dinsdag 18 december 2018

Jeugd speelt Raindropchess

De laatste avond voor de kerstvakantie speelde de jeugd Raindropchess.

De gelukkig winnaar was Tijn, maar ook de andere spelers gingen met wat lekkers naar huis.


Simultaanschaken tegen Dimitri Reinderman

In de bibliotheek Vlaardingen:

Kun je schaken en lijkt het je gaaf om een keer tegen een grootmeester te schaken? Geef je dan op voor het simultaanschaakevenement dat gehouden wordt op donderdag 3 januari. Nederlands schaakkampioen Dimitri Reinderman zal het opnemen tegen 20 deelnemers tegelijk. Deze activiteit is voor jong en oud en wordt georganiseerd in samenwerking met Vib en Schaakclub Holy.

Dimitri start om 13.00 uur. Bij meer dan 20 aanmeldingen worden er nummers uitgedeeld. Als er een potje is afgelopen kunnen er tot 14.30 nieuwe partijen starten.

Meer info:

Interne competitie senioren ronde 14

Naast de beker werd er intern ook nog gespeeld.

Uitslagen:

1 Jean-Paul Schriks-Gert Dijkstra 0-1
2 Dirk Brijs-Hans Quak ½-½
3 Peter Swart-Rien de Boer 1-0
4 Jan Spoor-Jan Parre ½-½

Stand:

Marcel Bergen gaat als #1 de kerstvakantie vieren. De hete adem van Martin en Jos, die stuivertje wisselden, in zijn nek voelende, dat dan wel weer....

Rangschikking na Ronde 14 - 17-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen12651358,040,040,01897188981
2Martin van der Hidde13751344,739,038,019271935-80
3Jos Kruidenier13652312,538,039,018641873-90
4Gert Dijkstra10532256,037,036,018161792240
5Michael Kroes11443247,036,037,017371743-60
6Jean-Paul Schriks10604216,735,035,013401282580
7Dirk Brijs13544211,534,033,016991729-300
8Paul Blok9423210,733,034,014701441290
9Piet Hofstee5221187,532,032,01737000
10Hans Quak12264182,231,031,014871477100
11Peter Swart11524176,530,030,01455145050
12Jan Parre11254163,529,029,013771411-340
13Koos Stolk12336149,028,028,013211280411
14Thijs4112130,527,027,01378000
15Jan Spoor13337126,826,025,014261446-200
16Peter van Soest6213126,225,026,014881467210
17Marc Janssen5032117,024,024,016251647-220
18Piet de Jong2002107,323,023,013701386-162
19Yannick100191,022,021,01050000
20Rien de Boer200288,021,022,013411356-150
21Karel Parre501481,220,020,013571393-361


Maassluis bekert verder!


De schakers uit Hendrik Ido Ambacht hebben zich dit seizoen ontpopt tot ‘angstgegners’. Het 2e team kwam hen in de competitie tegen en verloor, het 1e team wist hen vorige week maar net te verslaan en deze week zat het bekerviertal (bevattend de sterkste 4 schakers van dit moment) wederom tegen HIA aan het bord. De bezoekers waren uiteraard belust op revanche. Het treffen kende een hoog dramatisch gehalte. Michael Kroes kreeg remise aangeboden, maar had nog zoveel tijd over dat hij meer dan een half uur wachtte om het bod te accepteren. Hij dacht te kunnen vertrouwen op de stand op de andere borden, maar dit leek een misrekening toen Jos Kruidenier onverwacht verloor. En het leek helemaal over toen Martin van der Hidde slechts anderhalve minuut op de klok had staan. Maar een prachtzet werd door zijn tegenstander verkeerd ingeschat en deze zat vervolgens minutenlang verbijsterd achter het bord. Toen Marcel Bergen vakkundig een eindspel met een pion meer verzilverde was de overwinning daar. SVMaassluis bekert verder en is inmiddels uitgegroeid tot de 'angstgegner' van HIA.


Foto en tekst: Peter Swart


Naschrift: Martin van der Hidde

Mijn tegenstander  bood op een gegeven moment remise aan. Net als Michael wachtte ik de ontwikkelingen op de andere borden af. Marcel stond een gezonde pion voor, maar of dit genoeg zou zijn voor de volledige winst was twijfelachtig. Alle toreneindspellen zijn immers remise? ;-)
Jos stond heel mooi, waarschijnlijk gewonnen. Maar naarmate de partij vorderde worstelde Jos zijn tegenstander zich los, mogelijk door het tijdsverbruik van Jos. Toen greep Jos ook nog mis en de partij was in plaats van gewonnen opeens verloren. Michael had intussen de remise gepakt en Marcel was nog bezig. Mijn klok was intussen, na het remiseaanbod van mijn tegenstander, teruggelopen van 50 naar 10 minuten..... Ik moest echter doorspelen gezien de stand.
Na een zet of 10 had ik nog anderhalve minuut op de klok, tegen een minuut of 13 voor mijn tegenstander. Die bood wederom remise aan. Natuurlijk vanwege de stand op het scorebord, maar ook de stelling was er naar. Ik zag echter nog een tactische wending en speelde door. Mijn tegenstander voerde zijn zetten direct uit zodra ik gezet had. Natuurlijk om mij onder druk te zetten. Maar deze taktiek zou juist mij de winst opleveren.

De stelling die ik op het oog had kwam op het bord:

Stelling na 27 Txe3

Ik speelde hier Dd4 en val zowel de toren op e3 als die op a1 aan. Na Te3-e1 is er niet veel aan de hand en remise lijkt de terechte uitslag. Waar ik echter op hoopte kwam op het bord. Na Ta1-e1?? [zie onderstaand diagram] lijkt alles gedekt, maar wit mag na Dxe3 niet terugslaan omdat dan Td8-d1 komt met ondekbaar mat...... Ongetwijfeld zou mijn tegenstander dit hebben gezien als hij even de tijd genomen had.



Vervolgens wist Marcel zijn partij ook te winnen zodat we niet meer hoefden te vluggeren, wat wij eigenlijk toch wel gewend zijn de laatste twee seizoenen :-)

maandag 10 december 2018

SVM 1 - HI Ambacht 1

Het wedstrijdteam kreeg de lokale topschakers uit Hendrik Ido Ambacht op bezoek. Hoewel de gasten vooraf licht favoriet waren, begon de avond goed toen Michael Kroes zich redelijk snel naar een knappe zege toewerkte. En nadat Peter Swart zich onder de druk van zijn tegenstander uitspeelde en die verschalkte met een flitsende tegenaanval stond een 2-0 voorsprong op het scorebord. Marcel Bergen meende dan ook met een gerust hart een remiseaanbod aan te kunnen nemen, temeer daar Paul Blok er in zijn partij prima voor stond. Maar helaas vergiste Blok zich in het eindspel , hetgeen de spanning terugbracht. Het duurde tot maar liefst elf uur voor zowel Dirk Brijs als Martin van der Hidde remise overeenkwamen en toen begon het nagelbijten pas echt. Gert Dijkstra vocht tegen zijn opponent én de klok en verloor helaas van beide. Met 3,5 tegen 3,5 kwam de druk tenslotte bij teamleider Jos Kruidenier te liggen, maar die wist daar prima mee om te gaan en bracht de eindstand op 4,5-3,5. Een mooie zege op een enerverende avond.





Teamleider Kruidenier zorgde voor het beslissende punt.

Tekst: Peter Swart
Foto: Peter Swart

Individuele uitslagen:




   Maassluis 1             1769 - HI Ambacht 1            1700 4½ - 3½
1. Marcel Bergen           1872 - Henk van Gemerden       1868 ½  - ½
2. Martin van der Hidde    1933 - Frank Plomp             1806 ½  - ½
3. Jos Kruidenier          1888 - Johan Kleinbloesem      1753 1  - 0
4. Michael Kroes           1815 - Ed van de Geer          1748 1  - 0
5. Dirk Brijs              1703 - Frank van Manen         1664 ½  - ½
6. Gert Dijkstra           1767 - Aart Burggraaff         1668 0  - 1
7. Peter Swart             1686 - Girair Hakopian         1726 1  - 0
8. Paul Blok               1487 - Jan Hauwert             1367 0  - 1

Jeugd ronde 12

De partij tussen Jonne en Thijs was heel spannend. Beide partijen hadden kans om de partij te winnen. Uiteindelijk trok Thijs aan het langste eind:

1Thijs-Jonne1-0
2Lars-Meester Marcel1-0

Duko en Tijn kregen les, het onderwerp was verdedigen.

Jeugdleden opgelet!!! Volgende week is de laatste avond voor de vakantie!!!
Gaan we wat leuke spelletjes doen!!


Rangschikking na Ronde 12 - 10-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko8602274,340,040,0900000
2Jonne10604245,039,039,090690060
3Arnesh9513235,538,038,0970000
4Tijn9513228,037,037,0825000
5Thijs10505203,036,036,0780000
6Lars9405174,035,035,01200000
7Meester Martin1001124,734,034,00000
8Luca4103120,033,033,01150000
9Meester Marcel600653,332,032,0744750-60





Ronde 13 senioren

Aangezien het eerste speelde waren er slechts twee partijen voor de interne:


1Jean-Paul Schriks-Jan Spoor1-0
2Hans Quak-Koos Stolk½-½

Rangschikking na Ronde 13 - 10-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen11551319,040,040,01897188981
2Jos Kruidenier12651313,739,038,018641873-90
3Martin van der Hidde12651304,538,039,019271935-80
4Michael Kroes10433225,037,034,017371743-60
5Gert Dijkstra9432222,836,037,018151792230
6Jean-Paul Schriks9603218,735,035,013411282590
7Paul Blok9423200,534,036,014701441290
8Dirk Brijs12534197,033,033,017051729-240
9Piet Hofstee5221176,332,032,01737000
10Hans Quak11254164,731,031,01481147740
11Peter Swart10424154,230,028,014471450-30
12Jan Parre10244152,529,030,013761411-350
13Koos Stolk12336142,828,029,013211280411
14Thijs4112122,527,027,01378000
15Peter van Soest6213118,526,026,014881467210
16Jan Spoor12327110,325,025,014271446-190
17Marc Janssen5032108,524,024,016251647-220
18Piet de Jong200292,023,023,013701386-161
19Rien de Boer100188,022,022,013491356-70
20Yannick100184,021,021,01050000
21Karel Parre501475,020,020,013571393-361

dinsdag 4 december 2018

Sinterklaas in het land? Ronde 12

Een paar dagen voor pakjesavond traden een twaalftal schakers in het strijdperk. Werden er kadootjes weggegeven? In ieder geval niet in de partij om de eerste plaats tussen Marcel en Martin. De partij bleef in evenwicht. Ook Paul Blok was niet in de stemming om Jos een kadootje toe te spelen. Knap hield hij Jos op remise zodat deze geen gebruik kon maken van de puntendeling van de koplopers.
Het blijft spannend bovenin.....


Hier had Paul het sterke 1. ...... g5! Wat niet gespeeld werd overigens.


Peter Swart toverde een Rossolimo op het bord tegen Piet de Jong. Hoewel Piet geen mijter droeg gaf hij al snel een stuk kado, en Peter kon al vroeg huiswaarts met een vol punt.
Jan Parre had een drukstelling tegen Jean-Paul, maar wel een pion minder. Laatstgenoemde deed een Houdini-act en wist het volle punt te incasseren. Jan Spoor zag een goede stelling tegen Hans Quak verzanden in remise. Koos Stolk had in een T+L eindspel de beste kansen. Met weinig tijd op de klok kwam Dirk echter met de schrik vrij. Zijn g-pion bleek het kadootje van deze avond.


Hier is het nog happy times voor Koos, hij staat veel beter. Dirk knijpt hem!


1Martin van der Hidde-Marcel Bergen½-½
2Jos Kruidenier-Paul Blok½-½
3Jan Parre-Jean-Paul Schriks0-1
4Dirk Brijs-Koos Stolk1-0
5Hans Quak-Jan Spoor½-½
6Peter Swart-Piet de Jong1-0

Stand:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen10541298,040,040,01897188981
2Martin van der Hidde11641279,039,039,019271935-80
3Jos Kruidenier11551278,238,038,018641873-90
4Gert Dijkstra8431219,837,037,018151792230
5Paul Blok8422194,736,035,014701441290
6Jean-Paul Schriks8503192,335,034,013271282450
7Michael Kroes9333190,534,036,017371743-60
8Dirk Brijs11524180,233,032,017051729-240
9Piet Hofstee5221167,532,033,01737000
10Hans Quak10244150,531,030,01486147790
11Jan Parre10244143,730,031,013761411-350
12Koos Stolk11326126,329,029,013161280361
13Peter Swart9324120,028,024,014471450-30
14Thijs4112116,227,028,01378000
15Peter van Soest6213112,026,027,014881467210
16Jan Spoor11326109,325,025,014421446-40
17Marc Janssen503296,724,023,016251647-220
18Piet de Jong200295,323,026,013701386-161
19Rien de Boer100180,722,022,013491356-70
20Yannick100177,021,021,01050000
21Karel Parre501468,820,020,013571393-361

Auteur: Martin van der Hidde
Foto's: Martin van der Hidde

Jeugd ronde 11

Jonne en Lars kregen les, onderwerpen:
- mat zetten met dame
- mat zetten met toren
- pat & remise

Aangezien Jonne niet speelde zag Duko kans de eerste plaats over te nemen.

Uitslagen:
1Arnesh-Tijn0-1
2Duko-Thijs1-0

Stand:

Rangschikking na Ronde 11 - 3-12-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko8602261,040,039,0900000
2Jonne9603244,739,040,090690060
3Arnesh9513222,838,038,0970000
4Tijn9513215,737,037,0825000
5Thijs9405164,036,036,0500000
6Lars8305143,035,035,01225000
7Meester Martin1001113,334,034,00000
8Luca4103109,033,033,01150000
9Meester Marcel500553,332,032,0744750-60












dinsdag 27 november 2018

Kerst-snelschaak wordt nieuwjaars-snelschaak

In verband met een volle speelagenda en de vrije maandagen rond de feestdagen wordt het jaarlijkse kerstsnelschaaktoernooi verplaatst naar 7 januari.
Op de 24e en 31e december is er geen schaken!

Interne competitie senioren ronde 11

Stand na 11 ronden:

Rangschikking na Ronde 11 - 26-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Marcel Bergen9531280,040,038,01895188961
2Martin van der Hidde10631259,839,040,019281935-70
3Jos Kruidenier10541259,538,039,018721873-10
4Gert Dijkstra8431207,037,037,018151792230
5Michael Kroes9333178,036,036,017371743-60
6Paul Blok7412176,735,035,014621441210
7Jean-Paul Schriks7403163,334,034,013131282310
8Piet Hofstee5221154,533,033,01737000
9Dirk Brijs10424150,032,030,017041729-250
10Jan Parre9243144,731,031,013901411-210
11Hans Quak9234137,330,032,014871477100
12Koos Stolk10325126,329,029,013171280371
13Thijs4112106,828,028,01378000
14Peter van Soest6213100,727,026,014881467210
15Piet de Jong100199,026,027,013781386-81
16Jan Spoor1031695,325,025,014411446-50
17Peter Swart822494,024,024,014391450-110
18Marc Janssen503289,023,023,016251647-220
19Rien de Boer100173,322,022,013491356-70
20Yannick100170,021,021,01050000
21Karel Parre501462,220,020,013571393-361

maandag 26 november 2018

Interne competite jeugd ronde 10

Rangschikking na Ronde 10 - 26-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jonne9603232,040,039,090690060
2Duko7502224,039,038,0900000
3Arnesh8512221,238,040,0970000
4Tijn8413178,737,037,0825000
5Thijs8404162,036,036,0500000
6Lars8305129,735,034,01225000
7Meester Martin1001105,034,035,00000
8Luca410398,033,033,01150000
9Meester Marcel500553,332,032,0744750-60

zaterdag 24 november 2018

Een Maassluizer die landelijk speelt. Deel 3

Vandaag mocht ik met mijn tweede club Fianchetto aantreden tegen Shah Mata, beide teams koploper  in de vijfde klasse der KNSB. Nu ken ik aardig wat schakers van Shah Mata, en het vermoeden bestond dat ik David van der Mast wel eens zou kunnen treffen. Dus vanochtend speelde ik twee partijen na uit de interne competitie van Fianchetto waar ik zwart had tegen David. Hoewel ik in beide gevallen aan het langste eind trok, kwam ik niet altijd lekker uit de opening. Ik besloot dan ook vroeg van deze partijen af te wijken mocht ik David treffen. Dit om voorbereiding van zijn zijde voor te zijn.

In Rotterdam-Zuid aangekomen blijk ik inderdaad tegen David te spelen. Na wit's dertiende zet Ld2 ontstaat onderstaande stelling:


Stelling na 13. Ld2 

Ik zat hier toch met samengeknepen billen achter het bord. Hoewel de zwarte stelling nauwelijks zwakten kent hangt er veel dreiging in de lucht. Het obligate Pd5 waarna Da5 in staat. Een loperoffer op e6 waarna de zwarte koning op de tocht staat en dan dreigt er nog insluiting van de zwarte loper op g6. Zelf dacht ik niet veel keus te hebben en speelde 13. ... 0-0-0. Stockfish 9 geeft 13. ... Db6 echter als wat beter. Maar daar is het Stockfish voor, en ik een eenvoudiger houtverplaatser, net als mijn trouwe viervoeter.


Freya weet wel raad met stukjes hout!

Enfin, hoewel ik niet een direct einde zie, vermoed ik achter het bord dat wit hier een klap uit kan delen. In de praktijk valt dit dus tegen. David speelt het voor de hand liggende 14. Pd5 (lange rokade schijnt beter te zijn), maar heeft eigenlijk na 14. ... Da4 niet zoveel. Je zou  verwachten dat de zwarte dame uiteindelijk gevangen wordt, maar dit blijkt niet het geval.



Stelling na 14. ... Da4

Het ongedekte paard op d4 is misschien leuk om op e6 te offeren, maar verder staat hij niet echt super. Neemt niet weg dat ik nog steeds niet lekker achter het bord zit, wachtend op de knock-out die ik vast overzien heb. Als ik thuis de partij in Chessbase invoer verwacht ik elke moment een uitslaande meter van de wrede schaakengine. Deze blijft echter uit. Zou ik dan echt kunnen schaken?

David speelt het paard terug naar c3: 15. Pc3 Da5 16. a3 Dc7 en de stelling is in dynamisch evenwicht. 17. Df2?! e5 18. Pde2 Lc5 (eindelijk de ontwikkeling voltooid.....) 19. Df3 exf4 20. Lxf4 Pe5 21. Lxe5 Dxe5 22. 0-0-0 The8 23. Kb1 De3 24. Tf1 met remise aanbod.



Stelling na 24. Tf1 met remiseaanbod

Hoewel ik wat beter sta, kan ik geen concreet plan verzinnen om mijn positie te verbeteren. En veel tijd heb ik niet meer; nog 6 minuten op zet 24. Remise geaccepteerd.
Helaas gaat er in de resterende partijen een halfje teveel verloren en verliezen we dit duel met 4.5-3.5



Foto: Hans Calmthout
Auteur: Martin van der Hidde


woensdag 21 november 2018

Maassluis V1 verliest van HIA V1

Op 20 november reisde het viertal af naar Hendrik Ido Ambacht alwaar in een gezellig cultureel centrum de Ambachtse schakers hun onderkomen hebben. Jan Parre en Paul Blok kwamen in remisestellingen terecht en deelden derhalve het punt zodat een 1-1 tussenstand op het scorebord kwam. Jan Spoor greep vervolgens mis en we keken tegen een 2-1 achterstand aan. Jean Paul probeerde tot winst te komen maar zijn tegenstander wist de aanval goed te pareren en met een achterstand in materiaal moest ook hij de meerdere in zijn tegenstander erkennen. Zo vertrokken we huiswaarts met een 3-1 nederlaag.


Interne competitie ronde 9 jeugd

Jonne kon de koppositie van de afwezige Arnesh overnemen als ze van Lars zou winnen.
Lars boekte echter zijn eerste 'echte' winst juist op deze avond.
Thijs loopt door zijn overwinning in op Tijn.

Partijen in Ronde 9 - 19-11-2018.

  1 Lars                  -  Jonne                1-0   
  2 Thijs                 -  Tijn                 1-0

Rangschikking na Ronde 9 - 19-11-2018
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Arnesh7511220,740,040,01225000
2Jonne8503192,039,039,090690060
3Duko6402185,038,037,0900000
4Tijn7412179,337,038,0825000
5Thijs7403162,036,036,0500000
6Meester Martin100193,335,035,00000
7Lars720593,034,033,01225000
8Luca410388,733,034,01150000
9Meester Marcel500542,732,032,0744750-60

Michael Kroes koploper na eerste ronde Rapid

Het was even wennen in het nieuwe format waarbij zwakkere spelers meer tijd krijgen dan de sterkere opponent. Toch zien we bekende gezichten aan de top. De opkomst viel wat tegen, de wedstrijd Duitsland - Nederland was hier ongetwijfeld debet aan. Maar vanuit de speelzaal konden wij de gelijkmaker live zien :-)



Ranking after round 4 of Rapiddeel1
No.  PNo.  Name                       Score     
-------------------------------------------
  1.    1  Michael Kroes               4.0          
  2.    5  Martin van der Hidde        3.0         
       11  Marcel Bergen               3.0          
  4.   17  Jean-Paul Schriks           2.5         
  5.    8  Jos Kruidenier              2.0      
        7  Dirk Brijs                  2.0       
       10  Paul Blok                   2.0       
       14  Hans Quak                   2.0       
  9.   13  Peter Swart                 1.0     
        4  Jan Spoor                   1.0       
        2  Peter van Soest             1.0       
 12.    9  Piet de Jong                0.5  

zondag 18 november 2018

Reinier Jacquet wint het SVM rapid toernooi 2018

Dertig heren (helaas geen dames dit jaar), in de leeftijdsgroep net 10 tot net 80, ontzegden zichzelf het plezier van de intocht van Sinterklaas om deel te nemen aan het open toernooi van de SV Maassluis. Maar gelukkig bleek Zwarte Piet bereid langs te komen om de prijzen uit te reiken en de prijswinnaars te zoenen. De wisselbokaal ging met Reinier Jacquet mee naar Brabant. De plaatsen 2 tot en met 4 werden bezet door onze stadgenoten Martin van der Hidde, Marcel Bergen en Arjen Kouwenhoven. Voorzitter Piet de Jong sloot de geslaagde dag af met een dankwoord aan en boeketten voor de vrijwilligers Ria, Bea en Loek van wijkgebouw De Flat. Zij hadden weer garant gestaan voor een prima verzorging en een gezellige entourage, hetgeen belangrijke redenen zijn voor vele regionale schakers om het jaarlijkse toernooi te blijven bezoeken.

Onderaan dit artikel bevindt zich een link naar de foto's.





Eindstand:

SV Maassluis 2018 - - Groep 1

Rangschikking na Ronde 7 - 17-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreSRWrstSBgrRtgTPRBRtg
1Reinier Jaquet77007,01232,032,00194126291876
2Martin van der Hidde75115,5-1-131,522,00193519261928
3Marcel Bergen75025,0-1-132,520,50189919361885
4Arjen Kouwenhoven75025,01130,518,00196918821973
5Frans Pieter vd Bos75025,0-1127,515,50186318831854
6Martin Rensen74215,01126,016,25185418681846
7Dirk Brijs74124,51-128,515,75172818401701
8Kees Voorberg74124,5-1127,012,75196417211987
9Jos Kruidenier73314,51124,014,50188418051894
10Michael Kroes72414,0-1-128,015,00181117551820
11Gert Dijkstra74034,01126,513,50174416641759
12Dominique Taapken74034,0-1-125,510,00148817011445
13Walter Diedrich74034,0-1-123,010,50153316961500
14Richard Koopman73133,5-1-126,010,00169517201691
15Ral Simon73133,5-1-125,510,50165716651648
16Ruud Neumeijer73133,5-1-223,08,75163316171637
17Wim van Schie73133,5-1-222,08,75158115871579
18Jan Weitering72323,51118,07,75151315761500
19Dirk van Nieuwkerk73043,0-1-128,08,50171016041733
20Gerard Kastelein73043,01126,510,00161616141618
21Youri Verlinde72233,01-126,58,75157916141572
22Mark Lagendijk73043,01224,59,00157415691579
23Peter Swart73043,01123,07,50165915441686
24Peter van Soest73043,0-1-222,05,50142115211409
25Jan Parre72142,51120,54,25137314351366
26Martin van der Wal72142,51120,05,25148413721510
27Johan Knijff72142,5-1-119,54,75149313781519
28Piet de Jong72052,0-1118,52,00135712921376
29Paul Blok71151,5-1-123,02,75146013431487
30Jan Spoor71151,51119,52,75140912251447
31Bastiaan Visser71061,01-118,01,00100711761000
32Philippe van Waardenburg71061,01217,51,50116711741177

Partijen in Ronde 1 - 17-11-2018.

1Bastiaan Visser-Kees Voorberg0-1
2Arjen Kouwenhoven-Philippe van Waardenburg1-0
3Jan Parre-Martin van der Hidde0-1
4Jos Kruidenier-Piet de Jong1-0
5Peter van Soest-Marcel Bergen0-1
6Reinier Jaquet-Dominique Taapken1-0
7Jan Spoor-Frans Pieter vd Bos0-1
8Martin Rensen-Paul Blok1-0
9Walter Diedrich-Michael Kroes0-1
10Gert Dijkstra-Jan Weitering1-0
11Martin van der Wal-Dirk van Nieuwkerk0-1
12Dirk Brijs-Johan Knijff1-0
13Youri Verlinde-Richard Koopman½-½
14Peter Swart-Wim van Schie1-0
15Mark Lagendijk-Ral Simon1-0
16Ruud Neumeijer-Gerard Kastelein1-0


Partijen in Ronde 2 - 17-11-2018.

1Kees Voorberg-Mark Lagendijk1-0
2Martin van der Hidde-Ruud Neumeijer1-0
3Peter Swart-Jos Kruidenier0-1
4Marcel Bergen-Dirk Brijs1-0
5Dirk van Nieuwkerk-Reinier Jaquet0-1
6Frans Pieter vd Bos-Gert Dijkstra1-0
7Michael Kroes-Martin Rensen½-½
8Richard Koopman-Arjen Kouwenhoven0-1
9Philippe van Waardenburg-Youri Verlinde0-1
10Ral Simon-Bastiaan Visser1-0
11Gerard Kastelein-Jan Parre1-0
12Wim van Schie-Piet de Jong1-0
13Johan Knijff-Peter van Soest0-1
14Dominique Taapken-Martin van der Wal1-0
15Jan Weitering-Jan Spoor½-½
16Paul Blok-Walter Diedrich0-1


Partijen in Ronde 3 - 17-11-2018.

1Reinier Jaquet-Martin van der Hidde1-0
2Arjen Kouwenhoven-Frans Pieter vd Bos1-0
3Jos Kruidenier-Kees Voorberg½-½
4Martin Rensen-Marcel Bergen0-1
5Youri Verlinde-Michael Kroes½-½
6Walter Diedrich-Peter Swart1-0
7Ruud Neumeijer-Wim van Schie½-½
8Mark Lagendijk-Gerard Kastelein0-1
9Gert Dijkstra-Ral Simon0-1
10Peter van Soest-Dirk van Nieuwkerk0-1
11Dirk Brijs-Dominique Taapken1-0
12Jan Spoor-Richard Koopman0-1
13Martin van der Wal-Jan Weitering½-½
14Bastiaan Visser-Philippe van Waardenburg1-0
15Piet de Jong-Johan Knijff0-1
16Jan Parre-Paul Blok½-½


Partijen in Ronde 4 - 17-11-2018.

1Marcel Bergen-Arjen Kouwenhoven0-1
2Kees Voorberg-Reinier Jaquet0-1
3Gerard Kastelein-Jos Kruidenier1-0
4Michael Kroes-Ral Simon½-½
5Martin van der Hidde-Walter Diedrich1-0
6Dirk van Nieuwkerk-Dirk Brijs0-1
7Frans Pieter vd Bos-Youri Verlinde1-0
8Richard Koopman-Ruud Neumeijer1-0
9Wim van Schie-Martin Rensen0-1
10Jan Weitering-Mark Lagendijk0-1
11Johan Knijff-Peter Swart0-1
12Bastiaan Visser-Peter van Soest0-1
13Dominique Taapken-Gert Dijkstra0-1
14Paul Blok-Jan Spoor1-0
15Jan Parre-Martin van der Wal1-0
16Philippe van Waardenburg-Piet de Jong0-1


Partijen in Ronde 5 - 17-11-2018.

1Arjen Kouwenhoven-Reinier Jaquet0-1
2Dirk Brijs-Martin van der Hidde0-1
3Gerard Kastelein-Frans Pieter vd Bos0-1
4Ral Simon-Marcel Bergen0-1
5Jos Kruidenier-Michael Kroes½-½
6Martin Rensen-Richard Koopman1-0
7Peter van Soest-Kees Voorberg0-1
8Peter Swart-Dirk van Nieuwkerk0-1
9Gert Dijkstra-Mark Lagendijk1-0
10Youri Verlinde-Walter Diedrich1-0
11Ruud Neumeijer-Paul Blok1-0
12Wim van Schie-Jan Parre1-0
13Jan Weitering-Johan Knijff½-½
14Piet de Jong-Bastiaan Visser1-0
15Jan Spoor-Dominique Taapken0-1
16Martin van der Wal-Philippe van Waardenburg1-0


Partijen in Ronde 6 - 17-11-2018.

1Reinier Jaquet-Frans Pieter vd Bos1-0
2Martin van der Hidde-Arjen Kouwenhoven1-0
3Marcel Bergen-Kees Voorberg1-0
4Youri Verlinde-Martin Rensen0-1
5Dirk Brijs-Gert Dijkstra1-0
6Michael Kroes-Gerard Kastelein1-0
7Dirk van Nieuwkerk-Jos Kruidenier0-1
8Ral Simon-Ruud Neumeijer1-0
9Richard Koopman-Wim van Schie1-0
10Mark Lagendijk-Piet de Jong1-0
11Walter Diedrich-Peter van Soest1-0
12Dominique Taapken-Peter Swart1-0
13Johan Knijff-Martin van der Wal0-1
14Paul Blok-Jan Weitering0-1
15Bastiaan Visser-Jan Parre0-1
16Philippe van Waardenburg-Jan Spoor1-0


Partijen in Ronde 7 - 17-11-2018.

1Reinier Jaquet-Marcel Bergen1-0
2Martin Rensen-Martin van der Hidde½-½
3Frans Pieter vd Bos-Michael Kroes1-0
4Jos Kruidenier-Dirk Brijs½-½
5Arjen Kouwenhoven-Ral Simon1-0
6Kees Voorberg-Richard Koopman1-0
7Gerard Kastelein-Walter Diedrich0-1
8Gert Dijkstra-Youri Verlinde1-0
9Mark Lagendijk-Dominique Taapken0-1
10Jan Weitering-Dirk van Nieuwkerk1-0
11Jan Parre-Ruud Neumeijer0-1
12Martin van der Wal-Wim van Schie0-1
13Piet de Jong-Peter van Soest0-1
14Peter Swart-Paul Blok1-0
15Philippe van Waardenburg-Johan Knijff0-1
16Jan Spoor-Bastiaan Visser1-0


Foto's SVM toernooi 2018
Foto's Peter Swart, Jos Kruidenier & Martin van der Hidde