zondag 19 mei 2019

Maassluis viertal eindigt seizoen als tweede

Het viertal van de schaakvereniging reisde met het lied Never Waddinxveen van Youp van 't Hek in gedachten naar de Waddinxveense Schaakvereniging. Het leek alsof het de avond van de ongelijke lopers was: Jan Spoor, Paul Blok en Koos Stolk belandden in een een dergelijk eindspel en er waren geen serieuze winstkansen. De matchwinner werd Jean Paul Schriks: hij won een stuk tegen twee pionnen en later in de partij volgde een matdreiging en dit was te veel voor zijn tegenstander. 2,5-1,5 winst en in de poule werden we net geen kampioen, maar wel verdienstelijk tweede.

Tekst: Paul Blok

dinsdag 14 mei 2019

Kies voor Sport & Proefexamen

Acht schakertjes in spé kwamen in het kader Kies voor Sport kennis maken met de schaaksport. Onder deze acht kinderen waren maar liefst zes meisjes! Hopelijk komt hier nieuwe aanwas uit. Zowel bij de jeugd én bij de volwassenen hebben we namelijk slechts één schaakster.  De eigen jeugd deed een proefexamen voor het eerste schaakdiploma. De resultaten waren uitstekend.
We kunnen dit seizoen dus nog examens afnemen voor Stap 1!


Koplopers maken geen fouten

Er werden vier partijen gespeeld in de interne competitie. Alle drie de kanshebbers op de titel kwamen in actie. Lange tijd zag het er naar uit dat Martin van der Hidde het snelst klaar zou zijn. Paul Blok had het stuk over de Greek Gift op deze webpagina niet gelezen en werd slachtoffer van Lxh7. Maar Jan Spoor gooide roet in het eten door zijn partij snel te verliezen tegen Jos Kruidenier Marcel Bergen had wat meer werk maar won van Jean Paul Schriks.

De laatste partij tussen Piet Hofstee en Hans Quak kende een bizar verloop, waarbij Piet aan het langste eind trok. De foto is een momentopname van hun partij. Let op de gepende dame van wit!

woensdag 8 mei 2019

Het blijft spannend in de interne!


De interne competitie kent een ongemeen spannende slotfase. Vorige week wist, van de drie favorieten voor het kampioenschap, Martin van der Hidde in een rechtstreeks duel Jos Kruidenier te verslaan, terwijl Marcel Bergen een halve punt verspeelde tegen de sterk spelende Hans Quak. Deze week was het de beurt aan van der Hidde om remise overeen te komen en deden Bergen en Kruidenier beste zaken door hun partijen te winnen, al kregen beiden het niet bepaald cadeau.  Al met al stevenen we af op een zinderende finale van het seizoen, met van der Hidde momenteel nipt voor op genoemde rivalen.
Om de spanning en gezelligheid van de schaaksport te ervaren zijn belangstellenden van harte welkom op de maandagavonden in wijkgebouw De Flat. Hetzij om eens mee te spelen, hetzij om te kijken en mee te denken.
De uitslagen: Dirk Brijs - Martin van der Hidde remise, Marcel Bergen - Piet Hofstee 1-0, Jos Kruidenier - Peter Swart 1-0, Paul Blok - Hans Quak remise, Jean Paul Schriks - Peter van Soest 0-1 en Jan Spoor - Koos Stolk remise.




PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin vd Hidde221381621,340,040,019311935-40
2Marcel Bergen231274606,539,039,018851889-42
3Jos Kruidenier251384579,738,038,018691873-40
4Michael Kroes15744455,737,037,01751174380
5Paul Blok17764423,036,036,014941441531
6Dirk Brijs23887393,335,034,016851729-441
7Gert Dijkstra16736384,734,035,01799179270
8Hans Quak236107380,533,033,014891477120
9Jean-Paul Schriks2211011350,732,032,0138512821030
10Arjen Kouwenhoven6321333,631,031,01879000
11Piet Hofstee8332309,030,030,01736000
12Peter Swart17737305,529,029,014731450231
13Peter van Soest10523297,028,028,015161467490
14Jan Parre18378259,027,027,013871411-241
15Piet de Jong3003242,626,026,013571386-295
16Jan Spoor234613213,825,025,013831446-631
17Thijs4112209,524,024,01378000
18Marc Janssen6042206,823,023,016191647-280
19Yannick1001183,322,022,01050000
20Koos Stolk213414177,021,021,012901280101
21Karel Parre5014160,220,020,013571393-361
22Rien de Boer5005133,019,019,013281356-280

dinsdag 7 mei 2019

Jeugd na ronde 26

Het is niet alleen bij de senioren spannend in de interne competitie.
Thijs, Arnesh en Jonne lijken de grote kanshebbers.

Uitslagen:
  1 Thijs                 -  Duko                 0-1   
  2 Jonne                 -  Arnesh               0-1   
  3 Lars                  -  Tijn                 1-0   

Stand:


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Thijs201307555,040,040,0970000
2Arnesh221237543,739,038,0933000
3Jonne201217535,038,039,0912900120
4Duko16916481,337,037,0709000
5Tijn198110377,036,036,0825000
6Lars208012352,035,035,01051000

woensdag 1 mei 2019

Wat schifting in de top 3 Ronde 25 van de interne competitie

Het seizoen loopt ten einde, en de spanning aan kop van de interne competitie is te snijden. Vanavond mochten de nummers 1 en 3 tegen elkaar. Martin van der Hidde strafte een onnauwkeurigheid in de opening van Jos Kruidenier af. Maar het vergde veel tijd om het hele punt binnen te halen. In de diagramstelling gaf Martin mat in vier. Een sportief gebaar van Jos. Ziet u het mat?

Wit geeft mat in 4. 

Marcel Bergen liet een kostbaar halfje liggen tegen een sterk spelende Hans Quak. De laatste toonde een oude wetmatigheid aan. Een eindspel met ongelijke lopers is remise. Jan Spoor verloor van Peter van Soest, en hetzelfde overkwam Piet de Jong tegen Jean Paul Schriks. Paul Blok en Dirk Brijs speelden remise.

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde211371605,840,040,01937193520
2Marcel Bergen221174576,539,039,018851889-42
3Jos Kruidenier241284551,238,038,018681873-50
4Michael Kroes15744443,837,037,01751174380
5Paul Blok16754407,536,036,014931441521
6Gert Dijkstra16736373,035,035,01799179270
7Dirk Brijs22877371,834,034,016801729-491
8Hans Quak22697363,533,033,014901477130
9Jean-Paul Schriks2111010352,732,032,0139012821080
10Arjen Kouwenhoven6321317,031,030,01879000
11Piet Hofstee7331315,030,031,01767000
12Peter Swart16736306,529,029,014741450241
13Peter van Soest9423256,028,026,015111467440
14Jan Parre18378252,727,028,013871411-241
15Piet de Jong3003243,026,027,013571386-295
16Jan Spoor224513204,825,025,013881446-581
17Thijs4112201,524,024,01378000
18Marc Janssen6042200,223,023,016191647-280
19Yannick1001176,022,022,01050000
20Koos Stolk203314165,021,021,01286128061
21Karel Parre5014154,020,020,013571393-361
22Rien de Boer5005126,719,019,013281356-280

dinsdag 16 april 2019

Paasschaak!

Als we de voorlopige balans van het schaakseizoen opmaken zien we dat de wedstrijdteams prima gepresteerd hebben en de interne competitie een bloedstollende eindfase tegemoet gaat, met drie titelkandidaten die weinig voor elkaar onder doen.
Maar voor het zover is werd middels het immer gezellige Paastoernooi de sfeer van het schaken als cafésport in ere hersteld, zij het dat de speelruimte in deze tijden niet blauw staat van de rook.
Net als tijdens het Kersttoernooi werd de tijd op de klok tot 10 minuten per persoon teruggebracht, hetgeen een geheel nieuwe dimensie aan de partijen toevoegt, namelijk die van de onvoorziene blunders.
Edele Paarden maakten de raarste sprongen en edele Dames belandden ongewild op het slachtblok. Verrassende uitslagen werden genoteerd, maar toen de kruitdampen waren vervlogen bleken Martin van der Hidde en Jos Kruidenier gedeeld eerste te zijn met 6 uit 7.
De laatste mocht zich op basis van weerstandspunten winnaar noemen.
In de B-groep greep Jean-Paul Schriks de hoofdprijs.

Bij de jeugd kwam Thijs als sterkste uit de bus.

Alle aanwezige (jeugd)leden kregen een prijs mee naar huis.

dinsdag 9 april 2019

Aanstaande maandag snelschaken!



De laatste maandag voor het paasweekeinde gaan we snelschaken!

Spanning in de competitie!

Tien man kropen achter de borden afg maandag. De elfde, Paul Blok, ging oneven naar huis.
De topper van deze avond was de partij tussen Arjen Kouwenhoven en Marcel Bergen. Arjen is op papier de sterkste schaker van de vereniging met een rating van 1973. Marcel staat eerste in de competitie, maar voelt de hete adem van Martin van der Hidde. De laatstgenoemde maakte geen fout tegen Hans Quak. Hans werd "slachtoffer" van de zogenaamde Greek Gift. Hieronder leest u daarover meer. Ook Jos Kruidenier, de nummer 3, bleef in de running en versloeg Jan Parre. Arjen wist fraai te winnen van Marcel. Het ging voor Marcel al eerder in de partij mis, maar in  het diagram heeft wit (Arjen) een mataanval. Ziet u het mat (in 4) ook?


Stelling na f6?

Door het verlies van Marcel neemt Martin nu de eerste plaats over. Het verschil tussen de eerste drie is echter miniem. De interne is dus reuze spannend, en elke week moeten de koplopers vol aan de bak.

Jan en Jean-Paul speelden op hun onnavolgbare wijze. De koningen zwierven over het bord. Jan beging een onnauwkeurigheid door niet te slaan op f7 en snel daarna konden de stukken in de doos.
Jos sloopt de passieve opstelling van good old Jan Parre op bekende wijze.
Dirk won aan het eind van de avond een stuk van Peter van Soest. Maar even later was ook dit stuk in de doos. De heren besloten dat de stelling dat elk toreneindspel remise is, een waarheid als een koe is.

In de partij tussen Martin en Hans kwam de onderstaande stelling op het bord. Beide partijen hebben net gerokeerd, echter voor zwart is dit verliezend...


Stelling na 10. ... 0-0 ?

Ik zag dat ik nu de mogelijkheid had om het standaard offer op h7 te brengen. Na mijn 11. e5 moet het paard weg, Hans koos voor 11. ... Pe8 en nu kon ik 12. Lxh7+ spelen. Nemen of weigeren, het maakt allemaal niet uit. De partij is verloren. Natuurlijk moet er wel nog nauwkeurig gespeeld worden.


 Stelling na 12. Lxh7+

Er volgde 12. .... Kh8 (na 12. .... Kxh7 volgt Pg5 en Dh5) 13. Pg5 g6 14. Df3 Kg7 15. Dh3 Th8



Stelling na 15. Th8

Wit maakt het nu af met: 16. Pxe6+ fxe6 17. Dh6+ Kf7 18. Dxg6+ Kf8 19. Lh6+ Ke7 20. Dg5+ Pf6 21. Dxf6+ en zwart geeft op.

Mocht je meer over dit motief willen weten kun je dit hieronder lezen en/of kijken. Klik op de link.

Leesvoor over de Greek Gift
Youtube film over de Greek Gift

Uitslagen van maandag 8 april:

  1 Arjen Kouwenhoven     -  Marcel Bergen        1-0   
  2 Martin van der Hidde  -  Hans Quak            1-0   
  3 Jos Kruidenier        -  Jan Parre            1-0   
  4 Dirk Brijs            -  Peter van Soest      ½-½   
  5 Jan Spoor             -  Jean-Paul Schriks    0-1   

Stand na maandag 8 april:


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde201271569,040,039,019281935-70
2Marcel Bergen211164559,739,040,01893188942
3Jos Kruidenier231283552,238,038,01876187330
4Michael Kroes15744433,037,037,01751174380
5Paul Blok15744392,536,036,014861441451
6Gert Dijkstra16736360,835,035,01799179270
7Dirk Brijs21867353,534,033,016861729-431
8Hans Quak21687343,533,034,01482147750
9Jean-Paul Schriks2010010327,732,032,013771282950
10Piet Hofstee7331303,631,031,01767000
11Arjen Kouwenhoven6321301,030,029,01879000
12Peter Swart16736289,529,030,014741450240
13Jan Parre18378244,328,028,013871411-241
14Piet de Jong2002243,027,027,013701386-165
15Peter van Soest8323230,026,026,015011467340
16Jan Spoor214512206,825,025,013971446-491
17Thijs4112193,524,024,01378000
18Marc Janssen6042193,023,023,016191647-280
19Yannick1001168,622,022,01050000
20Koos Stolk203314158,521,021,01286128061
21Karel Parre5014147,320,020,013571393-361
22Rien de Boer5005120,319,019,013281356-280








Tekst en foto's: Martin van der Hidde


maandag 8 april 2019

Jeugd: stuivertje wisselen

Lars had een veelbelovende stelling opgebouwd tegen Thijs. Helaas maakte hij een fout waarmee de dame verloren ging. Door deze overwinning pakte Thijs de #1 plek weer terug van Jonne.
Arnesh won van Tijn en Duko kreeg les van Martin.


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Thijs191306556,040,039,0970000
2Jonne191216535,039,040,0912900120
3Arnesh211137505,238,038,0870000
4Duko15816440,337,037,0709000
5Tijn18819377,036,036,0825000
6Lars197012316,035,035,01051000
7Luca4103270,034,034,01150000
8Meester Martin2002253,033,033,00000
9Meester Marcel9009160,032,032,0738750-120

dinsdag 2 april 2019

Jeugd: Jonne pakt koppositie over van Thijs

Het is spannend in de interne competitie bij de jeugd.
Arnesh en Jonne, beiden ervaring opgedaan in het toernooi afgelopen zaterdag, wonnen van Thijs en Tijn. Hierdoor is Jonne net eerste geworden. Arnesh is ook nog niet zonder kans voor de eerste plaats.

Rangschikking na Ronde 24 - 1-4-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne191216522,040,039,0912900120
2Thijs181206520,039,040,0970000
3Arnesh201037468,738,038,0870000
4Duko15816429,037,037,0709000
5Tijn17818377,036,036,0825000
6Lars187011316,035,035,01051000
7Luca4103258,634,034,01150000
8Meester Martin2002242,033,033,00000
9Meester Marcel9009149,332,032,0738750-120

Viertallen competitie: Maassluis tegen PASCAL

Op 1 april, en dat is geen grap, kwam het viertal van Pascal op bezoek in Maassluis. Helaas waren ze met drie man sterk gekomen; voor uitwedstrijden een team samenstellen blijkt wel eens problematisch te zijn. Jan Parre haalde zonder te spelen het eerste punt binnen. Paul kwam met zwart op bord 3 niet verder dan remise maar heeft een deel van de partij onder druk gestaan; door een paardzet wist hij een afruil te forceren en de angel uit de aanval van zijn tegenstander te halen. De tegenstander van de met wit spelende Jean Paul op bord 4 onderschatte zijn stelling en gaf op maar analyse achteraf wees uit dat er meer voor hem in had gezeten. Hiermee was de winst binnen. Hans speelde met wit op bord 2 en kwam in een gecompliceerde stelling terecht waarin enkele pionnen op punt van promoveren stonden; toen hij een stuk wist te winnen gaf zijn tegenstander op. Uitslag 3,5-0,5.



Auteur: Paul Blok
Foto's: Martin van der Hidde

zondag 31 maart 2019

Jonne en Arnesh spelen zich in de prijzen!



Afgelopen zaterdag werd het Corry Vreeken Jeugdtoernooi gehouden in de Koningshof. Dit jaar speelden twee van de jeugdleden van Maassluis mee, Jonne en Arnesh. In hun eerste toernooi wisten ze zich in de prijzen te spelen. Arnesh werd derde en Jonne werd vierde. De prijzen werden door Corry zelf, alweer 90 lentes jong, uitgereikt aan de jonge spelers onder de trotse ogen van Marcel en Martin!


Standen zijn HIER terug te vinden




zaterdag 30 maart 2019

Uitslagen en stand interne competitie na ronde 23

  1 Marcel Bergen         -  Martin van der Hidde ½-½    
  2 Gert Dijkstra         -  Dirk Brijs           1-0    
  3 Arjen Kouwenhoven     -  Jean-Paul Schriks    1-0    
  4 Jan Parre             -  Koos Stolk           1-0    
  5 Rien de Boer          -  Peter van Soest      0-1   


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen201163559,740,040,01893188942
2Martin van der Hidde191171539,539,039,019271935-80
3Jos Kruidenier221183521,238,038,01875187320
4Michael Kroes15744418,737,037,01751174380
5Paul Blok15744366,536,036,014861441450
6Gert Dijkstra16736352,535,033,01799179270
7Hans Quak20686345,034,034,01483147760
8Dirk Brijs20857344,733,035,016931729-361
9Jean-Paul Schriks199010303,732,032,013631282810
10Piet Hofstee7331295,831,031,01767000
11Peter Swart16736277,030,030,014741450240
12Arjen Kouwenhoven5221256,029,028,01766000
13Jan Parre17377251,728,029,013881411-231
14Piet de Jong2002216,627,025,013701386-165
15Peter van Soest7313205,526,024,014951467280
16Jan Spoor204511205,225,023,014111446-351
17Thijs4112204,524,027,01378000
18Marc Janssen6042203,323,026,016191647-280
19Yannick1001154,022,021,01050000
20Koos Stolk203314152,821,022,01286128061
21Karel Parre5014141,220,020,013571393-361
22Rien de Boer5005114,019,019,013281356-280

woensdag 27 maart 2019

Maassluis Speelt met de Willige Dame

De laatste wedstrijd van het schaakseizoen spelen we uit, tegen de Willige Dame. De speellocatie van DWD is gelegen in Dordrecht, en wel in een bijzonder pand, de Trinitatiskapel. Een fraai historisch kerkgebouw, waarvan de oudste delen dateren uit de eerste helft van de veertiende eeuw.

De kapel

De eerste drie borden spelen in de kerkeraadskamer. Een aparte ervaring.


De kerkeraadskamer vóór de wedstrijd.


De rest van het team speelt in een zaaltje met stichtelijke boodschappen aan de muur en een bibliotheek van onder andere vele bijbels.

Al snel komen we met twee nul voor door winst van Jos en Michael. Invaller Jan pakt een remise en Dirk wint. Zelf win ik ook zodat de overwinning gegarandeerd is. Helaas verliest Gert. Maar Arjen scoort zijn eerste punt voor Maassluis sinds zijn terugkomst. Marcel probeert het nog een tijdje, maar zijn tegenstander geeft geen krimp. Remise.

Met een 6-2 overwinning sluiten we het seizoen af.

Het verslag van onze sympathieke tegenstander is HIER terug te vinden.







Auteur: Martin van der Hidde
Foto's: Martin van der Hidde, Michael Kroes, Jos Kruidenier















maandag 25 maart 2019

Jeugd na ronde 22

Uitslagen:

  1 Arnesh        -  Jonne              ½-½   
  2 Thijs           -  Tijn                 1-0   
  3 Marcel        -  Lars                 0-1 


Rangschikking na Ronde 22 - 18-3-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne171115486,240,040,0912900120
2Thijs161105479,039,039,0900000
3Duko14815416,838,038,0709000
4Arnesh18837394,337,037,0870000
5Tijn16817363,536,036,0920000
6Lars187011291,735,035,01051000
7Luca4103236,034,034,01150000
8Meester Martin2002220,033,033,00000
9Meester Marcel9009128,032,032,0738750-120

Finalisten voor de rapid competitie bekend!

Na drie avonden rapid hebben de onderstaande schakers zich geplaatst voor de finale op 20 mei:

Marcel Bergen
Jean-Paul Schriks
Jos Kruidenier
Martin van der Hidde
Arjen Kouwenhoven
Jan Spoor

woensdag 13 maart 2019

Namens het bestuur

Bedroefd hebben we kennisgenomen van het overlijden van ons zeer gewaardeerd lid en jarenlang bestuurslid van onze vereniging


KAREL PARRE






Karel was een zeer aimabel mens en een erg prettige schaker. Altijd positief gestemd, scherp spelend en bij verlies had hij immer een aardig woord over voor de tegenstander.


Hij is vanaf zijn jonge jaren tot heden, weliswaar met een onderbreking, toegewijd lid van onze vereniging geweest. Vele jaren heeft hij die toewijding tot uitdrukking gebracht in het invullen van de functie ‘algemeen bestuurslid’.


Onze gedachten en medeleven gaan uit naar zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en andere naaste familieleden.

Wij zullen hem node missen.



Namens alle leden,
Het bestuur van de SCHAAKVERENIGING MAASSLUIS

dinsdag 12 maart 2019

Interne competitie ronde 22

In de interne werden volgende partijen gespeeld:


  1 Marcel Bergen         -  Michael Kroes        0-1   
  2 Jos Kruidenier        -  Piet Hofstee         ½-½   
  3 Dirk Brijs            -  Arjen Kouwenhoven    ½-½   
  4 Peter Swart           -  Gert Dijkstra        1-0 


Rangschikking na Ronde 22 - 11-3-2019 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen191153540,740,040,01892188932
2Martin van der Hidde181161521,039,039,019281935-70
3Jos Kruidenier211083485,738,038,01875187320
4Michael Kroes14644377,337,035,01751174380
5Paul Blok15744353,536,036,014861441450
6Dirk Brijs19856347,835,037,017011729-281
7Hans Quak20686333,334,032,01483147760
8Gert Dijkstra15636321,833,034,017911792-10
9Jean-Paul Schriks18909301,032,033,013631282810
10Piet Hofstee7331287,031,031,01767000
11Peter Swart16736267,530,030,014741450240
12Jan Parre16277229,229,029,013811411-301
13Arjen Kouwenhoven4121207,028,025,01794000
14Thijs4112201,527,028,01378000
15Marc Janssen6042200,026,027,016191647-280
16Piet de Jong2002200,025,024,013701386-165
17Peter van Soest6213197,524,026,014881467210
18Jan Spoor204511188,323,023,014111446-350
19Koos Stolk193313152,322,022,012921280121
20Yannick1001147,021,021,01050000
21Karel Parre5014134,520,020,013571393-361
22Rien de Boer4004114,019,019,013351356-210

Karel Parre

De speelavond begon afgelopen maandag met een moment stilte naar aanleiding van het overlijden van ons zeer gewaardeerde en geliefde club- en oud bestuurslid Karel Parre. Eenmaal aan de borden zal een ieder in gedachten bij hem geweest zijn, waarschijnlijk terugdenkend aan een van zijn partijen. Karel was een zeer aimabel mens en een erg prettige schaker. Altijd positief gestemd, scherp spelend en bij verlies had hij immer een aardig woord over voor de tegenstander. Wij zullen hem geweldig gaan missen.



Auteur: Peter Swart
Foto: Martin van der Hidde

Ronde 21 van de jeugd

Jonne blijft scoren! Krijgen we een meisje als kampioen?

  1 Duko                  -  Jonne                0-1 
  2 Arnesh                -  Thijs                0-1 
  3 Tijn                     -  Lars                 1-0 


PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne161105468,740,040,0912900120
2Thijs151005441,039,038,0900000
3Duko14815404,538,039,0709000
4Arnesh17827376,837,037,0862000
5Tijn15816363,536,036,0920000
6Lars176011258,735,035,01016000
7Luca4103224,634,034,01150000
8Meester Martin2002209,033,033,00000
9Meester Marcel8008128,032,032,0738750-120



Maassluis viertal laat winst glippen in Rotterdam

Het viertal speelde op 11 maart in Hilligersberg de uitwedstrijd tegen Erasmus en het leek alsof de remiseschuivers hun dag hadden. Jan Spoor bereikte eerst remise, daarna volgde Paul Blok met wederom ongelijke lopers op het bord; Paul lijkt hier patent op te hebben. Maar zijn voorsprong was nu slechts een pion en dat was niet voldoende voor winst. Hans Quak wist zijn iets betere stelling wel in winst om te zetten. Maar helaas greep Jean Paul Schriks mis in het eindspel zodat de punten verdeeld werden tussen Erasmus en Maassluis: 2-2.



Auteur: Paul Blok

dinsdag 5 maart 2019

Jeugd Ronde 20

Uitslagen:

  1 Jonne                 -  Thijs                0-1   
  2 Arnesh                -  Lars                 0-1   
  3 Duko                  -  Tijn                 1-0

Koploopster Jonne laat een punt liggen zodat Thijs en Duko wat dichterbij komen.
Lars pakt een overwinning!

Stand:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne151005429,740,040,0912900120
2Duko13814403,239,038,0780000
3Thijs14905403,038,037,0900000
4Arnesh16826376,037,039,0862000
5Tijn14716331,536,036,0920000
6Lars166010260,735,035,01016000
7Luca4103208,034,033,01150000
8Meester Martin2002204,033,034,00000
9Meester Marcel8008117,332,032,0738750-120

Uitslagen en stand senioren na ronde 21

Uitslagen:


  1 Koos Stolk            -  Paul Blok            0-1   
  2 Hans Quak             -  Rien de Boer         1-0   
  3 Piet Hofstee          -  Jan Spoor            1-0

Stamd:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen181152542,740,040,019061889172
2Martin van der Hidde181161512,039,039,019281935-70
3Jos Kruidenier201073470,238,038,01875187320
4Dirk Brijs18846338,337,037,017011729-281
5Paul Blok14734338,036,036,014861441450
6Michael Kroes13544335,735,034,017371743-60
7Gert Dijkstra14635321,534,033,018081792160
8Jean-Paul Schriks17908304,733,035,013631282810
9Hans Quak19586295,832,032,01483147760
10Piet Hofstee6321268,531,031,01750000
11Peter Swart15636233,030,030,01457145070
12Jan Parre16277220,029,029,013811411-301
13Thijs4112192,728,028,01378000
14Marc Janssen6042191,027,027,016191647-280
15Peter van Soest6213188,826,026,014881467210
16Arjen Kouwenhoven3111188,525,025,01836000
17Piet de Jong2002176,324,023,013701386-164
18Jan Spoor194411169,523,024,014111446-350
19Koos Stolk193313146,022,022,012921280121
20Yannick1001140,021,021,01050000
21Karel Parre5014127,820,020,013571393-361
22Rien de Boer4004107,719,019,013351356-210