107380,533,033,014891477120
9Jean-Paul Schriks2211011350,732,032,0138512821030
10Arjen Kouwenhoven6321333,631,031,01879000
11Piet Hofstee8332309,030,030,01736000
12Peter Swart17737305,529,029,014731450231
13Peter van Soest10523297,028,028,015161467490
14Jan Parre18378259,027,027,013871411-241
15Piet de Jong3003242,626,026,013571386-295
16Jan Spoor234613213,825,025,013831446-631
17Thijs4112209,524,024,01378000
18Marc Janssen6042206,823,023,016191647-280
19Yannick1001183,322,022,01050000
20Koos Stolk213414177,021,021,012901280101
21Karel Parre5014160,220,020,013571393-361
22Rien de Boer5005133,019,019,013281356-280

dinsdag 7 mei 2019

Jeugd na ronde 26

Het is niet alleen bij de senioren spannend in de interne competitie.
Thijs, Arnesh en Jonne lijken de grote kanshebbers.

Uitslagen:
  1 Thijs                 -  Duko                 0-1   
  2 Jonne                 -  Arnesh               0-1   
  3 Lars                  -  Tijn                 1-0   

Stand:


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Thijs201307555,040,040,0970000
2Arnesh221237543,739,038,0933000
3Jonne201217535,038,039,0912900120
4Duko16916481,337,037,0709000
5Tijn198110377,036,036,0825000
6Lars208012352,035,035,01051000

woensdag 1 mei 2019

Wat schifting in de top 3 Ronde 25 van de interne competitie

Het seizoen loopt ten einde, en de spanning aan kop van de interne competitie is te snijden. Vanavond mochten de nummers 1 en 3 tegen elkaar. Martin van der Hidde strafte een onnauwkeurigheid in de opening van Jos Kruidenier af. Maar het vergde veel tijd om het hele punt binnen te halen. In de diagramstelling gaf Martin mat in vier. Een sportief gebaar van Jos. Ziet u het mat?

Wit geeft mat in 4. 

Marcel Bergen liet een kostbaar halfje liggen tegen een sterk spelende Hans Quak. De laatste toonde een oude wetmatigheid aan. Een eindspel met ongelijke lopers is remise. Jan Spoor verloor van Peter van Soest, en hetzelfde overkwam Piet de Jong tegen Jean Paul Schriks. Paul Blok en Dirk Brijs speelden remise.

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde211371605,840,040,01937193520
2Marcel Bergen221174576,539,039,018851889-42
3Jos Kruidenier241284551,238,038,018681873-50
4Michael Kroes15744443,837,037,01751174380
5Paul Blok16754407,536,036,014931441521
6Gert Dijkstra16736373,035,035,01799179270
7Dirk Brijs22877371,834,034,016801729-491
8Hans Quak22697363,533,033,014901477130
9Jean-Paul Schriks2111010352,732,032,0139012821080
10Arjen Kouwenhoven6321317,031,030,01879000
11Piet Hofstee7331315,030,031,01767000
12Peter Swart16736306,529,029,014741450241
13Peter van Soest9423256,028,026,015111467440
14Jan Parre18378252,727,028,013871411-241
15Piet de Jong3003243,026,027,013571386-295
16Jan Spoor224513204,825,025,013881446-581
17Thijs4112201,524,024,01378000
18Marc Janssen6042200,223,023,016191647-280
19Yannick1001176,022,022,01050000
20Koos Stolk203314165,021,021,01286128061
21Karel Parre5014154,020,020,013571393-361
22Rien de Boer5005126,719,019,013281356-280

dinsdag 16 april 2019

Paasschaak!

Als we de voorlopige balans van het schaakseizoen opmaken zien we dat de wedstrijdteams prima gepresteerd hebben en de interne competitie een bloedstollende eindfase tegemoet gaat, met drie titelkandidaten die weinig voor elkaar onder doen.
Maar voor het zover is werd middels het immer gezellige Paastoernooi de sfeer van het schaken als cafésport in ere hersteld, zij het dat de speelruimte in deze tijden niet blauw staat van de rook.
Net als tijdens het Kersttoernooi werd de tijd op de klok tot 10 minuten per persoon teruggebracht, hetgeen een geheel nieuwe dimensie aan de partijen toevoegt, namelijk die van de onvoorziene blunders.
Edele Paarden maakten de raarste sprongen en edele Dames belandden ongewild op het slachtblok. Verrassende uitslagen werden genoteerd, maar toen de kruitdampen waren vervlogen bleken Martin van der Hidde en Jos Kruidenier gedeeld eerste te zijn met 6 uit 7.
De laatste mocht zich op basis van weerstandspunten winnaar noemen.
In de B-groep greep Jean-Paul Schriks de hoofdprijs.

Bij de jeugd kwam Thijs als sterkste uit de bus.

Alle aanwezige (jeugd)leden kregen een prijs mee naar huis.

dinsdag 9 april 2019

Aanstaande maandag snelschaken!



De laatste maandag voor het paasweekeinde gaan we snelschaken!

Spanning in de competitie!

Tien man kropen achter de borden afg maandag. De elfde, Paul Blok, ging oneven naar huis.
De topper van deze avond was de partij tussen Arjen Kouwenhoven en Marcel Bergen. Arjen is op papier de sterkste schaker van de vereniging met een rating van 1973. Marcel staat eerste in de competitie, maar voelt de hete adem van Martin van der Hidde. De laatstgenoemde maakte geen fout tegen Hans Quak. Hans werd "slachtoffer" van de zogenaamde Greek Gift. Hieronder leest u daarover meer. Ook Jos Kruidenier, de nummer 3, bleef in de running en versloeg Jan Parre. Arjen wist fraai te winnen van Marcel. Het ging voor Marcel al eerder in de partij mis, maar in  het diagram heeft wit (Arjen) een mataanval. Ziet u het mat (in 4) ook?


Stelling na f6?

Door het verlies van Marcel neemt Martin nu de eerste plaats over. Het verschil tussen de eerste drie is echter miniem. De interne is dus reuze spannend, en elke week moeten de koplopers vol aan de bak.

Jan en Jean-Paul speelden op hun onnavolgbare wijze. De koningen zwierven over het bord. Jan beging een onnauwkeurigheid door niet te slaan op f7 en snel daarna konden de stukken in de doos.
Jos sloopt de passieve opstelling van good old Jan Parre op bekende wijze.
Dirk won aan het eind van de avond een stuk van Peter van Soest. Maar even later was ook dit stuk in de doos. De heren besloten dat de stelling dat elk toreneindspel remise is, een waarheid als een koe is.

In de partij tussen Martin en Hans kwam de onderstaande stelling op het bord. Beide partijen hebben net gerokeerd, echter voor zwart is dit verliezend...


Stelling na 10. ... 0-0 ?

Ik zag dat ik nu de mogelijkheid had om het standaard offer op h7 te brengen. Na mijn 11. e5 moet het paard weg, Hans koos voor 11. ... Pe8 en nu kon ik 12. Lxh7+ spelen. Nemen of weigeren, het maakt allemaal niet uit. De partij is verloren. Natuurlijk moet er wel nog nauwkeurig gespeeld worden.


 Stelling na 12. Lxh7+

Er volgde 12. .... Kh8 (na 12. .... Kxh7 volgt Pg5 en Dh5) 13. Pg5 g6 14. Df3 Kg7 15. Dh3 Th8



Stelling na 15. Th8

Wit maakt het nu af met: 16. Pxe6+ fxe6 17. Dh6+ Kf7 18. Dxg6+ Kf8 19. Lh6+ Ke7 20. Dg5+ Pf6 21. Dxf6+ en zwart geeft op.

Mocht je meer over dit motief willen weten kun je dit hieronder lezen en/of kijken. Klik op de link.

Leesvoor over de Greek Gift
Youtube film over de Greek Gift

Uitslagen van maandag 8 april:

  1 Arjen Kouwenhoven     -  Marcel Bergen        1-0   
  2 Martin van der Hidde  -  Hans Quak            1-0   
  3 Jos Kruidenier        -  Jan Parre            1-0   
  4 Dirk Brijs            -  Peter van Soest      ½-½   
  5 Jan Spoor             -  Jean-Paul Schriks    0-1   

Stand na maandag 8 april:


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde201271569,040,039,019281935-70
2Marcel Bergen211164559,739,040,01893188942
3Jos Kruidenier231283552,238,038,01876187330
4Michael Kroes15744433,037,037,01751174380
5Paul Blok15744392,536,036,014861441451
6Gert Dijkstra16736360,835,035,01799179270
7Dirk Brijs21867353,534,033,016861729-431
8Hans Quak21687343,533,034,01482147750
9Jean-Paul Schriks2010010327,732,032,013771282950
10Piet Hofstee7331303,631,031,01767000
11Arjen Kouwenhoven6321301,030,029,01879000
12Peter Swart16736289,529,030,014741450240
13Jan Parre18378244,328,028,013871411-241
14Piet de Jong2002243,027,027,013701386-165
15Peter van Soest8323230,026,026,015011467340
16Jan Spoor214512206,825,025,013971446-491
17Thijs4112193,524,024,01378000
18Marc Janssen6042193,023,023,016191647-280
19Yannick1001168,622,022,01050000
20Koos Stolk203314158,521,021,01286128061
21Karel Parre5014147,320,020,013571393-361
22Rien de Boer5005120,319,019,013281356-280








Tekst en foto's: Martin van der Hidde