dinsdag 13 november 2018

maandag 12 november 2018

Maassluis 1 pakt de volle winst tegen Erasmus

In Londen strijden Magnus Carlsen en Fabiano Caruana om de wereldtitel. Zo'n WK-match geeft over de gehele wereld de schaaksport een enorme boost. In 1935 leidde de wereldtitel van wiskundedocent Max Euwe tot de oprichting van vele schaakverenigingen. En die clubs ontmoeten elkaar in landelijke en regionale competities. Zo troffen deze week in de 2e klasse de achttallen van Erasmus en SVMaassluis elkaar in Rotterdam. Carlsen en Caruana moeten nog maar zien net zoveel spanning op de borden te brengen als beide teams voor elkaar kregen. Op de lagere borden werden nette remises behaald door Hans Quak en Peter Swart. Swart moest het opnemen tegen meneer Tchavelachvili en dan denk je, enigszins beduusd, te doen te krijgen met een verdwaalde grootmeester uit Oost Europa. Na winst van Jos Kruidenier, remise van Gert Dijkstra en 2 verliespartijen kwam het aan op de borden 1 en 2. Marcel Bergen en Martin van der Hidde gingen, omringd door vele toeschouwers, de laatste minuten in met goede stellingen en wisten deze vakkundig tot winst af te werken, waardoor Maassluis met een 4,5-3,5 zege huiswaarts mocht.
Zaterdag vindt het open toernooi plaats in wijkgebouw 'De Flat'. U kunt zich opgeven per mail: svmaassluis@gmail.com




Peter Swart

SVM leden spelen in De Lier

Zaterdag 10 november deden een drietal leden van schaakvereniging
Maassluis mee aan het jaarlijkse rapidtoernooi van SIO.
Jan Parre, Dirk Brijs en Marcel Bergen. Jan had zijn dag niet.
Halverwege de dag zat het nummer "Was ik maar bij moeder thuis gebleven"
in zijn hoofd.
Er gingen meer partijen verloren dan gewonnen en een 8e plaats in zijn
groep was zijn lot. Een dag om snel te vergeten.


Een stuk beter ging het Dirk af. Hij won meer partijen dan hij verloor
en een keurige 2e plaats werd behaald.


Dirk Brijs (links)


Tot slot Marcel, ik werd geplaatst in de hoogste groep die volgens het
Zwitsers systeem speelden.
Het werd een zware dag, iedere partij was het knokken. Een partij ben ik
weggespeeld, een partij weggeblunderd. In het middenspel gaf ik pardoes een stuk weg.

Een partij gewonnen en de rest remise. Dit resulteerde in een 7e plaats.
De tegenstand deze dag was zeer zwaar. Het eindresultaat bekijkend zie ik dat ik de meeste weerstandspunten heb gehaald. Dat laat zien dat ik een zware tegenstand gehad heb en eigenlijk conform verwachting gepresteerd heb.
Het was ontzettend leerzaam en een leuk georganiseerd toernooi.

Uitslagen SIO Rapid Toernooi

woensdag 7 november 2018

Interne competitie ronde 7 jeugd

Partijen in Ronde 7 - 5-11-2018.

Duko loopt tegen zijn eerste verlies aan!

1Duko-Jonne0-1
2Arnesh-Meester Marcel1-0
3Luca-Tijn0-1
Thijs en Lars kregen les.

Stand :

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko5401171,736,040,0900000
2Arnesh5311141,540,039,01225000
3Thijs5302134,033,033,0500000
4Jonne5302120,037,036,090690060
5Tijn4211112,835,035,0825000
6Meester Martin100164,032,032,00000
7Luca300338,039,038,01150000
8Lars400424,738,037,01150000
9Meester Marcel00000,034,034,0744750-60
Maandag as wordt de jeugd waargenomen door Paul Blok ivm een externe wedstrijd waar Martin en Marcel aan mee doen.

Interne competitie ronde 9 senioren

Door de winst van Martin van der Hidde, de remise van Marcel Bergen en het verlies van Jos Kruidenier is de top drie van volgorde veranderd. De verschillen zijn miniem. Wie van deze drie heren wordt de winterkampioen? Of lukt het één van de achtervolgers nog om haasje over te doen?

Uitslagen:

1Marcel Bergen-Gert Dijkstra½-½
2Martin van der Hidde-Piet Hofstee1-0
3Hans Quak-Jean-Paul Schriks0-1
4Jan Parre-Paul Blok0-1
5Dirk Brijs-Jan Spoor1-0
6Koos Stolk-Thijs0-1


Rangschikking na Ronde 9 - 5-11-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Martin van der Hidde9531211,040,038,019281935-70
2Jos Kruidenier9441209,539,040,018721873-10
3Marcel Bergen7331206,038,039,01895188961
4Michael Kroes8332166,237,035,017371743-60
5Jean-Paul Schriks5401164,336,034,013201282380
6Gert Dijkstra6321160,535,037,018121792200
7Piet Hofstee5221137,034,036,01737000
8Paul Blok6312128,533,031,014561441150
9Jan Parre9243120,532,032,013901411-210
10Dirk Brijs8323120,531,030,017041729-250
11Hans Quak7223118,530,033,014901477130
12Piet de Jong000093,329,028,01386138601
13Koos Stolk931590,028,029,013091280290
14Thijs311188,527,024,01379000
15Peter van Soest621385,026,027,014881467210
16Marc Janssen301268,025,025,016381647-90
17Peter Swart620467,324,026,014341450-160
18Jan Spoor921660,023,023,014331446-130
19Rien de Boer100158,722,022,013491356-70
20Yannick100156,021,021,01050000
21Karel Parre501449,320,020,013571393-361


Open Toernooi Maassluis 2018

Dit jaar organiseert de schaakvereniging Maassluis haar open toernooi op zaterdag 17 november.
Aanvang: 9.45 uur. Einde: ca. 16.30 uur.
Locatie: “De Flat”, Dr Jan Schoutenlaan 187 in Maassluis.
De deelnamekosten zijn 8 euro (inclusief een lunch) en het speeltempo is rapid. Je kunt je opgeven bij Marcel Bergen per mail: svmaassluis@gmail.com.
Er wordt volgens het Zwitserse systeem gespeeld. De bedenktijd bedraagt 20 minuten per speler per partij.
Er wordt gespeeld volgens het rapidreglement, noteren is niet verplicht.

De zaal is om 9.15 uur open; u wordt verzocht om 9.45 uur aanwezig te zijn.
Het programma luidt:

09.50 uur: opening van het toernooi

10.00 - 10.40: eerste ronde
10.50 - 11.30: tweede ronde
11.40 - 12.20: derde ronde

12.30 - 13.00: lunchpauze

13.00 - 13.40: vierde ronde
13.50 - 14.30: vijfde ronde
14.40 - 15.20: zesde ronde
15.30 - 16.00: zevende ronde

16.15 uur: prijsuitreiking


Prijsuitreiking 2010. Rechts voorzitter Piet de Jong, links Joop Kolenbrander

Foto Martin van der Hidde

Snelschaak hét wapen van bekerteam Maassluis.

Op een warme dinsdagavond in november toog het Maassluisse bekerteam richting Nieuwerkerk aan den IJssel. Vorig jaar reikten we tot de halve finale. Zouden we dit jaar zo’n stunt kunnen herhalen?
Op papier was Nieuwerkerk iets sterker. Toch konden we als eerste het punt noteren. Michael Kroes, aan bord 4, zijn tegenstander dacht middels een combinatie materiaal te winnen. Hij had echter een halve zet dieper moeten rekenen. Onder aan de streep kostte deze combinatie namelijk hout. Aan bord 1 wist Marcel Bergen een pion te winnen door een tactische wending. Zijn tegenstander had echter compensatie in de vorm van actief spel. Marcel probeerde de witte aanval te pareren door dames te ruilen. Hij werd nu echter zelf slachtoffer van een tactische wending en moest een paard inleveren. De stand werd dus 1-1. Aan bord 3 wist Jos Kruidenier in eerste instantie een koningsaanval te neutraliseren. Toch zag zijn tegenstander kans deze nieuw leven in te blazen wat uiteindelijk materiaal en de partij kostte. 2-1 achter. Martin van der Hidde probeerde toen al enige tijd een gewonnen toreneindspel te converteren. Dat viel niet mee door taai verdedigen van z’n tegenstander en slechts een handvol seconden op de klok. Toen greep z’n tegenstander mis, en was het direct uit. 2-2. Door middel van een snelschaakpartij werd bepaald wie er naar de volgende ronde mocht. Vorig seizoen ons sterke wapen..... Toen de kruitdampen opgetrokken waren bleek ook vanavond Maassluis de sterkste op dit vlak. 3-1 met winst voor Marcel, Martin en Jos. Op naar ronde twee.

Ter afsluiting het volgende partijfragment uit van der Hidde - Pouwelse na wit's 63e zet Ta4?


Ik heb moeite een winstweg te vinden. Pion a5 wil ik graag houden, het maakt de toren op a6 lam. Maar ik heb koning of toren nodig op de koningsvleugel om de g-pion te ondersteunen. Met tussen de 10 en 30 seconden op de klok is dat toch lastig. Met mijn laatste zet geef ik zwart kans om remise te maken. En wel door Tb8+ en na bijvoorbeeld Ka3 speelt zwart Kc2 en zwart kan met de toren op de b-lijn schaakjes blijven geven. Gelukkig voor mij en het team speelde Edo Kd4 en kon ik met de koning richting koningsvleugel.

Martin van der Hidde






zondag 4 november 2018

Vervroegd Sinterklaas?

Op 9 november start het wereldkampioenschap schaken tussen Magnus Carlsen en Fabiano Caruana.
Dit zou wel eens het spannendste WK sinds jaren kunnen worden. Het Nederlandse bedrijf New In Chess heeft een (Engelstalige) digitale special over dit wereldkampioenschap uitgebracht welke je gratis krijgt als je je opgeeft voor hun nieuwsbrief. Een aanrader, van liefst meer dan 50 pagina's  beste schaakvrienden. Klik hieronder op Opgeven Nieuwsbrief.

Opgeven Nieuwsbrief



zaterdag 3 november 2018

"Je hebt gezwijnd!" Kent u die uitdrukking?

Ik moest hier vandaag aan denken na mijn tweede KNSB-partij.

We traden met Fianchetto aan tegen DSC uit Delft. Mijn tegenstander stelde zich voor als Kees Voorberg, en vertelde dat wij twee jaar geleden op het toernooi van Maassluis ook de degens gekruist hadden.
Het lampje ging niet echt branden, maar toen hij vertelde dat hij de zoon was van Voorberg van de schoenenwinkel uit Maassluis kwam er weer wat boven drijven.
We waren net gestart toen SVM-lid Gert Dijkstra binnen kwam lopen. Ik dacht eerst, 'hee wat leuk, die komt kijken!' Maar nee, hij  bleek voor DSC te spelen! Toen viel het kwartje wel, Kees en Gert waren als jongens in Delft gaan schaken herinnerde ik mij.
Dus in deze wedstrijd zaten twee schaakleden van de Schaakvereniging Maassluis achter het bord!

Goed, naar de partij. In de opening week ik snel af van de theorie, maar kwam daardoor iets minder te staan. Zwart had een klein voordeeltje. Maar gedurende de partij wist ik dit te neutraliseren. Na een actie op de damevleugel kwam de volgende stelling op bord:



Kees dacht dat hij hier iets beter stond, maar het is een gelijke stand. Gezien de stand op de andere borden vond ik het dan ook verstandig om remise aan te bieden. De punten zouden juist op de lage borden gehaald moeten worden.
Ik deed het remiseaanbod na de zet Txa7??. Het ontnuchterende antwoord van zwart was De4!! en er staan twee stukken in. Tsja, er spookt dan van alles door je hoofd. "Wat ben ik een lul!", "Ik leer het spel nooit....", "Ik leer m'n studentjes dat ze geen stukken ongedekt moeten laten staan", "Zal ik opgeven??"
Enfin, ik probeerde een variant te vinden welke mij nog wat praktische kansen op zou leveren en kwam met T1b7. Dxf4 is nu de beste zet, maar het 'hebberige'Pc6 ligt erg voor de hand. En zwart weet dat hij al een stuk gaat winnen..... En jawel Pc6 werd gespeeld.


Nu kon ik gaan rommelen! 25. Dh5!? en ik gluur naar f7. Na Dxf4 staat zwart nog dik gewonnen.
Kees speelt echter g6?


Natuurlijk speel ik Dxh6. We hadden hier beiden niet veel bedenktijd meer. En ik ging er vanuit dat ik nog vet verloren stond. Mijn schaakengine geeft echter nog maar een miniem plusje voor zwart na Pxa7 Txa7. Evengoed weet ik dit weer om zeep te  brengen.... Na 26. .... Pxa7 speel ik Pg5?? terwijl ik rustig het paard had moeten nemen.




Zwart neemt terecht de tweede witte toren met Dxb7.... Ik ga voor mijn laatste kans met 28 Le5
Als zwart nu direct de loper neemt is er niets aan de hand. Maar ook Kees verslikt zich in de stelling en speelt De7? Mijn 29. Ph7! is dan een onaangename verrassing.



Ik sta twee torens achter maar heb opeens een levensgevaarlijke aanval. Zwart ruilt de loper af: 29. .... Lxe5. 30. dxe5 f5 31. Pf6+



De enige redding voor zwart is de dame te geven voor het paard. Na 31. .... Dxf6 vonden wij het onduidelijk in de analyse na de partij. Wit krijgt een berg pionnen en de zwarte koning staat open en bloot. Maar Kees speelde hier Kf7 en liet zich na Dh7, Kf8 Dg8 mat zetten.

Ja, toen dacht ik; "Je hebt gezwijnd van der Hidde!"

Epiloog: Ik blijk matchwinnaar door deze overwinning. We winnen met 5-3   Gert Dijkstra wint zijn partij tegen Rene Mersch. We kunnen dus stellen dat de leden van SVM het goed doen in de KNSB competitie :-)

Martin van der Hidde

woensdag 31 oktober 2018

dinsdag 30 oktober 2018

Maassluis V1 speelt gelijk tegen de IJssel V2

Afgelopen maandagavond speelde het Maassluisse viertal haar eerste competitiewedstrijd tegen De IJssel.

Al vrij snel moest Hans Quak zonder dame spelen, zijn tegenstander had deze nog wel. Toch was Hans niet als eerste klaar, Jan Parre won en tekende 1-0 aan. Maar verlies voor Hans was onvermijdelijk zodat de stand gelijk getrokken werd.
Jan Spoor was teveel met zijn eigen briljante plan bezig, hierdoor overzag hij een mat combinatie van zijn tegenstander. 1-2
Jean Paul Schriks won zijn partij, waardoor het eerste punt een feit was.
Een voorzichtig begin voor het viertal derhalve.

Foto's: Martin van der Hidde




Interne competitie ronde 8 senioren

Onder andere door de wedstrijd van het viertal was de interne competitie slecht bezet.

De eerste beslissing viel in de partij tussen Martin van der Hidde en Marc Janssen. Eerstgenoemde overzag compleet dat hij een pion op h2 in liet staan in de opening. Marc peuzelde dit pionnetje op. Maar hierna werd hij compleet vast gezet. Toen Marc zich probeerde los te wringen ging hij de fout in en materiaalverlies was niet te vermijden.

Koos Stolk speelde met zwart een puike partij tegen Paul Blok. In de diagramstelling maakte hij het fraai uit met Pg4 schaak!! Aangezien de dame van wit instaat moet genomen worden; h3xg4. Na Dh4+ gaf Paul op.


De partij tussen Gert Dijkstra en Jos Kruidenier duurde het langst. Met nog slechts een dikke minuut op de klok bood Gert in betere stelling remise aan. Jos accepteerde en blijft derhalve koploper.
Marcel Bergen was oneven.

Rangschikking na Ronde 8 - 29-10-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jos Kruidenier8440206,040,040,018721873-10
2Marcel Bergen6321191,039,039,01898188991
3Martin van der Hidde8431172,038,038,019281935-70
4Gert Dijkstra5311138,037,035,018101792180
5Piet Hofstee4220135,036,036,01791000
6Michael Kroes7232132,835,034,017371743-60
7Jean-Paul Schriks4301122,034,030,013051282230
8Hans Quak6222121,733,037,015051477280
9Jan Parre8242119,532,029,013991411-120
10Paul Blok5212102,531,033,01447144160
11Dirk Brijs722398,730,032,017011729-280
12Koos Stolk831494,529,025,013091280290
13Piet de Jong000093,028,031,01386138601
14Peter van Soest621383,727,028,014881467210
15Peter Swart620462,026,024,014341450-160
16Marc Janssen301261,325,026,016381647-90
17Thijs201159,524,023,01238000
18Jan Spoor821557,523,027,014361446-100
19Rien de Boer100151,322,022,013491356-70
20Yannick100149,021,021,01050000
21Karel Parre501441,220,020,013571393-361

Interne competitie ronde 6 jeugd

Rangschikking na Ronde 6 - 29-10-2018 - Normal ranking.

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko4400174,740,040,01300000
2Arnesh5311138,039,039,01300000
3Thijs5302119,333,034,0500000
4Jonne420282,336,037,090690060
5Tijn311176,535,036,0825000
6Meester Martin100155,032,033,00000
7Luca200232,038,032,01150000
8Lars400412,737,038,01150000
9Meester Marcel00000,034,035,0744750-60

Uitslagen
1Thijs-Lars1-0
2Meester Marcel-Luca0-1
Tijn en Duko kregen uitleg over eindspellen: Dame en Koning tegen Koning, Toren en Koning tegen Koning en twee Lopers en Koning tegen Koning.

woensdag 24 oktober 2018

Viertallencompetitie gaat van start

Aanstaande maandag 29 oktober gaat ook de viertallen weer van start.
Maassluis komt met een viertal uit in divisie twee A.
Vorig jaar zette het Maassluise viertal een aardige prestatie neer.
Nu mannen als Hans Quak, Paul Blok, Jan Parre, JP Schriks en Jan Spoor in vorm lijken te verkeren, zijn de verwachtingen hooggespannen.

De eerste wedstijd wordt thuis tegen PASCAL afgewerkt.

Voor Maassluis zijn de volgende spelers opgegeven:

Quak, H. (Hans) 1489
Blok, P. (Paul) 1487
Spoor, J. (Jan) 1447
Parre, J. (Jan) 1356
Schriks, J.P.M. (Jean Paul) 1303


http://r-s-b.nl/competitie-viertallen-2a/


maandag 22 oktober 2018

Interne competitie ronde 7 senioren

Schaakvereniging Maassluis

November belooft een heerlijke schaakmaand te worden. Ten eerste verdedigt wereldkampioen Magnus Carlsen zijn titel tegen Fabiano Caruana en ten tweede vindt op 17 november het jaarlijkse open schaaktoernooi van de SVMaassluis plaats. Op dit, immer gezellige, evenement zullen regionale toppers en 'gewone' club- en huisschakers hun krachten meten.
Of het net zo spannend gaat worden als op de afgelopen competiteavond is nog maar de vraag. De meeste partijen kenden hoge spanning en een slotfase met zenuwslopende tijdnood. Daarin kon van der Hidde zijn materiële voorsprong niet verzilveren, waardoor Kruidenier zijn koppositie behoudt. Dijkstra kroop door het oog van de naald door een gigantische blunder van de witspeler. Blok verstierde het plezier van de jarige Swart en Stolk had op net iets meer gehoopt. Bijna iedereen had even tijd nodig om bij te komen.
Uitslagen: Jos Kruidenier - Martin van der Hidde remise, Marcel Bergen - Hans Quak 1-0, Piet Hofstee - Michael Kroes remise, Dirk Brijs - Gert Dijkstra 0-1, Peter Swart - Paul Blok 0-1, Koos Stolk - Jan Parre remise en Rien de Boer - Jan Spoor 0-1.
Opgeven voor het toernooi kan via de mail: svmaassluis@gmail.com



Rangschikking na Ronde 7 - 22-10-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jos Kruidenier7430190,540,040,01875187320
2Marcel Bergen6321166,039,039,01898188990
3Martin van der Hidde7331145,038,038,019251935-100
4Hans Quak5221125,237,037,015051477280
5Piet Hofstee4220123,536,035,01791000
6Gert Dijkstra4301117,035,033,018071792150
7Michael Kroes7232116,034,036,017371743-60
8Paul Blok421197,533,031,014611441200
9Dirk Brijs722388,032,034,017011729-280
10Piet de Jong000085,331,032,01386138601
11Jean-Paul Schriks320181,730,029,013051282230
12Jan Parre714281,529,030,013991411-120
13Peter van Soest621376,328,028,014881467210
14Jan Spoor721463,027,022,014361446-100
15Marc Janssen201162,526,027,016411647-60
16Koos Stolk721457,025,023,012951280150
17Peter Swart620452,724,026,014341450-160
18Thijs201151,023,024,01238000
19Rien de Boer100150,022,025,013491356-70
20Yannick100142,021,021,01050000
21Karel Parre501435,020,020,013571393-361

vrijdag 19 oktober 2018

Martin van der Hidde seniorenkampioen Westland


Door Martin van der Hidde:
Foto Jan Dekker

Afgelopen donderdag, 18 oktober, deed ik voor de tweede maal mee met het seniorenschaakkampioenschap van het Westland. Twee jaar geleden was ik voor het eerst speelgerechtigd als 55+er. Toen werd ik tweede, een gelijk aantal punten met Henk van Putten, maar in het onderlinge duel had ik van hem verloren.
Hij ontbrak dit kampioenschap waardoor ik gelijk favoriet was voor de titel, samen met Frans Pieter van de Bos. In de eerste ronde moest ik tegen Dirk van Nieuwkerk verdedigend aan de bak. Hij offerde namelijk een stuk om bij mijn koning te komen. Dit slaagde echter niet, langzaam maar zeker kreeg ik grip op de stelling. Na een fout van Dirk die nog een stuk kostte  kon ik het volle punt pakken. In ronde twee wachtte Jan van den Ende. Hoewel de zwakste speler van het veld moet ik bekennen dat ik alleen tegen hem echt verloren heb gestaan. Ik speelde te passief met zwart en zag een pionnenfront richting mijn koning optrekken. In tijdnood greep Jan echter mis en punt twee was een feit.
In ronde 3 speelde ik tegen Frans Pieter, die ook nog een 100% score had. In een complexe stand verbruikte ik meer tijd en kwam slechter te staan. Maar er zaten een hoop tactische mogelijkheden in de stelling, en in tijdnood kon ik een dame tegen een toren winnen. Het was nog niet voorbij, we hadden beiden nauwelijks nog tijd. En met 5 seconden op de klok zag ik dat Frans Pieter zijn vlag gevallen was. In een voor hem verloren stand overigens.
Met nog twee ronden te gaan stond ik een vol punt “los” van de concurrentie. Het hoofd koel houden was het devies. Tegen Leo Duijvensteijn won ik al snel een pion. Ik besloot geen risico’s te nemen en aan te sturen op een eindspel. Daar kwam Leo in een penning terecht zodat ik af kon wikkelen naar een gewonnen pionneneindspel. Frans Pieter verloor zijn vierde partij waardoor ik, met één ronde te gaan, al kampioen was. De partij tegen Jan Dekker was derhalve een formaliteit. Misschien speelde ik daarom niet geconcentreerd? Ik liet een gewonnen stelling een remise verzanden.  Jan was overigens ook de organisator van het toernooi. Heel gezellig, en goed geleid!
Op de wisselbeker zag ik een aantal keren de naam van Aad Doelman staan, geen onbekende voor de leden van SVM, en ben er trots op dat ik in het zelfde rijtje kom te staan.



Groep 1                                                                     
1 Martin van de Hidde 4 ½  - 5
2 Frans Pieter v.d. Bos 3      - 5 
3 Jan Dekker                3      - 5 
4 Dirk van Nieuwkerk .2 ½  - 5
5 Leo Duijvesteijn      1 ½  - 5  
6 Jan van den Ende     0     - 5

dinsdag 16 oktober 2018

Herfstvakantie: aanstaande maandag 22 oktober geen schaken voor de jeugd!!

In de herfstvakantie is er geen schaken voor de jeugd!

Interne competitie ronde 6 senioren

Naast de RSB wedstrijd leverden de volgende heren strijd in de zesde ronde van de  interne:


Jan Spoor - Koos Stolk 0-1 
Jean Paul Schriks - Karel Parre 1-0
Jan Parre - Thijs van Burk 1-0
Rangschikking na Ronde 6 - 15-10-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jos Kruidenier6420172,540,040,01873187300
2Marcel Bergen5221128,039,039,01896188970
3Martin van der Hidde6321124,038,037,019261935-90
4Hans Quak4220119,337,038,015071477300
5Michael Kroes622299,536,036,017371743-60
6Piet Hofstee321098,035,035,01832000
7Dirk Brijs622291,034,029,017091729-200
8Gert Dijkstra320182,033,034,01799179270
9Piet de Jong000077,032,033,01386138601
10Paul Blok311173,031,031,014511441100
11Jan Parre613272,030,027,014031411-80
12Jean-Paul Schriks320165,029,024,013051282230
13Peter van Soest621362,528,032,014881467210
14Marc Janssen201154,827,028,016411647-60
15Peter Swart520352,026,030,014441450-60
16Rien de Boer000052,025,026,01356135600
17Thijs201144,824,025,01238000
18Koos Stolk620444,023,020,012911280110
19Jan Spoor611442,522,023,014281446-180
20Yannick100136,721,022,01050000
21Karel Parre501427,520,021,013571393-361

Maassluis 1 onderuit tegen Dordrecht 5


Het 'eerste' ontving gisterenavond een afvaardiging van SVDordrecht. Op 8 borden wordt dan gelijktijdig strijd geleverd, waarbij de punten aan bord 8 net zo hard meetellen als die aan bord 1. Normaliter bezetten de sterkste schakers de eerste borden, maar Dordecht had gekozen voor een strategische opstelling: de op papier sterkste schaker aan bord 7 en aldaar werd dan ook hun eerste winstpunt binnengehaald. Daarna druppelden de uitslagen langzaam binnen en dankzij winstpartijen van Jos Kruidenier en Dirk Brijs stond het om 23.15 uur 2-1 voor Maassluis. De tijd begon overal te dringen en de spanning nam toe. Een remise werd aangeboden, maar wat te doen? Aannemen of doorspelen, want hoe staat het er op de andere borden voor? Buitenstaanders denken weleens dat schaken een saaie sport is, maar het adrenalinegehalte kan in zo'n eindfase tot grote hoogte stijgen. De avond eindigde met een mooie overwinning... voor de gasten uit Dordt.

Uitslagen:

Marcel Bergen - O. van Haren 0-1
Martin van der Hidde - Erwin van Wingerden 0.5-0.5
Jos Kruidenier - D. Groot 1-0
Michael Kroes - F. Hobe 0-1
Dirk Brijs - G. vd Weert 1-0
Gert Dijkstra - A van Grootheest 0-1
Peter Swart - W. van Noort 0-1
Peter van Soest - M. Rijneveen 0-1








maandag 15 oktober 2018

Interne competitie ronde 5 jeugd

Uitslagen:

Jonne - Arnesh 0-1
Mr Marcel - Tijn 0-1


Rangschikking na Ronde 5 - 15-10-2018 - Normal ranking.
PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Duko4400159,339,040,01300000
2Arnesh5311128,040,034,01300000
3Thijs420283,734,035,0500000
4Jonne420271,037,038,090690060
5Tijn311161,036,036,0825000
6Meester Martin100142,732,032,00000
7Luca200233,033,033,00000
8Lars300313,038,039,01150000
9Meester Marcel00000,035,037,0744750-60

dinsdag 9 oktober 2018

Interne competitie ronde 5 senioren

Op de Furiade had de schaakvereniging enkele mat-in-2 opgaven uitgestald, waarvoor menig passant bereid was op de zonnige zondag de hersens aan het werk te zetten. Enkele enthousiaste huisschakers vonden daarna de weg naar de clubavond en van hen behaalde Thijs van Burk direct een prima resultaat tegen 'oude rot' Jan Spoor. De vereniging is uiteraard blij met deze belangstelling en hoopt dat de nieuwkomers vaker van de partij zullen zijn.
Op de goed bezette avond toonde Hans Quak opnieuw aan in blakende vorm te verkeren en eindigde de strijd om de koppositie tussen Kruidenier en Bergen, na een lange partij, in remise.
Volgende week maandag ontvangt het wedstrijdteam Dordrecht en na de winst in de eerste competitieronde zijn de verwachtingen hoog gespannen.





De uitslagen:

Jos Kruidenier - Marcel Bergen remise,
Michael Kroes - Hans Quak 0-1,
Piet Hofstee - Dirk Brijs 1-0,
Paul Blok - Martin van der Hidde 0-1,
Marc Jansen - Gert Dijkstra 0-1,
Peter van Soest - Jan Parre 1-0,
Peter Swart - John Doe 1-0,
Koos Stolk - Jean Paul Schriks 0-1
Thijs van Burk - Jan Spoor remise

De stand:

PosNaamPrtWRVScoreWrdeVWrdeRtgBRtgRtTnmBye
1Jos Kruidenier5320133,540,040,01873187300
2Marcel Bergen4220128,039,039,01896188970
3Hans Quak4220114,338,037,015071477300
4Martin van der Hidde5311100,537,036,019261935-90
5Michael Kroes522199,536,038,017371743-60
6Piet Hofstee321091,735,034,01832000
7Gert Dijkstra220083,034,031,01799179270
8Piet de Jong000066,033,033,01386138601
9Peter van Soest521265,032,028,014881467210
10Paul Blok311164,831,035,014511441100
11Peter Swart420256,330,025,014441450-60
12Dirk Brijs512252,029,032,017091729-200
13Marc Janssen201147,028,030,016411647-60
14Jan Parre503246,027,029,014031411-80
15Rien de Boer000045,026,027,01356135600
16Thijs101043,525,024,01446000
17Jean-Paul Schriks210143,024,021,01291128290
18Jan Spoor511337,023,023,014431446-30
19John Doe100134,722,026,01050000
20Karel Parre401327,821,020,013701393-231
21Koos Stolk510420,020,022,012771280-30